Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Książki o rozwoju osobistym i motywacji

Rozwój osobisty i motywacja to tematy, które mają duże znaczenie w codziennym życiu, choć przez lata były niedocenianie. Liczne książki motywacyjne pomagają odwrócić ten niekorzystny trend i zachęcić kobiety oraz mężczyzn na każdym etapie życia, by skupili się na rozwijaniu samych siebie, zdobywaniu kolejnych umiejętności i wiedzy dla własnej satysfakcji. Najlepsze książki motywacyjne pomagają zarówno odnaleźć nową drogę w życiu po rozwodzie lub utracie pracy, jak i uporać się z traumami, które przez lata utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Książki motywacyjne – polecane bestsellery

Motywacyjne książki obejmują szeroką tematykę, dlatego można wśród nich natrafić na wiele polecanych pozycji. Najpopularniejsze książki pokazują, jak pozbyć się nadmiaru stresu w życiu i jak radzić sobie z trudnymi wydarzeniami. Pozycje tego typu warto kupić nie tylko, gdy wykonuje się pracę na wysokim stanowisku lub w stresujących warunkach. Umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami sprawia, że odzyskuje się równowagę na co dzień bez względu na to, co dzieje się w życiu.

W kwestii, jaką jest rozwój osobisty, książki odgrywają ważną rolę także w radzeniu sobie z lękiem. Strach blokuje przed podejmowaniem ważnych decyzji, które umożliwiają nawiązanie intratnych kontraktów i zdobycie nowego doświadczenia. Jeśli chodzi o rozwój osobisty, książki bestsellery objaśniają, dlaczego nie trzeba bać się porażek i w jaki sposób je wykorzystywać. Wartościowe porady sprawiają, że niepowodzenia w biznesie lub życiu osobistym można wykorzystać do osiągnięcia sukcesu bez niepotrzebnego lęku i zamartwiania się o przyszłość. Literatura motywacyjna pomogła wielu znanym osobom ze świata biznesu, mediów i polityki, dlatego warto iść za ich przykładem i czytać bestsellerowe książki z tej kategorii.
Warto sięgać po nie również ze względu na niskie ceny i dostępność.

Najpopularniejsze tytuły o rozwoju osobistym

Jakie są zatem książki, które warto przeczytać? Rozwój osobisty ułatwiają pozycje napisane zarówno przez ekspertów, jak i osoby, które osiągnęły sukces i opowiadają o swoich doświadczeniach. Psychologowie przedstawiają schematy myślowe, które prowadzą do sukcesu lub porażki, a także wpływ diety, aktywności fizycznej i innych elementów stylu życia na równowagę emocjonalną. Ponadto opisują szereg zjawisk związanych z traumą, DDA i tkwieniem w przemocowych związkach, wyjaśniając, w jaki sposób można przerwać powielanie niekorzystnych zachowań.

W kategorii najlepsze książki rozwój osobisty ważne miejsce zajmują publikacje, które tworzą autorzy opisujący własne doświadczenia. Spojrzenie na różne aspekty motywacji i samorozwoju z punktu widzenia samego autora ułatwia identyfikowanie się z jego sytuacją. Dzięki temu czytelnik może zadbać lepiej o swój rozwój osobisty, wzorując się na postępowaniu autora książki, którą przeczytał.

Psychologia w życiu codziennym

Jeśli chodzi o książki motywacyjne rozwój osobisty to nie jedyna tematyka, która jest w nich poruszana. Równie ważne miejsce zajmują w nich książki psychologiczne. Wydawnictwo oferuje ich szeroki wybór. Można wybrać spośród nich książki, które pokazują, co zrobić, by poradzić sobie z syndromem opuszczonego gniazda lub jak poczuć się kobieco po przejściu menopauzy. Książki psychologiczne w codziennym życiu dają szansę na odnalezienie równowagi emocjonalnej bez względu na to, co dzieje się dookoła i jaki wpływ na przebieg wydarzeń ma czytelnik. Dzięki poradnikom i literaturze motywacyjnej może się wyciszyć i ze spokojem przeczekać burzę w swoim życiu.

Motywacja i rozwój oczami dziecka

W przypadku książki rozwój osobisty może polegać na motywowaniu dzieci. Dzieci często zmagają się z trudnościami w relacjach rówieśniczych lub nauce, dlatego potrzebują silnego wsparcia dorosłych. Rodzice i opiekunowie nie zawsze potrafią go udzielić w odpowiedni sposób, dlatego książki motywacyjne dla dzieci oraz ich rodziców sprzyjają budowaniu dobrych relacji w rodzinie. Dzięki literaturze motywacyjnej dzieci w każdym wieku dowiadują się, dlaczego popełnianie błędów i porażki są ważne dla ich rozwoju, a także, skąd biorą się u nich trudne emocje. Odpowiednie książki o rozwoju osobistym sprawiają, że dzieci cechują się większą siłą i odpornością psychiczną. Nie zrażają się niepowodzeniami i ćwiczą nowe umiejętności, aż uda się im osiągnąć sukces.

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 10

 • Opis: „Uważnik. Przewodnik świadomego podróżowania”. Książka z kartami motywacyjnymi Czym jest mądra i uważna turystyka? Jak zwiedzać i podróżować doceniając piękno, które nas otacza i ciesząc się każdą chwilą? Co zrobić, by każdy wyjazd był wspaniałą przygodą? Książce towarzyszy talia 25 kart, które są zaproszeniem do praktykowania uważności w podróży. Wyciągając losowo kartę, dostajesz zadanie do zrealizowania w terenie. Możesz realizować jedno albo kilka dziennie. Nie musisz też wyjeżdżać, by z nich skorzystać – niech inspirują cię na co dzień! Codzienna praktyka uważności sprawi, że będziesz tworzyć piękniejsze wspomnienia, świat poczujesz wszystkimi zmysłami, staniesz się szczęśliwszym podróżnikiem, a co za tym idzie – szczęśliwszym człowiekiem!
  Promocja -51%
  26,95 zł
  54,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 26,95 zł
 • Opis: "Przewodnik po emocjach" to pionierski na polskim rynku poradnik psychologiczny, będący przewodnikiem po dwudziestu podstawowych emocjach, których doświadczamy w swoim życiu. Autorka nie tylko tłumaczy, czym są emocje i dlaczego są ważne, ale przede wszystkim pokazuje, co się dzieje, kiedy ich nie rozumiemy, nie wyrażamy lub tłumimy. Książce towarzyszy też część ćwiczeniowa, między innymi pozawalają zrozumieć, jak nie tłumić emocji, jak zauważać emocje w ciele, jak praktykować uważność i pracować nad słownikiem emocji. Poradnik ilustrują grafiki znakomitej Mary Zalewskiej.
  Promocja -29% Nowość Bestseller
  38,49 zł
  54,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 38,49 zł
 • Marta Niedźwiecka O zmierzchu
  Książka

  O zmierzchu

  Marta Niedźwiecka
  Opis: Debiutancka autorska książka Marty Niedźwieckiej – ikony wsparcia psychologicznego, doświadczonej w terapii w obszarze relacji i wyzwań emocjonalnych, zarówno w ramach terapii, jak i na warsztatach rozwojowych. To pierwsza w Polsce certyfikowana sex coachka – pracująca z ciałem, emocjami i relacjami intymnymi. W O zmierzchu (książce pod tym samym tytułem co jej bijący rekordy słuchalności podkast) opowiada o uczuciach, seksualności, no i sensie życia oczywiście. O tym, że równowaga między rozumiem i sercem jest możliwa (owo myślo-czucie, jak to nazywa) – i sprawdza się jako narzędzie do nawigowania po rzeczywistości i rozwiązywania problemów. Wg Niedźwieckiej dobra edukacja wokół psychologii, związków i seksu jest fundamentalnym prawem, które powinno być dostępne dla wszystkich. „Robię co mogę, żeby tak było” – deklaruje. Wierzy, że świadoma seksualność zmienia życie na lepsze.
  Promocja -29% Bestseller
  41,99 zł
  59,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 41,99 zł
 • Jordanna Levin Moc manifestowania
  Książka

  Moc manifestowania

  Jordanna Levin
  Opis: Zamanifestuj życie swoich marzeń! Jak zmienić toksyczną pracę, znaleźć bratnią duszę, sprawić, by pieniądze przestały być problemem, który spędza ci sen z powiek? Ile razy dziennie zdarza nam się pomyśleć, że bardzo chcielibyśmy żeby coś się wydarzyło. Albo odwrotnie, jak często martwimy się o rzeczy, które jeszcze się nie wydarzyły i napędzamy w sobie lęki? Jordanna Levin, dziennikarka i autorka podcastów, przez lata ciągle czegoś się obawiała, obsesyjnie o tym myślała i ze zgrozą obserwowała, że wiele z tych rzeczy, rzeczywiście się wydarzało. Dopiero po jakimś czasie zrozumiała, że nie przewiduje przyszłości lecz ją manifestuje. Postanowiła więc zmienić swoje nastawienie – skupić się na pozytywnych myślach, by przytrafiałyby się jej dobre rzeczy. „Moc manifestowania” to przewodnik po manifestowaniu i afirmowaniu. Jordanna Levin dzieli się osobistymi doświadczeniami i praktykami, które mają pomóc osiągnąć to, czego pożądamy. Z książki dowiemy się, dlaczego warto zaklinać rzeczywistość i jak to robić, żeby przynosiło to skutki. To podręcznik dla każdego, kto chce coś zmienić w swoim życiu za pomocą potęgi podświadomości. "Ta książka to szczere i bezinteresowne zaproszenie do podróży, która zmieni twoje życie – jeśli tylko tego zechcesz. Czytając ją kartka po kartce, rozdział po rozdziale, zrozumiesz, jak łatwo jest zadbać o siebie, a także to, że odnajdując miłość do siebie samej, sprawisz, iż pokocha cię świat. Jeśli, tak jak ja, jesteś zdroworozsądkową, twardo stąpającą po ziemi osobą i do tej pory na manifestacje patrzyłaś z przymrużeniem oka – musisz przeczytać tę książkę. Autorka, podkreślając ogromną wagę poczucia sprawczości w życiu, prowadzi cię za rękę przez świat świadomego tworzenia manifestacji. Sama decydujesz, z których elementów zawartych w książce skorzystasz, by spróbować żyć najlepszą wersją swojego życia. A później? Później wszystko czego pragniesz, staje się rzeczywistością!" Marta Lech-Maciejewska, przedsiębiorczyni, twórczyni marki „Spadiora” i bloga superstyler.pl, Kobieta Roku „Glamour” w kategorii biznes "W ostatnich latach nurt psychologii pozytywnej, czyli skupianie się na budowaniu oraz rozwijaniu osobistego potencjału, coraz bardziej przybiera na sile. Bez wypierania trudnych emocji możemy świadomie kierować swoją uwagę ku temu, co budujące. Dzięki temu stajemy się sprawczy wobec siebie i swojego życia. To jest właśnie początek manifestowania i mądrość Mocy manifestowania Jordanny Levin." Orina Krajewska, aktorka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Propagatorka holistycznego stylu życia i integralnego podejścia do zdrowia.
  Promocja -29%
  34,99 zł
  49,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 34,99 zł
 • Opis: Czujesz lęk i niepokój? Nie wiesz, jaką decyzję podjąć? Ta książka pomoże ci przejść przez trudne emocje i metodą małych kroków wyjść na prostą. „Atak paniki. Jak pokonać lęk, napad niepokoju i trudne emocje” to skonstruowany w bardzo przejrzysty sposób poradnik, który każdemu pomoże uporać się z codziennymi trudami. Autorka za pomocą drzewek decyzyjnych przeprowadza nas krok po kroku przez nasze stany lękowe. Doradza, jak reagować na ataki paniki oraz jak nad nimi pracować długoterminowo. Poradnik podzielony jest na kilka sekcji tematycznych. Znajdziemy w nim sposoby na pokonanie lęków towarzyszących pracy, związkom czy tych, które niesie w sobie rodzicielstwo.
  Promocja -30%
  27,99 zł
  39,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 27,99 zł
 • Opis: Tak wiele sytuacji potrafi nas wyprowadzić z równowagi. A może zaprosić do rozmowy znanych filozofów – Platona, Spinozę, Epikura, Arystotelesa – i zapytać ich o wszystkie codzienne, dręczące nas kwestie? Co na przykład odpowiedziałby Kant na wiadomość o zerwaniu? Dwanaście opowieści, dwanaście koncepcji, dwanaście doktryn filozoficznych pomoże ci z humorem zareagować na niespodzianki, jakie niesie życie.
  Promocja -60%
  14,00 zł
  34,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 14,00 zł
 • Opis: Trudno odnaleźć twór bardziej złożony od ludzkiego mózgu. I paradoksalnie –twór najmniej poznany. Jesteśmy całkowicie zależni od tej nieco ponadkilogramowej galaretki w naszej głowie. Nastroje, pragnienia, emocje, świadomość, zdolności intelektualne – za to wszystko odpowiada mózg i jego określone struktury, wraz z powstającym w układzie nerwowym szeregiem neuroprzekaźników i zmianami zachodzącymi w biochemicznej zupie. To, co oddziałuje na nasz mózg, z czym codziennie się on styka – kształtuje to, jacy jesteśmy. To od nas, od tego, czym – dosłownie i w przenośni – karmimy go codziennie, w ogromnej mierze zależy to, jak funkcjonuje. Modyfikacja naszej diety, zachowania oraz rutyny – i w związku z tym pracy mózgu – ma podstawowe znaczenie dla profilaktyki wielu chorób oraz dla lepszego codziennego funkcjonowania. Możemy zrobić o wiele więcej dla poprawienia sprawności mózgu niż jakiegokolwiek innego narządu naszego ciała. Dzisiaj mamy już pewność, że m.in. to: co i jak jemy w jakiej kondycji są nasze jelita ile czasu dziennie jesteśmy w ruchu jak dużą wagę przywiązujemy do jakościowego odpoczynku i snu w znacznym stopniu definiuje zdrowie i pełnię funkcjonowania naszego mózgu! Dr Asia Podgórska przybliża czytelnikowi zależność między stylem życia a kondycją komórek nerwowych. Jeśli chcesz poznać bliżej swój mózg, zrozumieć, jak neurony komunikują się ze sobą, czym jest neuroplastyczność i skąd bierze się serotonina, ta książka jest właśnie dla Ciebie!
  Produkt niedostępny
  45,49 zł
  64,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 45,49 zł
 • Opis: Pełne czułości i mądrości opowieści o tym, co w nas i wokół nas. O miłości, zaufaniu, szukaniu szczęścia. O tym, że samotność jest ok. O tym, że nie warto zapominać o sobie. O przyjmowaniu i dawaniu miłości. O chorobach, starzeniu się i przemijaniu. I o tym, na co warto czekać. Witaj w świecie Wiedźmy. Życie toczy się tutaj w rytmie pór roku i każdy Gość traktowany jest z szacunkiem i uwagą. Przybywający dzielą się z Wiedźmą i Kotem nurtującymi ich sprawami. Te historie są uniwersalne i pełne symboli, z pewnością odnajdziesz w nich również siebie. Jeśli się zgubisz, Wiedźma podpowie ci, w którą stronę spojrzeć. Jednak zobaczyć wszystko musisz sam. Po to, by ze spokojem w sercu tworzyć własną unikalną historię.
  Produkt niedostępny
  32,19 zł
  45,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 32,19 zł
 • Opis: Poznaj praktyki zen, które pozwolą pozbyć się towarzyszących ci na co dzień lęków i obaw. Oto 38 praktycznych lekcji, które pozwolą ci cieszyć się bardziej odprężoną i pozytywną wersją siebie! Shunmyo Masuno – buddyjski mnich i autor bestsellerowego poradnika Sztuka prostego życia – powraca z kolejną dawką nauk czerpiących z wielowiekowej tradycji zen. Tym razem udowadnia, że większość naszych zmartwień, to w rzeczywistości urojenia, przypuszczenia, błędne wrażenia i wyimaginowane lęki! Daje też praktyczne wskazówki, jak sobie z nimi radzić. Przestań porównywać się z innymi, a zniknie 90% twoich problemów. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy. Zauważaj pozytywy każdej sytuacji. Przestań chłonąć zbyt wiele informacji. Przestać konkurować z innymi. Działaj zamiast się martwić – sprawy zaczną układać się lepiej. Podążając za tymi naukami i biorąc sobie do serca głęboki sens zengo, czyli zenistycznych powiedzeń, cytowanych w książce, nauczysz się, jak uwolnić się od niepotrzebnych trosk i uspokoić swój umysł.
  Produkt niedostępny
  27,99 zł
  39,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 27,99 zł
 • Opis: Marta Zaraska, znana i lubiana dziennikarka specjalizująca się w publikacjach naukowych bierze na warsztat temat długowieczności i mitów związanych z tzw. zdrowym trybem życia. Czy dieta bezglutenowa i regularne ćwiczenia na siłowni uchronią nas przed starzeniem? Na ile mogą pomóc nam łykane w tabletkach suplementy i gotowane na parze brokuły? Autorka przeanalizowała setki badań, prac naukowych i eksperymentów wyciągając bardzo ciekawe wnioski dotyczące tego, co w naszym życiu powinno być naprawdę ważne, jeśli chcemy żyć jak najdłużej. To napisana przystępnym językiem, dobrze udokumentowana i niepozbawiona praktycznego wymiaru opowieść o dobrych nawykach, wadze relacji społecznych i zaangażowaniu w rozwój osobisty, które pomagają żyć dłużej i lepiej.
  Produkt niedostępny
  24,50 zł
  49,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 24,50 zł

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 10