Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Książki Young Adult

Młodzież chętnie czyta książki, które opowiadają o ważnych dla nich tematach, dlatego z zainteresowaniem sięgają po literaturę w nurcie Young Adult. Dzięki niej poznają powieści akcji, fantasy i obyczajowe, w których bohaterami są ich rówieśnicy. Literatura młodzieżowa we współczesnym wydaniu pomaga nastoletnim czytelnikom odnaleźć własną tożsamość, wyrobić poglądy na różne kwestie społeczne i zrelaksować się po całym dniu w szkole.

Czym jest literatura Young Adult?

Literatura Young Adult to książki, które poruszają tematy związane z dojrzewaniem i wchodzeniem w dorosłość. Powieści tworzone w tym gatunku kieruje się do czytelników w wieku 12-18 lat i nieco starszych. To właśnie w tym okresie życia następują burzliwe przemiany. Dziecko błyskawicznie zmienia się w nastolatka, przechodząc przy tym zawirowania hormonalne i poszukując nowych autorytetów. Stopniowe odsuwanie się od rodziców na rzecz grupy rówieśniczej oraz towarzyszące dojrzewaniu zagubienie sprawia, że nastolatkami targają skrajne emocje. Jeśli chodzi o Young Adult, książki w tym duchu nie moralizują i nie oceniają młodych czytelników. Pokazują im, że to, co czują, jest normalne w wieku dojrzewania, a z podobnymi rozterkami zmagają się nastolatkowie na całym świecie.

Young Adult to przede wszystkim liczne powieści obyczajowe, które młodzi dorośli czytają z dużym zainteresowaniem. Najpopularniejsze książki sprzedają się w tysiącach egzemplarzy na całym świecie. Bohaterowie powieści obyczajowych YA zakochują się, przeżywają pierwsze zawody miłosne, przekonują się, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz poszukują własnej tożsamości w pędzącym świecie. Współczesna literatura porusza bieżące tematy, dlatego młodzież może przeczytać w niej o problemach związanych z hejtem w sieci, migracją oraz zmianami klimatycznymi. Dzięki temu powieści Young Adult wpisują się w doświadczenia czytelników i pozwalają im lepiej wczuć się emocje głównego bohatera.

Co czytają młodzi dorośli?

Gatunek Young Adult jest naprawdę obszerny, dlatego młodzi dorośli czytają zarówno książki o miłości, jak i powieści fantasy oraz thrillery. Każda powieść w tym nurcie przedstawia perypetie bohaterów, którzy poszukują własnego ja i zdobywają ważne doświadczenie życiowe. Książki, które warto przeczytać, to przede wszystkim romanse, które pokazują, że miłość ma różne oblicza. Młodzież często gubi się w uczuciach i nie wie, na czym polega prawdziwa miłość. Romanse Young Adult pokazują, że nastolatkowie nie zawsze są rozsądni, gdy się zakochają. Autorzy dają swoim czytelnikom subtelne wskazówki, na co uważać i jak nie dać się wykorzystać. Romanse YA to również książki, które przedstawiają miłość LGBT i zmagania nieheteronormatywnej młodzieży z brakiem akceptacji.

Młodzi dorośli chętnie sięgają także po książki motywacyjne. Publikacje tego typu przedstawiają własne doświadczenia autora i sprawiają, że treść jest wiarygodna. Dzięki książkom poradnikom motywacyjnym młodzież chętniej rozwija swoje pasje i lepiej radzi sobie z trudnościami, z którymi spotyka się na co dzień. Poradniki motywacyjne zachęcają np. do założenia własnego kanału w sieci i prezentowania swoich zdolności artystycznych szerszej publiczności.

Literatura Young Adult – Foksal poleca

Wydawnictwo Foksal oferuje szeroki wybór książek w duchu Young Adult. Każda powieść z tej kategorii wciąga młodych czytelników i przekazuje im ważne wartości. Na uwagę zasługują w szczególności pozycje poruszające bieżące problemy społeczne, gospodarcze i migracyjne. Książki o takiej tematyce pomagają młodzieży lepiej zrozumieć dynamikę zmian współczesnego świata, a także związane z nimi zagrożenia i szanse. Autorzy, którzy przybliżają problem niekontrolowanej, nielegalnej imigracji lub klęsk żywiołowych z powodu gwałtownych zmian klimatu, skupiają się na życiu młodzieży w trudnej rzeczywistości. Jednocześnie pokazują, że pomimo zagrożeń, młodzi dorośli zawsze powinni kierować się ważnymi wartościami i mieć nadzieję na lepszą przyszłość.

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 7

 • Opis: Powieść laureatki nagrody YALSA, jednej z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla powieści young adult. Wielowarstwowa magiczna opowieść o stracie, tęsknocie, szukaniu poczucia własnej wartości, przyjaźni i innych ważnych relacjach. Natalie i Imogen od zawsze były nierozłączne. Różniły się tak samo mocno, jak bardzo się przyjaźniły. Imogen skromna, ambitna i bystra, a przebojowa Natalie kochała przygody i niebezpieczeństwa. Łączył je pociąg do zjawisk nadprzyrodzonych. Wszystko się zmieniło, gdy podczas wspólnych wakacji Imogen niespodziewanie umarła. Po roku żałoby Natalie powraca do Hotelu Harlow, tego samego budynku, w którym przebywała z przyjaciółką na wakacjach, by realizować szkolny projekt. W czasie pobytu w miejscu słynącym z seansów spirytystycznych, pełnym opowieści o duchach Natalie zastanawia się, czy możliwy jest kontakt ze zmarłą rówieśniczką. Przy okazji konfrontuje się ze swoimi wspomnieniami i lękami, uczuciami i przekonaniami...
  Promocja -30%
  31,49 zł
  44,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 31,49 zł
 • Neal Shusterman Susza
  Książka

  Susza

  Neal Shusterman
  Opis: Kalifornię nawiedza najdotkliwsza susza od stuleci. Najpierw zostaje zakazane napełnianie basenów, potem – podlewanie ogródków, aż pewnego dnia z kranów przestaje lecieć woda. Przez kolejne trzy dni 28 milionów ludzi będzie walczyć o przetrwanie. To doświadczenie zmieni każdego, komu uda się przeżyć. Kiedy rodzice nastoletniej Alyssy nie wracają z wyprawy po wodę, dziewczyna z młodszym bratem i chłopakiem z sąsiedztwa wyrusza w podróż przez zmienione przez suszę okolice, by znaleźć wodę, rodziców i przetrwać.
  Promocja -29%
  34,99 zł
  49,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 34,99 zł
 • Iría G. Parente Selene M. Pascual Po prostu Anne
  Książka

  Po prostu Anne

  Iría G. Parente, Selene M. Pascual
  Opis: Jak potoczyłaby się historia Ani z Zielonego Wzgórza, gdyby urodziła się w xxi wieku… Marzeniem Anne Shirley zawsze było zostać pisarką. A tak naprawdę już nią jest – w internecie znana jest jako Lady Cordelia, autorka fanfików o Damie z Lustra, bohaterce serialu telewizyjnego na motywach legend arturiańskich. Sekret, że to właśnie Anne je pisze, zna tylko jej przyjaciółka Diana. Wszystko zmieni się, gdy Anne i Diana rozpoczną naukę na uniwersytecie, gdzie natkną się na nowego autora fanfików, który wkrótce zdobędzie większą popularność od Lady Cordelii. Blythe jest zarówno uroczy, jak i irytujący, a na dodatek nie ma żadnych skrupułów, by pokazywać swoją prawdziwą tożsamość. Rzuci Anne wyzwanie, by stawiła czoła swojej niepewności i rodzącym się w sercu dziewczyny uczuciom. Kiedy odważysz się pokazać siebie taką, jaką jesteś, może się zdarzyć wszystko.
  Promocja -30%
  31,49 zł
  44,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 31,49 zł
 • Maksymilian Kuznowicz Bliźniaczy płomień
  Książka

  Bliźniaczy płomień

  Maksymilian Kuznowicz
  Opis: Składam na Twoje ręce mój debiut, w który włożyłem ogrom swojego serca. W tej opowieści starałem się zmieścić wszystkie ważne dla mnie tematy, które być może pomogą Ci się uporać z trudniejszym momentem w swoim życiu. Widzę Cię i wiem, że Twoje uczucia są ważne.” Maks Kuznowicz, @Bookovicz Zamknij oczy. Wyłącz myślenie. Posłuchaj serca. Życie Daikiego wywraca się do góry nogami po tym, jak w centrum Paryża ginie jego chłopak. Rok później osiemnastolatek powoli wychodzi na prostą, pomaga w restauracji rodziców i spędza czas z przyjaciółmi. Jedna noc sprawia, że budzą się w nim głęboko skrywane umiejętności: czuje, słyszy i widzi więcej. W tym samym czasie do miasta przyjeżdża Aleks z Hope – suczką rasy border collie. Po stracie bliskich szuka świeżego startu. Oprócz miłości do literatury i kuchni roślinnej chłopak ma jeszcze dwie umiejętności – skrywania prawdziwych emocji i komunikowania się z Hope. Co się stanie, gdy serce Daikiego zacznie się budzić po przebytej traumie, a Aleks odkryje, że może pozwolić sobie na wrażliwość? Bo jesteśmy lustrzanymi duszami. Bo jesteśmy bliźniaczym płomieniem. Bo jesteśmy jednością.
  Promocja -30% Nowość
  31,49 zł
  44,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 31,49 zł
 • Brigitte Giraud Żyć szybko
  Książka

  Żyć szybko

  Brigitte Giraud
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Gdybym nie chciała sprzedać mieszkania. Gdyby mój dziadek nie popełnił samobójstwa w momencie, kiedy potrzebowaliśmy pieniędzy. Gdybym nie przesunęła wizyty u wydawcy w Paryżu. Gdyby Stephen King zginął w strasznym wypadku, którego doznał trzy dni przed Claude’em. Gdyby padało. Gdyby dni poprzedzające wypadek nie obfitowały w nieoczekiwane i niewyjaśnione wydarzenia. W rozgorączkowanej, pełnej napięcia narracji Brigitte Giraud usiłuje zrozumieć, jak doszło do wypadku, w którym dwadzieścia lat wcześniej zginął jej mąż. Robi bilans i jeszcze raz stawia te wszystkie pytania, które przez lata pozostały bez odpowiedzi. Przypadek, przeznaczenie czy zbieg okoliczności? Autorka wraca do tych dziwnych dni, pozornych drobiazgów, które doprowadziły do śmierci męża. Przejęci perspektywą przeprowadzki, niecierpliwi, żeby zacząć remont, małżonkowie zapomnieli, że życie bywa ryzykowne. Pisarka prowadzi śledztwo, z czułością naświetla postać Claude’a i, po raz ostatni, cudownie wskrzesza ich związek.
  Promocja -29%
  34,99 zł
  49,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 34,99 zł
 • Maksymilian Kuznowicz Bliźniaczy płomień. Z autografem
  Książka

  Bliźniaczy płomień. Z autografem

  Maksymilian Kuznowicz
  Opis: Składam na Twoje ręce mój debiut, w który włożyłem ogrom swojego serca. W tej opowieści starałem się zmieścić wszystkie ważne dla mnie tematy, które być może pomogą Ci się uporać z trudniejszym momentem w swoim życiu. Widzę Cię i wiem, że Twoje uczucia są ważne.” Maks Kuznowicz, @Bookovicz Zamknij oczy. Wyłącz myślenie. Posłuchaj serca. Życie Daikiego wywraca się do góry nogami po tym, jak w centrum Paryża ginie jego chłopak. Rok później osiemnastolatek powoli wychodzi na prostą, pomaga w restauracji rodziców i spędza czas z przyjaciółmi. Jedna noc sprawia, że budzą się w nim głęboko skrywane umiejętności: czuje, słyszy i widzi więcej. W tym samym czasie do miasta przyjeżdża Aleks z Hope – suczką rasy border collie. Po stracie bliskich szuka świeżego startu. Oprócz miłości do literatury i kuchni roślinnej chłopak ma jeszcze dwie umiejętności – skrywania prawdziwych emocji i komunikowania się z Hope. Co się stanie, gdy serce Daikiego zacznie się budzić po przebytej traumie, a Aleks odkryje, że może pozwolić sobie na wrażliwość? Bo jesteśmy lustrzanymi duszami. Bo jesteśmy bliźniaczym płomieniem. Bo jesteśmy jednością.
  Produkt niedostępny
  44,99 zł
 • Adalyn Grace Belladonna. Foxglove. Tom 2
  Książka

  Belladonna. Foxglove. Tom 2

  Adalyn Grace
  Opis: Kontynuacja bestsellerowej Belladonny. Intrygująca, magiczna, gotycka opowieść, rozgrywająca się wśród szelestu jedwabi, lśniących posadzek sal balowych i ogrodów rodzących śmiercionośne rośliny. Właściciel Thorn Grove, Elijah Hawthorne zostaje oskarżony o zabójstwo. Los, perfidny brat Śmierci, zamieszkał w pobliskiej posiadłości. W przeszłości boleśnie skrzywdzony, za wszelką cenę pragnie zemsty i zadośćuczynienia, którym ma być... Signa Farrow. Zaangażowane w ratowanie Hawthorne’a dziewczyna i jej kuzynka Blythe podejmują ryzykowną grę. Odkrywają nowe, nieznane wcześniej moce, które zmieniają bieg wydarzeń w Thorn Grove. Szukając mordercy, wikłają się w sieć dworskich intryg i złowrogich tajemnic, przez co ich przyjaźń zawiśnie na włosku. POWIEŚĆ NOMINOWANA DO GOODREADS CHOICE AWARDS 2023 Nigdy jeszcze nie widziała tego mężczyzny, jednak wiedziała, kim jest, od chwili kiedy przygwoździł ją palącym wzrokiem. Pod tym spojrzeniem światła przygasły, paniczne krzyki gości przycichły i zmieniły się w odległy szum. Śmierć mocniej ścisnął ją za ramię, ale odkryła, że nie może się do niego odwrócić. Mężczyzna, który zwał się Losem, przesłonił jej cały świat i sądząc po uśmieszku na jego ustach, wiedział o tym.– Jakże mi miło, panno Farrow. – Głos miał gęsty jak miód, ale brakowało w nim miodowej słodyczy. – Szukałem pani od bardzo dawna.[fragment]
  Produkt niedostępny
  34,99 zł
  49,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 34,99 zł

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 7