Z kodem rabatowym "proza" -40% od ceny detalicznej. Kod obowiązuje do 27.04.
Proza zagraniczna obejmuje książki o zróżnicowanej tematyce. Szereg bestsellerowych powieści autorstwa znanych pisarzy przyciąga wielu czytelników. Zróżnicowana tematyka sprawia, że powieści z tej kategorii podobają się czytelnikom w każdym wieku. Śledząc zapowiedzi, miłośnicy dobrej książki mogą kupić najnowsze książki ulubionych autorów i kolejne części bestsellerowych serii.
Bestsellery prozy zagranicznej
Kategoria literatura piękna – proza zagraniczna obfituje w klasyczne powieści, jak i bestsellery, które ukazały się w ostatnich latach. Czytelnicy mogą wybrać dla siebie zarówno romanse i literaturę obyczajową, jak i thrillery, horrory, książki fantasy i psychologiczne. Proza zagraniczna obejmuje tytuły skierowane do nastolatków i do dojrzałych czytelników, którzy szukają poważniejszej tematyki. W kategorii literatura piękna proza zagraniczna zajmuje ważną pozycję, w szczególności w tematyce thrillerów i horrorów. Słynne powieści pisarzy ze Stanów Zjednoczonych bądź Skandynawii nieustannie przyciągają szerokie grono czytelników.
Literatura piękna to wiele książek, które sprzedały się w tysiącach egzemplarzy. Sklep oferuje je w najniższej cenie, dlatego warto po nie sięgnąć. Bestsellerowa proza pomaga poszerzać wiedzę o kulturze, a nowości wydawnicze pozwalają poznawać najpoczytniejszych autorów współczesnych.
Mistrzowie gatunku – kogo warto znać?
Na uwagę zasługują przede wszystkim uznani autorzy, tacy jak Vladimir Nabokov i Franz Kafka. Nabokov, pisarz rosyjsko-amerykański, napisał słynną „Lolitę”, a także „Śmiech w ciemności” i „Obronę Łużyna”. Z kolei najważniejszym dziełem Kafki jest „Proces”. Literatura piękna zagraniczna to również dzieła Michela Houellebecq’a, słynnego francuskiego pisarza i eseisty, Zeruyi Shalev, najsłynniejszej pisarki z Izraela, a także Kundery Milana, czeskiego pisarza, który skupia się na filozofii, psychologii i sprawach społecznych.
Opis:
Dziesięć lat po tym, jak została poważnie ranna w ataku terrorystycznym, Iris znowu ma silne bóle. Przypadkowe spotkanie z niewidzianym od dawna Ejtanem, jej młodzieńczą miłością, otwiera rany, które niosą ze sobą jeszcze większe cierpienie niż fizyczne dolegliwości. Czy Iris zdoła wybaczyć Ejtanowi to, że ją porzucił? Wydaje się, że nie, ból jest zbyt wielki. Tylko czy stać ją na to, by odrzucić powrót człowieka, który kiedyś był całym jej światem?Uczucie odradza się z taką mocą i namiętnością, że mimo wątpliwości Iris gotowa jest poświęcić szczęście swojej rodziny i zadać bliskim ból, którego sama doświadczała przez lata.Zeruya Shalev sugestywnie i z kunsztem tworzy portret miłości tak głębokiej, że zdolna jest przetrwać lata, i przyciągania tak niebezpiecznego, że można zaryzykować dla niego wszystko.Iris jest chyba najbardziej dojrzałą bohaterką, jaką Shalev stworzyła do tej pory.„Frankfurter Allgemeine Zeitung”Zeruya Shalev kradnie serca czytelników opowieściami o pozornie zwyczajnych rodzinach, raz po raz niszczonych brakiem emocjonalnego zadowolenia. [...] Powieść ta, podobnie jak poprzednie, jest napisana w realistycznym stylu i tworzy wspaniałą amplitudę narracji.„Ynet”Autorka pozwala czytelnikom dotknąć własnego bólu, a tym samym oferuje im najbardziej autentyczną przyjemność, jaką może dać literatura.„Mako”
Opis:
Skłamałabym, mówiąc, że nigdy nie czerpałam przyjemności z cierpienia matki.
Jako młoda kobieta Tara była nieokiełznana i buntowała się przeciwko surowym zasadom obowiązującym kobiety w Indiach. Porzuciła zaaranżowane przez rodziców małżeństwo, wstąpiła do aśramy, wdała się w romans z nieokiełznanym artystą…
Antara – jej córka – towarzyszyła matce w tym pełnym wzlotów i upadków życiu. Ich relacja nigdy nie była łatwa. Po latach, kiedy Tara zaczyna tracić pamięć i wymaga opieki, Antara musi zmierzyć się z obowiązkiem zadbania o matkę, która o nią nie dbała nigdy, a także wrócić do bolesnych i traumatycznych wspomnień.
Gorzki cukier to przejmująca historia zatrutej miłości matki i córki. Ostra jak nóż i przetykana zjadliwym humorem opowieść, która powoli rozwija supeł wspomnień i wyobrażeń wiążących obie kobiety, aż wreszcie ukazuje głęboko skrywaną prawdę.
Intrygujący, bezlitosny debiut, od pierwszego zdania oszałamiający jadem i rozbrajający humorem.
„The Guardian”
To książka nieprzeciętnie wnikliwa, odważna i wyrafinowana. Nie chodzi o to, że nikt wcześniej nie wpadł na to, o czym pisze Doshi, tylko raczej o to, że napisała coś, czego nikt wcześniej nie wyraził tak doskonale – i tak śmiało.
„The Washington Post”
W 2020 roku Gorzki cukier znalazł się krótkiej liście finalistów Nagrody Bookera.
Opis:
Finalistka Bookera 2021, nominowana do Women’s Prize for Fiction, nazwana jedną z najlepszych książek roku przez ponad 20 zagranicznych magazynów.
Książka „onieśmielająco utalentowanej autorki” („The New York Times Book Review”) stawiająca pytanie: Czy jest życie po Internecie?
Fragmentaryczna i wszechogarniająca, przenikliwa i autentyczna książka Nikt o tym nie mówi jest listem miłosnym do nieskończonego skrolowania, a jednocześnie głęboką, współczesną medytacją na temat miłości, języka i związków międzyludzkich wygłoszoną przez bardzo osobny i wyjątkowy głos literatury amerykańskiej. To opowieść o istnieniu podzielonym na dwie połowy. O tym, co się wydarza, gdy prawdziwe życie zderza się z narastającym absurdem świata udostępnianego za pośrednictwem ekranu.
Na początku tej ogromnie aktualnej i wymykającej się podziałom gatunkowym książki kobieta, która niedawno zyskała rozpoznawalność dzięki postom zamieszczanym w mediach społecznościowych, podróżuje po całym świecie, by spotykać się z zakochaną w niej publicznością. Jest przytłoczona lawirowaniem w meandrach nowego języka i obyczajów tego, co nazywa „portalem”, i nie potrafi się pozbyć poczucia, że ten chór nieprzeliczonych głosów dyktuje jej myśli. Gdy na horyzoncie zaczynają majaczyć zagrożenia egzystencjalne – zmiana klimatu, niestabilność gospodarcza, epidemia samotności, dojście do władzy nienazwanego dyktatora – kobieta swoimi postami coraz głębiej zatapia się w pustce portalu. Lawina obrazów, szczegółów i odniesień stwarza pejzaż post-rozsądku, post-ironii, post-wszystkiego. „Czy jesteśmy w piekle?” – pytają się nawzajem obywatele portalu. „Czy wszyscy będziemy to robić aż do śmierci?”.
Przez ten chaos przebijają się dwie wiadomości od matki: „Coś poszło nie tak” i „Jak szybko możesz przyjechać?”. Gdy prawdziwe życie zderza się z narastającym absurdem portalu, kobieta konfrontuje się ze światem, który wydaje się zawierać zarówno mnóstwo dowodów na istnienie dobra, empatii i sprawiedliwości, jak i mnóstwo świadectw, że jest wprost przeciwnie.
„Naprawdę uwielbiam tę książkę” – Sally Rooney, autorka Normalnych ludzi
„Patricia Lockwood to arcypotomkini społeczno-literackiego stylu Jane Austen. Powieść obserwacyjna, skrzyżowana ze wspomnieniami z rodzinnego kryzysu, napisana jako poemat prozą, przesiąknięta metaforą” – New York Review of Books
„Intelektualny i emocjonalny roller coaster” – Daily Mail
Opis:
Nominacja do Nagrody Bookera!
Nowa, rozdzierająca serce powieść laureata Nagrody Pulitzera i autora bestsellerowej „Listowieści”.
Astrobiolog Theo Byrne, zajmujący się badaniem życia pozaziemskiego, samodzielnie wychowuje dziewięcioletniego syna. Robin jest ciepłym, serdecznym chłopcem, niezwykle wrażliwym - podobnie jak jego nieżyjąca już matka - na przyrodę i nękające ją zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi. Trudno mu jednak dostosować się do reguł panujących w społeczeństwie. Nie umie odnaleźć się wśród rówieśników, bywa agresywny - za co grozi mu wyrzucenie ze szkoły. Specjaliści zalecają leczenie środkami psychoaktywnymi. Theo nie chce się na to zgodzić. Decyduje się poddać syna eksperymentalnej terapii metodą neurofeedbacku.
„Zadziwienie” to niezwykle intymna i poruszająca powieść, w której autor rysuje portret pięknej, choć niełatwej miłości łączącej ojca i syna. Znakomite opisy przyrody, hipnotyzujące wizje życia pozaziemskiego, a przede wszystkim stawianie ważnych, pełnych troski, ale też bolesnych pytań o przyszłość naszej zagrożonej planety.
Dostępne warianty:Książka, EbookOpis:
Literacka Nagroda Nobla.Erika, prawie czterdziestoletnia niespełniona artystka, mieszka z demoniczną matką, od której jest uzależniona psychicznie. Wychowana bez ojca, w izolacji od męskiego towarzystwa kobieta nie radzi sobie z własną seksualnością. Czy młody mężczyzna, który pojawia się w życiu Eriki, przerwie destrukcyjny związek matki i córki?Używając prowokujących konstrukcji językowych, autorka szarga takie świętości jak rodzina i matczyna miłość oraz podważa mity uduchowionego artysty oraz pięknego, kulturalnego Wiednia.
Nauczycielka gry na fortepianie, Erika Kohut, wpada jak wicher do mieszkania, które dzieli z matką. Matka lubi nazywać Erikę swoim małym wicherkiem, ponieważ często tak bywa, że córeczka śmiga jak fryga. Stara się jakoś ujść matce. Erika dobija do czterdziestki. Jeśli idzie o wiek, matka zupełnie spokojnie mogłaby być jej babką. Erika przyszła swego czasu na świat dopiero po wielu latach trudnego małżeństwa. Ojciec natychmiast przekazał pałeczkę córce i ustąpił. Erika wstąpiła, ojciec ustąpił. Dzisiaj Erika stała się szybka z konieczności. Podobna tumanowi jesiennych liści wdziera się przez drzwi mieszkania, starając się dotrzeć do swego pokoju niezauważona. Lecz oto już staje przed nią mamuśka i stawia ją do raportu. Do raportu i pod ścianę, inkwizytor i pluton egzekucyjny w jednej osobie, przez państwo i przez rodzinę uznana jednogłośnie w prawach matki. Matka dopytuje się, dlaczego Erika zjawia się w domu dopiero teraz, o tak późnej porze? Ostatni uczeń poszedł do domu już trzy godziny temu, obsypany przez Erikę szyderstwami. Pewnie ci się zdaje, że się nie dowiem, gdzie byłaś?Fragment
Pianistka (1983) została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Na podstawie powieści w 2001 roku powstał głośny film pod tym samym tytułem w reżyserii Michaela Hanekego.
Opis:
Powieść nominowana do LIBRIS Literature Prize.
„Aleksandra” to saga rodzinna osadzona na tle dziejów Ukrainy od początku XX wieku aż po rok 2018. Tytułowa Aleksandra jako osiemnastolatka została deportowana z Ukrainy i wywieziona do Niemiec. Po latach prosi swoją wnuczkę Lisę o zawiezienie do rodzinnego domu w Stanicy Ługańskiej kawałka płótna z drzewem genealogicznym ich rodziny. Ostatni członek z kozackiej odnogi, zaginiony siostrzeniec Kolia, stracił życie w niewyjaśnionych okolicznościach podczas wojny w Donbasie. Według Aleksandry dusza Kolii wciąż nie zaznała spokoju, a zadaniem Lisy jest „przeprowadzenie go na drugą stronę”.
Lisa Weeda nazwała swoją powieść pomnikiem poświęconym rodzinie, która przetrwała tragiczne wydarzenia, konflikty i wojny, nieustannie zmuszana do opowiadania się po którejś ze stron barykady.
To jest opowieść o ziemi, na której nie cichną burze historii. I o ludziach, którzy niezależnie od dokonywanych wyborów są skazani na wieczne tracenie. Ale przede wszystkim jest to saga rodzinna Kozaków dońskich pokazująca znaczenie siły więzi oraz dumę z własnego dziedzictwa. Czytajcie, jeśli chcecie zrozumieć toczącą się na wschodzie Ukrainy wojnę. Czytajcie, jeśli bliska Wam jest pełna wrażliwości proza, która poruszy nie tylko Wasz intelekt, ale i serce. - Agnieszka Szynal-Majewska
W tej imponującej powieści holendersko-ukraińskiej pisarki czytelnik przenosi się w czasie, z pałacu Rad do pokoju przesłuchań KGB, z jednego pokolenia w kolejne, w okres terroru. NRC
Dostępne warianty:Książka, Ebook (MOBI, EPUB)Opis:
Wyczekiwana powieść jednego z najgłośniejszych francuskich pisarzy.
W „Unicestwianiu” Michel Houellebecq przenosi nas w czas fikcyjnej kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2027 roku. Odkrywa kulisy władzy, marketingu politycznego, bolączki społeczeństwa i nasze własne, pojedyncze. Głównym bohaterem powieści jest Paul, urzędnik z gabinetu ministra finansów, który stara się pogodzić karierę z kryzysem wieku średniego, umierającym ojcem i próbą naprawienia swojego małżeństwa. We francuskiej prasie pisze się, że powieść zaczyna się jak thriller polityczny, a kończy jak thriller filozoficzny. "Unicestwianie" to realistyczna powieść o akcentach dystopijnych, ale niepozbawiona nadziei, czułości i pewnego romantyzmu.
Dostępne warianty:Książka, Ebook (EPUB, MOBI)Opis:
Opus magnum Davida Fostera Wallace’a.
Gargantuiczna, błyskotliwa i dowcipna historia o pogoni za szczęściem w Ameryce. Portretująca najbardziej wzruszająco dysfunkcyjną rodzinę, jaka pojawiła się w literaturze ostatnich lat, powieść zgłębia zasadnicze pytania o kondycję człowieka i o rozrywkę: czym ona jest i dlaczego w tak dużym stopniu zdominowała nasze życie; jak pragnienie rozrywki wpływa na naszą potrzebę kontaktu z innymi ludźmi; co o nas mówią przyjemności, które wybieramy.
„Niewyczerpany żart” powszechnie uznawana jest za przełomową amerykańską powieść lat dziewięćdziesiątych i najlepszą jak dotąd próbęuchwycenia rzeczywistości w nierealnym świecie. Główną osią fabuły jest poszukiwanie zaginionej kopii taśmy wideo znanej jako „Rozrywka”: filmu tak zabawnego, że każdy, kto go zobaczy, będzie zmuszony oglądać go w kółko, a zainteresowanie jedzeniem, piciem i podstawowymi warunkami sanitarnymi z czasem wygaśnie.
To pełna rozmachu analiza namiętności i rozkoszy, które czynią nas ludźmi – a także jedna z tych rzadkich książek, które na nowo definiują granice powieści.
„Dla takich książek warto żyć”
Jakub Małecki
„Następny krok w ewolucji prozy literackiej”
The Atlantic
„Niewyczerpany żart przyćmiewa niemalże każdą powieść napisaną w ostatnim stuleciu”
The New York Times
Dostępne warianty:Książka, Ebook (EPUB, MOBI)Opis:
Ostatni tom uwielbianej serii „Slammed”!
Poznaj zakończenie historii pierwszej pary powołanej do życia przez Colleen Hoover.
Miłość Layken i Willa wytrzymała najtrudniejsze życiowe okoliczności, młodzi są już małżeństwem i zaczynają czuć się bezpiecznie w związku. Layken rozkoszuje się ich nowym wspólnym życiem, chce wiedzieć wszystko o swoim mężu, chociaż Will daje jasno do zrozumienia, że woli zachować bolesne wspomnienia z przeszłości dla siebie. Mimo to nie może oprzeć się prośbom żony, więc zaczyna opowiadać swoją stronę historii, ujawniając po raz pierwszy najintymniejsze uczucia i myśli. Przywołując zarówno dobre, jak i złe chwile oraz dzieląc się kilkoma szokującymi wyznaniami.
Ich przyszłość zależy od tego jak poradzą sobie z przeszłością, sięgnij po ostatnią odsłonę uwielbianej serii „Slammed”.
„FENOMENALNA. Śmieję się. Płaczę. Trzęsę się. To było idealne. Każda linia była idealna. Piękna. Zapierająca dech w piersiach. Nie do odłożenia.”
Aestas Book Blog, Goodreads
„Colleen Hoover nigdy nie zawodzi. I po raz kolejny udowodniła, że to stwierdzenie jest słuszne. This girl była idealnym ostatnim rozdziałem wspaniałej serii, która na zawsze pozostanie na mojej półce ulubionych wszech czasów.”
Debra, Goodreads
„Colleen Hoover wystrzeliwuje talent z palców i emocje ze słów. Nie mogłam prosić o lepsze zakończenie serii, której nigdy nie chciałam skończyć.”
Tough Critic Book Reviews, Goodreads
Opis:
Najgłośniejsza powieść Vladimira Nabokova, uznawana za arcydzieło literatury światowej. Humbert Humbert – uczony, esteta i romantyk – zakochuje się bez pamięci w Dolores Haze, dwunastoletniej dziewczynce o jedwabistej skórze, która jest córką jego gospodyni. Czterdziestolatek ogarnięty obsesją na punkcie dziewczynki zgadza się na poślubienie pani Haze tylko po to, żeby być blisko Lolity.
„Lolita” to arcydzieło o obsesji, złudzeniach i pożądaniu, do dziś budzące kontrowersje oraz gorące dyskusje o granice w literaturze.
Vladimir Nabokov (1899–1977) – pisarz rosyjski i amerykański, filolog. Pierwsze dziewięć powieści napisał w języku rosyjskim, później tworzył w języku angielskim. Lolita, najbardziej popularne dzieło autora, wydana w 1955 roku, ukazuje zamiłowanie do zawiłych gier słownych i opisowych szczegółów, które charakteryzowały jego powieści. Hobbystycznie Nabokov zajmował się układaniem zadań szachowych.
Dostępne warianty:Książka, Ebook (EPUB, MOBI)Opis:
Drugi tom debiutanckiej trylogii Colleen Hoover już dostępny z nową piękną okładką!
Sięgnij po powieść autorki, która bije rekordy w wyciskaniu łez.
Layken i Will zdołali pokonać przeszkody, które stawały na drodze ich miłości, udowadniając tym samym, że są sobie przeznaczeni. Przed nimi życie nietypowe jak na młodych ludzi, ale wiedzą, że wspólnie poradzą sobie ze wszystkim.
Niespodziewanie Will spotyka swoją miłość z przeszłości, co wystawi jego związek z Layken na próbę. Gdy fundamenty uczucia zostają zagrożone, Will i Layken muszą zdecydować, czy chcą razem walczyć o przyszłość, czy też wycofać się z powrotem w samotność i ból serca.
„Czasami dwie osoby muszą się rozstać, aby uświadomić sobie, jak bardzo się nawzajem potrzebują”.
Czy Will zdoła udowodnić Layken, że jego miłość do niej jest prawdziwa?
Kontynuacja „Slammed” to opowieść o zaufaniu, budowaniu relacji i odkrywaniu siebie nawzajem.
„Tak genialny i zabawny jak Slammed. Point of Retreat to absolutna poezja”
Jamie Mcguire, autor bestsellera „New York Timesa” Beautiful Disaster
„Idealnie poetycki. Piękna kontynuacja Slammed”
Tarryn Fisher, autor bestsellera „New York Timesa” The Wives
„Point of Retreat to zdecydowanie dobra książka dla miłośników romansów, które nie są zbyt smutne, ale wzruszają tak, że doprowadzają do łez”
Clarifina ~Books Are My Drugs~, Goodreads
„Colleen Hoover znowu to zrobiła. Udało jej się skraść moją koncentrację i uczynić mnie bezwartościową, dopóki nie przeczytam historii o Layken i Willu w Point of Retreat”
Arlene, Goodreads
Dostępne warianty:Książka, Ebook (MOBI, EPUB)Opis:
Debiutancka powieść autorki królującej na TikToku w nowej, pięknej odsłonie!
Colleen Hoover podbiła serca czytelniczek i czytelników na całym świecie swoimi wzruszającymi powieściami o miłości. Sięgnij po jej pierwszą książkę i poznaj historię, od której wszystko się zaczęło.
Layken ma 18 lat, niedawno straciła ojca. Wraz z mamą i młodszym bratem opuszcza rodzinny Teksas i przeprowadza się do Michigan. Tak duża zmiana nie jest jej na rękę, ale dziewczyna stara się być wsparciem dla rodziny.
W dniu przyjazdu do nowego domu poznaje przystojnego sąsiada Willa. Już od pierwszej chwili między tymi dwojgiem iskrzy.
Po idealnej pierwszej randce okazuje się jednak, że strzała Amora trafiła w Layken i Willa w nieodpowiednim momencie i tych dwoje młodych ludzi będzie musiało zmierzyć się z nieoczekiwanymi przeciwnościami losu.
Romantyczna, pełna emocji powieść Colleen Hoover w niezapomniany sposób oddaje magię pierwszej miłości i rodzenia się niezwykłej więzi.
Slammed to pierwsza część trylogii pod tym samym tytułem. Kolejne tomy w nowych odsłonach już wkrótce.
"Książka wyjątkowa, niepodobna do niczego innego."
„New York Times”
"Co za piękna i mocna książka! Zdecydowanie MUSISZ przeczytać!!"
Aestas Book Blog, Goodreads
"Niepowtarzalna fabuła, słodko-gorzkie napięcie i czuły romans – wszystko to mnie zahipnotyzowało..."
Kristin (KC), Goodreads
"Nigdy bym nie uwierzyła, że to debiutancka powieść Hoover. Jest tak dobra, że założyłam, że to czwarta czy piąta książka. A tu niespodzianka."
Angela, Goodreads
"Poruszająca, łamiąca serce i pełna pasji opowieść o miłości, stracie, zamęcie i wielu innych rzeczach. To był emocjonalny rollercoaster, który oszalał!!!" Tough Critic Book Reviews, Goodreads "Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam tak poruszona, tak zainspirowana, tak zaintrygowana, tak pochłonięta książką. Poezja slamu była absolutnie genialna, a historia z nią związana była bliska perfekcji."
Melissa, Goodreads
Dostępne warianty:Książka, Ebook (EPUB, MOBI)Opis:
Pierwszy tom bestsellerowej sagi rodziny Florio!
Rodzina, która rzuciła wyzwanie światu. Rodzina, która zdobyła wszystko. Rodzina, która stała się legendą.
Marsala to proste, mało wyrafinowane wino. Tylko wytrwałość, talent i palące pragnienie awansu były w stanie zamienić je w nektar godny królewskiego stołu.
Bracia Paolo i Ignazio Florio przybywają do Palermo w 1799 roku. Są obcy i wzbudzają pogardę wśród mieszkańców miasta, jednak wrogość Sycylijczyków jeszcze bardziej motywuje Floriów. Ci niezwykle sprytni, odważni, często bezwzględni mężczyźni wspierani przez wyjątkowe i wytrwałe kobiety szybko wspinają się po drabinie lokalnej hierarchii. Przechodzą drogę od sprzedawców przypraw do „niekoronowanych królów Sycylii”. Życie ich samych i ich rodzin to fascynująca historia sławy, bogactwa, romansów, władzy i mrocznych tajemnic. Tłem dla sagi rodziny Floriów jest najbardziej burzliwy okres w XIX wiecznej Italii. Od powstania przeciwko władzy Burbonów z 1819 roku, po lądowanie Garibaldiego na Sycylii w 1860. Historyczna pasja i drobiazgowość autorki w oddawaniu realiów sprawiają, że książkowe uniwersum jest żywe i pulsujące.
„Rodzinna saga w najlepszym wydaniu! Wielkie namiętności, rodzinne spory i niespełnione miłości, a do tego burzliwa historia, która za nic nie chce być słodka jak pachnące cynamonem sycylijskie cannolo. Idealna książka na lato!” Bartek Kieżun
„Od walącej się na głowy wiejskiej chaty po pałace i książęce koneksje – oto opowieść o XIX-wiecznym awansie rodziny Florio, z miłością i historią w tle. Znakomita lektura na włoskie, zwłaszcza sycylijskie wakacje” Manuela Gretkowska
„Rodzina jak z baśni. Fascynujący przekrój publicznej i prywatnej historii i obyczajów” Vanity Fair
„Tak mnie wciągnęła lektura, że spóźniłem się na samolot. Choć siedziałem przed samą bramką, nie mogłem się oderwać od tej powieści. W pewnym sensie to spóźnienie jest moją najlepszą recenzją” Pietrangelo Buttafuoco, Il Fatto Quotidiano
Opis:
Czytanie Houellebecqa jest jak picie alkoholu. Na początku jest miło…
Daniel to zawodowy komik, parający się pisaniem skandalicznych skeczy. Jest człowiekiem nieszczęśliwym: pożąda kobiety, której zależy na zaangażowaniu i miłości, a kocha inną, która pragnie wyłącznie seksu. Zmęczony życiem dołącza do sekty klonującej ludzi. Dwa tysiące lat później jego klony Daniel24 i Daniel25 usiłują odszyfrować zapiski pozostawione przez ich pierwowzór. Porównują swoją nowoczesną, wyobcowaną egzystencję z codziennym życiem człowieka na początku XXI wieku. W świecie zachowujących wieczną młodość ludzi przyszłości nie ma jednak miejsca na wzajemne relacje, zanika nie tylko miłość, ale i seks, bohaterowie są całkowicie samowystarczalni i porozumiewają się wirtualnie.
Opis:
Niebezpieczna w sposób, w jaki literatura ma być niebezpieczna – budzi uśpioną wrażliwość.
„The New York Observer”
Michel Renault pracuje w ministerstwie kultury. Wiedzie monotonne życie, a jego zainteresowania nie wykraczają poza seks i telewizję. Odziedziczony po ojcu spadek przeznacza na podróż do Tajlandii – raju seksturystów. Tam poznaje młodą, piękną Valerie, pracującą w biurze podróży. Po powrocie do Francji zostają kochankami i wspólnie wprowadzają w życie pomysł Michela – zorganizowaną seksturystykę do krajów Trzeciego Świata. Tylko tak bowiem, twierdzi bohater, Zachód i Wschód mogą pomóc sobie nawzajem.
Houellebecq rozwija przenikliwą diagnozę zdegenerowanego Zachodu – zdominowanego przez wszechobecne współzawodnictwo i plagę przemocy – oraz zaślepionego przez materializm Wschodu.
Opis:
Niepokojąca diagnoza współczesnych postaw ludzkich.
Młody biolog, przesiadujący w nieskończoność nad swoją pracą, i jego przyrodni brat, pogrążający się w kryzysie psychicznym nałogowy konsument pornografii, uosabiają zdaniem autora dwa skrajne sposoby życia we współczesnej cywilizacji. Kiedy obsesje seksualne przywodzą jednego z braci na skraj obłędu, drugi pracuje nad genetycznym modelem nieśmiertelnej i bezpłciowej istoty ludzkiej. Książka łącząca elementy powieści obyczajowej, eseju i science fiction wywołała we Francji istną burzę, a nieprzyznanie jej autorowi nagrody Goncourtów porównywano z odrzuceniem przez jury „Podróży do kresu nocy” Céline'a.
Opis:
Najnowsza powieść Michela Houellebecqa, najsłynniejszego żyjącego francuskiego pisarza, kontestatora i uważnego krytyka kultury zachodniej.
Okrzyknięta najbardziej rozpaczliwą i mroczną powieścią w dorobku wybitnego pisarza, Serotonina to historia czterdziestosześcioletniego Florenta-Claude’a Labrouste’a, który pewnego dnia odkrywa, że partnerka zdradzała go z młodymi mężczyznami podczas filmowanych orgii. Opuszcza ją i całymi dniami snuje się po barach, wygłaszając tyrady na temat związków miłosnych. Bohaterowi udaje się funkcjonować jedynie dzięki regularnemu zażywaniu tabletki Captorix, która powoduje wydzielanie serotoniny, zwanej hormonem szczęścia.
Opis:
Nazwana jedną z najlepszych książek roku przez ponad dwadzieścia zagranicznych magazynów, w tym The New York Times Book Review, Entertainment Weekly, NPR, Time, Vogue, Esquire i Vulture. Finalistka National Book Critics Circle Award, Hemingway Award i Gotham Book Prize, nominowana do Women's Prize for Fiction . Amerykański bestseller 2021 roku. „Trans i pół, bejbi” jest portretem trzech kobiet, trans i cis, zmagających się z pytaniami o naturę macierzyństwa i rodziny. Torrey Peters w swoim prowokacyjnym debiucie genialnie i bez strachu porusza się po najbardziej niebezpiecznych tematach tabu dotyczących płci, seksu i związków, oferując nam ekscytująco oryginalną, dowcipną i głęboko poruszającą powieść, która będzie na językach wszystkich.
Torrey Peters stwierdziła kiedyś, że „rynek wydawniczy nie sprzyja kobietom trans”. Pierwsze opowiadania opublikowała sama, oferując je za darmo na swojej stronie internetowej. Dzięki "Trans i pół, bejbi" wydanej przez Penguin Random House pokazała, że kobiety transpłciowe mogą z powodzeniem publikować beletrystykę w głównym nurcie. "Trans i pół, bejbi" to błyskotliwy debiut o trzech kobietach - transpłciowych i cispłciowych - których życie splata się po nieoczekiwanej ciąży i zmusza je do konfrontacji z najgłębszymi pragnieniami związanymi z płcią, macierzyństwem i seksem. To powieść o stracie, miłości i szukaniu własnej tożsamości.
Czego nie wiesz o rodzinie, miłości i związkach, tego dowiesz się od Torrey Peters. Jej powieść porywa rozmachem, mądrością, bezpretensjonalnością i humorem. Lektura obowiązkowa (zwłaszcza dla cisów)! - Juliusz Kurkiewicz
Powieść Peters jest miejscami realistyczna, miejscami absurdalna, ale zawsze szczera i gotowa na to, by wziąć czytelników pod włos. Uniwersalne doświadczenie osób transpłciowych nie istnieje i autorka doskonale o tym wie. To niełatwa, ale wciągająca lektura. - Maja Heban
Dobrze jest w końcu móc przeczytać książkę osoby transpłciowej o transpłciowości i jej przeżywaniu. „Trans i pół, bejbi” bawi się naszymi emocjami, wzrusza i otwiera oczy. - Kacper Potępski
Dowcipna i elegancka. “Trans i pół, bejbi” to prawdopodobnie pierwsza wielka powieść trans. - The Guardian
Opowieść o miłości, stracie i odkrywaniu własnej tożsamości - zarówno osobista, jak uniwersalna. - Entertainment Weekly
To najmądrzejsza powieść, jaką przeczytałem od dłuższego czasu. Garth Greenwell
Gdybym miała możliwość wyczyszczenia własnej pamięci, użyłabym jej do ponownego przeczytania „Trans i pół, bejbi” po raz pierwszy. Vogue
Opis:
Wydana w dzień zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” książka przedstawia wizję przyszłości inną niż wszystkie
Przed wyborami w 2022 roku życie Franҫoisa wyglądało zupełnie zwyczajnie – jako uznany w gronie specjalistów badacz twórczości Jorisa-Karla Huysmansa wykłada literaturę na Sorbonie. Życie upływa mu monotonnie na pisaniu kolejnych artykułów, prowadzeniu zajęć i przelotnych romansach. Kiedy wybory prezydenckie wygrywa kandydat Bractwa Muzułmańskiego, Mohammed Ben Abbes, Franҫois musi nieoczekiwanie przystosować się do nowej, obcej rzeczywistości.
Opis:
Powieść, która stała się wydarzeniem, zanim trafiła do księgarń, a wkrótce po premierze została uhonorowana prestiżową Nagrodą Goncourtów oraz otrzymała wyróżnienie „Lista Goncourtów: polski wybór”.
Jed Martin, debiutujący artysta, odnosi olbrzymi sukces za sprawą zdjęć przedstawiających mapy, po czym powraca do swojej pierwotnej twórczości, czyli do malarstwa. Wstęp do katalogu wystawy jego obrazów ma napisać światowej sławy pisarz, Michel Houellebecq – typ niezbyt przystępny, zdecydowanie za dużo pijący i strasznie zaniedbany. Między artystami zawiązuje się nić przyjaźni. Gdy kilka lat później pisarz zostaje zamordowany, Martin decyduje się pomóc w wyjaśnieniu przerażającej zbrodni.