Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Książki popularnonaukowe

Książki popularnonaukowe to znacznie więcej niż zwykłe encyklopedie. Publikacje z tej kategorii przenoszą czytelnika do fascynującego świata nauki, techniki i innych dziedzin, które pozornie wydają się trudne i mało interesujące. Dzięki odpowiednim tytułom każdy ma szansę odkryć w sobie pasję do nauki i dowiedzieć się więcej o matematyce, fizyce lub biologii. Literatura popularnonaukowa przedstawia skomplikowane fakty i statystyki w łatwy do zapamiętania i przystępny sposób. Czytelnicy poszerzają swoje horyzonty i zyskują wiedzę, którą mogą zabłysnąć w towarzystwie.

Definicja i charakterystyka książek popularnonaukowych

Książki popularnonaukowe to specyficzny rodzaj literatury. Łączą w sobie cechy publikacji naukowych i literatury faktu oraz pięknej. Przedstawiają naukowe zagadnienia z historii, psychologii, matematyki, astronomii, fizyki, biologii i nauki w formie dalekiej od encyklopedycznej. Dzięki temu trudne zagadnienia są objaśniane jako oryginalne porównania, czy też w formie fabularyzowanej opowieści. Taki sposób tłumaczenia naukowych wywodów przyciąga czytelników i zachęca ich do zakupu kolejnych książek z tej kategorii.

Literatura popularnonaukowa jest przeznaczona dla wszystkich bez względu na wiedzę na dany temat. Mogą ją czytać zarówno laicy, którzy chcą dowiedzieć się czegoś nowego, jak i osoby, które już wcześniej zapoznały się z danym zagadnieniem. Z pomocą książek o tematyce popularnonaukowej można również zachęcić dzieci i młodzież do uczenia się i poznawania różnych ciekawostek ze świata.

Różnorodność tematyczna w książkach popularnonaukowych

Ciekawe książki popularnonaukowe są bardzo zróżnicowane tematycznie. Można na przykład dowiedzieć się z nich więcej o współczesnych problemach świata. Dzięki najnowszym publikacjom czytelnicy poznają genezę zmian klimatycznych i zagrożenia z nimi związane, a także skutki nadmiernej konsumpcji i nadprodukcji przedmiotów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Książki popularnonaukowe warte przeczytania dotyczą również bieżących tematów społecznych jak migracja, kult piękna lub osłabienie więzi rodzinnych. Można dowiedzieć się z nich więcej o przyczynach różnych zjawisk, by ograniczyć własną podatność na manipulacje.

Książki popularnonaukowe mogą pomóc odzyskać równowagę wewnętrzną i spokój. Publikacje związane z psychologią sprzyjają samorozwojowi. Dzięki nim można przeprowadzić trening mentalny w oparciu o wskazówki specjalistów, którzy wyjaśniają, które schematy myślowe oraz zachowania są szkodliwe i dlaczego. Autorzy wyjaśniają cechy typów osobowości na podstawie przykładów oraz pokazują, skąd wynikają nieakceptowane postawy społeczne. Pokazują też, w jaki sposób można się im przeciwstawiać.

Popularni autorzy i ich dzieła – FOKSAL poleca

Najlepsze książki popularnonaukowe mają tysiące czytelników i cieszą się zainteresowaniem na całym świecie. Do popularnych twórców w tym gatunku należy Janina Bąk, znana jako Janina Daily. Jej błyskotliwy styl oraz doświadczenie jako blogerka i influencerka sprawiają, że książki wychodzące spod jej pióra są lekkie w odbiorze i pełne ciekawostek. Autorka przedstawia w swoich publikacjach zagadnienia z zakresu statystyki. Pokazuje, że ten temat to znacznie więcej niż nudne tabelki i liczby. Dzięki książkom z serii „Statystycznie rzecz biorąc” można przekonać się, jak wielką siłę ma statystyka i jak wykorzystać ją do różnych celów.

Renee Engeln to z kolei autorka, która skupiła się na kwestiach społecznych. W swojej książce przedstawia destrukcyjny wpływ kultury popularnej na młode kobiety i dziewczynki, które wciąż próbują osiągnąć niedościgniony ideał piękna. Autorka wskazuje, jakie manipulacje stosują media i reklamy, by kreować potrzeby i wywoływać poczucie winy u kobiet, które nie poddały się obsesji piękna.

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 2

 • Dawkins Richard Wong Yan Opowieść przodka
  Książka

  Opowieść przodka

  Dawkins Richard, Wong Yan
  Opis: Richard Dawkins oraz Yan Wong proponują nam oszałamiającą, wielowątkową i jedyną w swoim rodzaju podróż w przeszłość – do źródeł życia na Ziemi. Pierwsze wydanie jednej z najgłośniejszych książek twórcy Samolubnego genu uwzględnia najnowsze odkrycia biologii molekularnej i prowadzi nas przez kolejne szczeble ewolucyjnej drabiny: coraz głębiej i głębiej w przeszłość naszego gatunku i wszystkich gatunków na naszej planecie – aż do osobliwości zwanej początkiem dziedziczenia. Fascynująca podróż! Fabułę stanowi opis pielgrzymki, w której wszystkie współczesne zwierzęta podążają w przeszłość, aż do powstania życia. Do grupy wędrowców przyłączają się nowe gatunki i rodziny zwierząt, na temat których Dawkins przytacza różne ciekawostki. Korzystając z wyników badań genetycznych i dowodów paleontologicznych, próbuje odtworzyć prawdopodobną postać ostatniego wspólnego przodka. Autor wplata do opowieści również wątki osobiste dotyczące swojego dzieciństwa i czasów uniwersyteckich. Pasjonująca encyklopedia ewolucji w formie antologii interesujących opowieści.
  Promocja -29%
  48,99 zł
  69,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 48,99 zł
 • Opis: Dyskusje o zmianach klimatu raz po raz rozpalają media do czerwoności. Tymczasem pogłębiającemu się kryzysowi klimatycznemu można było zapobiec znacznie wcześniej. W 1979 roku naukowcy widzieli już wszystko o „efekcie cieplarnianym” i o tym, co wydarzy się, jeżeli temperatura będzie wzrastać rok po roku, a my nic z tym nie zrobimy. Już wtedy, na pierwszej światowej Konferencji w Genewie, naukowcy z pięćdziesięciu państw zgodzili się, że trzeba zacząć działać. Od tamtej pory nie zrobiono nic, gdyż na przeszkodzie stanęły aktualne interesy rządów najbogatszych państw. Przez kolejną dekadę garstka naukowców, polityków i strategów, kierowana przez dwóch nieprawdopodobnych bohaterów, ryzykowała swoje kariery, desperacko próbując przekonać świat do działania, zanim będzie za późno. Książka Nathaniela Richa opowiada o ich dramatycznej walce o planetę Ziemię.
  Produkt niedostępny
  27,99 zł
  39,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 27,99 zł

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 2