Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Książki reportaże

Książki reportaże to wyjątkowo ciekawy rodzaj literatury. Przedstawiają prawdziwe wydarzenia i postacie, przybliżając ich codzienne życie lub wpływ ważnych osobistości na historię. Reportaż to gatunek literacki, w którym nie ma miejsca na fikcję. Czytelnicy dowiadują się więcej o życiu na innych kontynentach dzięki reportażom podróżników. Z kolei historycy, politolodzy i dziennikarze tworzą ciekawe publikacje na temat współczesnych polityków, którzy wpływają nie tylko na sytuację we własnym kraju, ale i w wielu innych państwach.

Czym charakteryzuje się reportaż?

Reportaże to publikacje, które przedstawiają wyłącznie fakty. Nie ma w nich miejsca na osobiste przemyślenia autora, opinie i fikcyjne postaci. Reportaże książki przedstawiają wydarzenia takimi, jakimi były i opisują różne zjawiska społeczne, gospodarcze lub polityczne w sposób obiektywny. Jest to typowa literatura faktu, która przybliża dane zagadnienie bez ich oceny. Ewentualną opinię na dany temat czytelnik powinien wyrobić sobie sam.

Jeśli chodzi o najlepsze reportaże, książki napisane przez poczytnych autorów, rozchodzą się w tysiącach egzemplarzy. Bestsellery na temat Władimira Putina, buntowniczek i feministek z krajów muzułmańskich oraz o życiu w obozach koncentracyjnych przyciągają liczne grono czytelników. Książki o takiej tematyce warto przeczytać choć raz, by lepiej zrozumieć świat dookoła siebie i postawy innych ludzi.

Reportaże polskie i zagraniczne warte poznania

Reportaże książki od lat należą do jednych z najchętniej wybieranych publikacji. Dzięki nim czytelnicy poznają przebieg ważnych wydarzeń historycznych z uwzględnieniem szczegółów bądź codzienne życie różnych ludzi. Warto przeczytać w szczególności reportaże dotyczące tematów współczesnych, np. bezdzietności z wyboru i przemian społeczno-gospodarczych w Rosji w latach 90. Polecane książki reportaże o historii to z kolei opowieści z obozów koncentracyjnych i wspomnienia ocalałych, ale nie tylko. Autorzy poruszający tematykę obozową to m.in. Marta Grzywacz, która przybliżyła postać Johanny Langefeld, strażniczki obozowej z Ravensbrück. Langefeld była katem, lecz dawne więźniarki pomogły jej uciec z polskiego więzienia.

Najlepsze reportaże to również książki, które przedstawiają kulisy wykonywania różnych zawodów. Opowieści pilotów wycieczek zagranicznych, lekarzy ginekologów, a nawet prostytutek przybliżają sytuacje, z którymi spotykają się na co dzień. Książki z tej grupy obnażają stereotypy, a także zawierają liczne anegdoty. Dzięki temu wciągają na wiele godzin i stanowią przyjemną, lekką lekturę, nawet gdy dotyczą poważnych spraw.

Na uwagę zasługują reportaże Marcina Mellera, który pisze m.in. o Gruzji w swojej bestsellerowej książce. W podobnym duchu utrzymane są reportaże o Korei Północnej, które odkrywają tajemnice komunistycznego kraju. Dzięki książkom na temat życia w innych państwach można dowiedzieć się więcej o powodach emigracji jego mieszkańców bądź o wewnętrznej sytuacji politycznej.

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.