Grupa Wydawnicza FOKSAL powstała 31 grudnia 2012 roku w wyniku połączenia trzech, obecnych na rynku od ponad 20 lat, renomowanych oficyn wydawniczych: Buchmann, W.A.B i Wilga.

GW Foksal to połączenie wieloletniego doświadczenia, chęci zaoferowania naszym Czytelnikom wyjątkowych i wyróżniających się książek w nowoczesnym wydaniu, a przede wszystkim dbałość o utrzymanie ich zaufania.

Wspólnie tworzonej jakości towarzyszy jednocześnie zachowanie tożsamości marek - każde z wydawnictw zachowuje znaki firmowe i kontynuuje własny program, wciąż go rozszerzając i udoskonalając.

Wydawnictwo W.A.B. zostało założone w 1991 roku. Prócz literatury polskiej, wydaje także współczesną literaturę obcą, kryminały, literaturę podróżniczą oraz reportaż literacki i eseje z dziedziny nauk humanistycznych (m.in. Umberto Eco, Maria Janion).Znakomici autorzy, świetne książki, stała chęć rozwoju, by jeszcze lepiej sprostać oczekiwaniom naszych czytelników. WABimy dobrą książką już od ponad dwudziestu lat!Wśród naszych autorów znajdują się bestsellerowi autorzy zagraniczni, w tym Nobliści : MoYan (laureat literackiej nagrody Nobla 2012), Alice Munro (laureatka literackiej nagrody Nobla 2013) oraz nagradzani autorzy polscy: Joanna Bator (laureatka literackiej nagrody Nike za powieść „Ciemno, prawie noc”, Zygmunt Miłoszewski (Bestseller EMPIKu dla "Bezcennego"), Marta Guzowska i Marcin Wroński (laureaci Nagrody Wielkiego Kalibru) oraz wielu innych.

Wydawnictwo Wilga od ponad ćwierć wieku wydaje książki dla dzieci i młodzieży, które doceniają nie tylko czytelnicy, ale i eksperci od literatury. Bogata i zróżnicowana oferta wydawnicza odpowiada na potrzeby dzieci od pierwszych dni życia do wczesnych lat szkolnych. Spośród najbardziej poczytnych serii Wilgi wyróżniają się takie bestsellery, jak Tupcio Chrupcio, Baśniobór, Spirit Animals czy Emi i Tajny Klub Superdziewczyn.

Wydawnictwo Buchmann powstało w 1987 roku i od tego czasu konsekwentnie rozwija swoją bogatą ofertę. Specjalizujemy się w publikacji albumów, encyklopedii, leksykonów, poradników, czy też książek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszą się nasze biografie popularnych sportowców, m.in. bestsellerowa autobiografia Andrzeja Iwana „Spalony”, „Kowal. Prawdziwa historia”, „Szamo” czy też „Neymar” oraz tytuły o tematyce historycznej, wydawane na licencjach renomowanych wydawnictw zagranicznych. Za naszą sprawą w 2009 roku ukazała się również znakomita autobiografia „Moonwalk” Michaela Jacksona, która w krótkim czasie stała się bestsellerem. Z racji długiego stażu na rynku wydawniczym, posiadamy odpowiednie doświadczenie, które pozwala nam na realizowanie potrzeb naszych czytelników.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców w 2013 roku Grupa rozszerzyła swoją ofertę o nowe obszary – najpierw powstała marka Uroboros (książki o tematyce fantastycznej), jesienią zadebiutował FoxGames - wydawca gier planszowych dla dzieci, a następnie – na wiosnę 2014 roku YA!, przeznaczona dla nastoletnich wielbicieli literatury.

Dzięki takiemu rozbudowaniu i podziałowi oferty wydawniczej staramy się spełniać indywidualne potrzeby i wymagania Czytelników. Jesteśmy największym wydawnictwem w Polsce, a to zobowiązuje!

GRUPA WYDAWNICZA FOKSAL Sp. z o.o.

ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa

KRS: 0000037625
NIP: 525-122-07-47
REGON: 011982807

Nr konta bankowego: 57 1090 1056 0000 0001 3269 3952

 

 

Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames