Facebook Pixel

Aktualności:

21-02-2020:

 Miło nam poinformować, że gry "Obłędny Rycerz" oraz "Kingdomino" otrzymały nagrodę główną w kategorii GRY w XVIII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku!

 gry planszowe 

https://www.facebook.com/FOXGAMESpl/photos/a.266339753515251/1553742678108279/

18-02-2020:

Sally Rooney - literacki fenomen ostatnich lat. Polska premiera powieści "Normalni ludzie"

Normalni ludzie

 Siłą prozy Rooney jest zarówno szczerość, jak i niechęć do odbierania nadziei, że prawdziwe uczucia nadal istnieją. W Normalnych ludziach poznajemy bohaterów po traumach, trudnych doświadczeniach, pełnych niepewności. Ta książka niesie naprawdę świeży przekaz o nowej uczuciowości młodych dorosłych.
Anna Cieplak, autorka powieści „Lata powyżej zera”

Co łączy Baracka Obamę, Zadie Smith, Taylor Swift, Sarah Jessicę Parker, Lennę Dunham, i Emily Ratajkowski? Wszyscy zakochali się w prozie młodej, irlandzkiej pisarki. Sally Rooney, bo o niej mowa, szturmem wdarła się do panteonu współczesnej literatury. 26 lutego ukaże się polskie tłumaczenie jej głośnej powieści „Normalni ludzie”. BBC pracuje nad serialową adaptacją książki.

W szkole Connell i Marianne udają, że się nie znają. On jest gwiazdą szkolnej drużyny piłkarskiej, ona – typem dumnej outsiderki z bogatego domu, w którym matka chłopaka sprząta. Kiedy syn przychodzi odebrać ją z pracy, między dwojgiem zupełnie różnych nastolatków rodzi się nietypowa więź – taka, którą chcą za wszelką cenę ukryć przed światem.
Sally Rooney w „Normalnych ludziach” z wnikliwością opisuje psychikę młodych bohaterów i zarazem robi to w niezwykle oszczędny sposób. Historia Marianne i Connella eksploruje temat subtelnych różnic klasowych, magnetyzm pierwszej miłości oraz skomplikowaną prawdę o rodzinie i przyjaźni.

05-02-2020:

"Pacjentka” Alexa Michaelidesa  Bestsellerem Empiku 2019 w dwóch kategoriach: kryminał/sensacja/thriller i audiobook!

Kto jeszcze nie przeczytał, może zamówić książkę w bardzo atrakcyjnej cenie:

 https://www.gwfoksal.pl/pacjentka-alex-michaelides-sku761bdeccce979cc11155.html

 

29-01-2020:

Wydawnictwo FoxGames zaprasza na konkurs!

Szczegóły:

https://www.facebook.com/FOXGAMESpl/photos/a.266339753515251/1534369616712252/?type=3&theater

 

 

23-01-2019:

23 stycznia - Dzień bez Opakowań Foliowych

Z tej okazji książka Arety Szpury dostępna jest w naszym sklepie internetowym z 40% rabatem!

To pierwszy kompleksowy poradnik pokazujący, jak małymi krokami każdy z nas może dbać o planetę. Porady Arety i jej rozmowy ze specjalistami z zakresu ekologii, zero waste, zdrowego (dla nas i planety) żywienia pokażą Ci, jak ekologicznie dbać o swój dom, minimalizować liczbę wytwarzanych odpadów i korzystać z zasobów naszej planety tak, by nie nadwerężać jej sił.

Jak uratować świat

 

21-01-2020:

Dzień Babci i Dziadka

 

20-01-2020:

JAK TO SIĘ STAŁO, ŻE OFIARY URATOWAŁY KATA?

Nasza pani

Nasza pani z Ravensbrück. Historia Johanny Langefeld to próba odtworzenia biografii jednej z najbardziej tajemniczych i kontrowersyjnych nadzorczyń nazistowskich obozów Ravensbrück i Auschwitz. Johannie Langefeld udało się uniknąć skazania w procesie oprawców z Auschwitz dzięki pomocy byłych więźniarek. To także próba odpowiedzi na pytanie: jak to się stało, że ofiary uratowały kata?

Premiera 29 stycznia!

16-01-2020:

Eddy de Wind, „Stacja końcowa Auschwitz” - wstrząsająca relacja z życia więźnia, zapis codziennych zmagań o przetrwanie, ale także nielicznych chwil radości, które zdarzały się nawet w obozie śmierci.

Eddy de Wind był ostatnim żydowskim lekarzem, który ukończył Uniwersytet Leiden w Holandii podczas drugiej wojny światowej. Gdy jego matka została uwięziona w obozie w Westerborku, Eddy zgłosił się tam na ochotnika jako lekarz, pod warunkiem że nie zostanie ona deportowana do Auschwitz. Niestety matkę wywieziono do obozu na kilka dni przed przybyciem syna. W Westerborku Eddy poznał i poślubił swoją pierwszą żonę, Friedel. Obydwoje zostali wysłani do Auschwitz w 1943 r. Pod koniec 1944 r., gdy do obozu zbliżała się Armia Czerwona, Niemcy rozpoczęli jego ewakuację. W styczniu 1945 r. z obozu wyszła żona Eddy’ego. On sam ukrył się pod barakiem do momentu przybycia Rosjan. W tym czasie zaczął spisywać swoje wspomnienia.
„Stacja końcowa Auschwitz” to jedyna znana książka w całości napisana w obozie.

Stacja końcowa Auschwitz

 Premiera książki 15 stycznia 2020

 

14-01-2020:

Projekty "Taśm rodzinnych" Macieja Marcisza i "Emigracji" Malcolma XD wśród najlepszych okładek książek w Polsce w 2019 roku według tygodnika "Polityka"!

Gratulacje dla ich autorów - Tomasza Majewskiego i Martyny Wójcik-Śmierskiej.

Książki są dostępne w naszym sklepie internetowym. Kto jeszcze nie czytał - zapraszamy do lektury!

Taśmy rodzinneEmigracja


 11-01-2020:

Aż 5 nominacji do tegorocznych BESTSELLERÓW EMPIKU dla książek Wydawnictwa W.A.B.!

W kategorii Kryminał/Sensacja/Thriller:
 "Pacjentka", Alex Michaelides, tłum. Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik

W kategorii Literatura piękna:
 "Emigracja", Malcolm XD
 "Serotonina", Michel Houellebecq
 "Teoria opanowywania trwogi", Tomasz Organek

W kategorii Audiobook:
"Pacjentka", Alex Michaelides

Bestsellery

I 1 nominacja dla Wydawnictwa Wilga!

W kategorii Literatura dla dzieci:

"Smocza Straż. Gniew Króla Smoków", Brandon Mull

Smocza Straż

Kto otrzyma BESTSELLERA? Dowiemy się już 4 lutego!

 

10-01-2020:

Zapraszamy na dyskusję wokół książki "Opowiadania wszystkie" Clarice Lispector

21 stycznia, godz. 18:30

Teatr Nowy, ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa

Clarice Lispector

Udział w niej wezmą:
Małgorzata Halber (pisarka i publicystka, autorka książki „Najgorszy człowiek na świecie”)
Weronika Murek (pisarka i publicystka, autorka książek „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” oraz „Feinweinblein”)
Wojciech Charchalis (tłumacz m.in. Clarice Lispector, Fernanda Pessoi i Jose Saramago)
Rozmowę poprowadzi Olga Wróbel

Clarice Lispector (1920–1977) była cenioną powieściopisarką, według wielu mistrzostwo osiągnęła jednak jako autorka opowiadań. Koncentruje się w nich na szczególnych momentach codzienności, opisuje bohaterów uwikłanych w więzy rodzinne, a jednak samotnych. Bohaterkami jej prozy często są kobiety – zmysłowe, inteligentne, ale także wyobcowane, na granicy załamania nerwowego, duszące się w mieszczańskiej codzienności, próbujące pogodzić rolę gospodyni domowej z potrzebą zachowania indywidualności.
Orhan Pamuk nazwał Clarice Lispector najbardziej tajemniczą pisarką XX. wieku, a Jonathan Franzen określił ją jednym słowem – wybitna.

07-01-2020:

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Położnych i Pielęgniarek.

Sądzisz, że o pracy pielęgniarek wiesz wszystko? Pracują ponad siły, zarabiają niewiele, są na każde wezwanie, każdego dnia stykają się z chorobą i śmiercią, walczą o godne wynagrodzenie i szacunek, budzą skrajne, często negatywne, emocje, są wypalone zawodowo już po kilku latach pracy. Ile w tym wszystkim prawdy, a ile mitów oraz uprzedzeń?

Zachęcamy do lektury książek „Tajemnice pielęgniarek” i "Zawód Położna", a przekonasz się, że nie wiesz o tym zawodzie jednak wiele.

Tajemnice pielęgniarekZawód położna

 

 

03-01-2020:

Taśmy rodzinne Macieja Marcisza wśród najważniejszych polskich książek 2019 roku według portalu Onet

Taśmy rodzinne

"Jego książka to precyzyjny, autoironiczny portret pokolenia dorastających w latach 90., wiwisekcja konsumpcjonizmu i budowania nowobogackich fortun. Transformacja to nowy klasizm, nowe podziały, nowi uprzywilejowani — ze wszystkimi swoimi fiksacjami i rytuałami. Marcisz, grając sprawnie figurą autora-bohatera, opisuje pokolenie dzisiejszych trzydziestoparolatków".

Książka jest dostępna naszym sklepie internetowym: https://www.gwfoksal.pl/tasmy-rodzinne-maciej-marcisz-sku630c8fd420cf3bbdcf32.html

 

02-01-2020:

Rok 2020 rozpoczynamy nową powieścią Meg Wolitzer, autorki bestsellerowej Żony. Adaptacją książki na wielki ekran zainteresowana jest m.in. Nicole Kidman!

Ich siła

O książce:

Greer Kadetsky jest nieśmiałą studentką pierwszego roku, nałogową czytelniczką, idealistką oburzoną niesprawiedliwością świata. Pewnego dnia idzie na feministyczny protest, gdzie poznaje Faith Frank – charyzmatyczną wieloletnią liderkę ruchu kobiecego, obecnie po sześćdziesiątce, która nadal inspiruje setki młodych dziewczyn, by odważyły się zmieniać świat. Dzięki jej przemówieniu Greer czuje, że wreszcie znalazła coś, co może nadać sens jej życiu. Mimo że jest szczęśliwa ze swoim chłopakiem Corym, pojawienie się Faith to odpowiedź na wewnętrzny głos, który od dawna wywoływał w dziewczynie tęsknotę za czymś więcej. Niespodziewanie dla Greer ikona ruchu feministycznego zaczyna się nią interesować, by wkrótce otoczyć ją swoją opieką…

Premiera już 15 stycznia!

20-12-2019:

Wesołych Świąt! I duuużo wspaniałych książek pod choinką.

Bądźcie z nami w 2020 roku. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo niespodzianek! :)

Wesołych Świąt

 

20-12-2019:

Budzący skrajne emocje Joe Goldberg powraca!

Już 15 stycznia w księgarniach pojawi się kontynuacja bestsellerowej powieści "TY", która stała się inspiracją dla serialu Netflixa o tym samym tytule.

Kto nie przeczytał pierwszej części, zapraszamy do nadrobienia zaległości! Książka dostępna w naszym sklepie internetowym w promocyjnej cenie:

https://www.gwfoksal.pl/ty-caroline-kepnes-skuf4c1c48bef5271bb8652.html

Kepnes

 

19-12-2019:

Wspaniała wiadomość!

"Małe Licho i anioł z kamienia" Marty Kisiel otrzymało NAGRODĘ LITERACKĄ w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2019!

 Małe Licho

Autorce składamy serdeczne gratulacje.

Informacje o książce: https://www.gwfoksal.pl/male-licho-i-aniol-z-kamienia-marta-kisiel-sku6240886cf787fe58515e.html

 

Ps. Kolejna część "Małego Licha" już w marcu 2020!

 

18-12-2019:

Książka "Portugalia do zjedzenia" weszła do konkursu World Gourmand Cookbook Awards i będzie walczyć o finał w kategorii C5 Kuchnia śródziemnomorska!

Portugalia

Autorowi gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki konkursu!

Książka do nabycia w naszym sklepie internetowym: https://www.gwfoksal.pl/portugalia-do-zjedzenia-bartek-kiezun-sku6be7a19419c4b813ec20.html

 

16-12-2019:

Już 20 grudnia o godz. 19:00 w Teatrze Studio wyjątkowa premiera! Polecamy pierwszą teatralną adaptację „Serotoniny” Michela Houellebecqa!

A książkę można kupić w naszym sklepie internetowym w promocyjnej cenie: https://www.gwfoksal.pl/serotonina-michel-houellebecq-sku8cd5814553d9d43a0296.html

 Serotonina

 

13-12-2019:

Zapraszamy na ŚWIĄTECZNE SESJE AUTOGRAFÓW z Zygmuntem Miłoszewskim i Marcinem Mellerem!

Książka jest zawsze dobrym prezentem, a książka z autografem nada mu jeszcze bardziej osobisty i wyjątkowy charakter.

14 grudnia, empik Galeria Mokotów, Warszawa.

Zapraszamy!

Zygmunt Miłoszewski

Marcin Meller

 

12-12-2019:

Pacjentka z Goodreads Choice Award 2019!

Bestseller pióra Alexa Michaelidesa został Najlepszą Książką Roku w kategorii thriller.
Nas wcale to nie dziwi i jesteśmy pewni, że to właściwa książka na właściwym miejscu!

Znajdziecie ją w naszym sklepie internetowym w świetnej promocji. 

Kliknij na poniższe zdjęcie, żeby kupić książkę:

Pa

 

10-12-2019:

UWAGA KONKURS!

Na naszym Facebooku (fanpage FoxGames.pl) ruszył konkurs, w którym nagrodą jest "Najlepsza gra o kotach"! Wystarczy, że w komentarzu wstawisz zdjęcie swojego kota i napiszesz, jak ma na imię. Najciekawsze zgłoszenie nagrodzimy egzemplarzem gry "Najlepsza gra o kotach", a zwycięskie imię pojawi się na karcie w grze! 

Konkurs trwa do 15.12.

Regulamin: http://foxgames.pl/konkurs-z-najlepsza-gra-o-kotach/

Konkurs

Zapraszamy do udziału!

 

06-12-2019:

Do niedzieli 8 grudnia zapraszamy na stoisko Grupy Wydawniczej Foksal (nr 47) na Śląskich Targach Książki!

Wszystkie książki 25% taniej!

A już jutro spotkania z naszymi autorami: Agnieszką Stelmaszyk, Jakubem Szamałkiem, Magdą Kubasiewicz i Małgorzatą Domagalik.

Kliknij na poniższe zdjęcie, aby sprawdzić szczegółowy harmonogram spotkań:

 

05-12-2019:

 

04-12-2019:

Po ponad 40 latach życia we Francji Milan Kundera odzyskał czeskie obywatelstwo! Czy autor zgodzi się wreszcie opublikować w Czechach swoje francuskojęzyczne książki? To się okaże...

Na szczęście w polskim tłumaczeniu możemy się nimi cieszyć już od dawna.

Milan Kundera

Nasze wydania jego słynnych dzieł znaleźć można w naszej księgarni internetowej  https://www.gwfoksal.pl/search/?q=milan+kundera

Zapraszamy do lektury!

 

Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames