Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Literatura piękna

Ustaw kierunek rosnący

1-20 z 158

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 • Dostępne warianty: PDF Opis: Co w Stuttgarcie robi maratończyk uparcie? Co ma wspólnego wizyta gejszy z playstation? Kogo się boi nieszczęśnik z Hanoi? O kim w gazecie dla hydraulików ukazał się w Meksyku artykuł? Czy dekalog znaleziono pod Kilimandżaro? Na co zapadł skory do roboty dżokej z Dakoty? Jak rozumie euroentuzjastka z Lublany akcję „porozumienie bez granic”? Z czego chłopiec z miasta Lyon zrobił ponton? Dlaczego spec od marketingu z Kowna ma żony przestać pożądać? Jeśli pytania wydają się absurdalne, odpowiedzi przerosną skalę absurdu. A wewnątrz ruchome obrazki Marka Raczkowskiego!
  23,90 zł
 • Wojciech Kuczok Gnój - ebook
  Ebook (EPUB)

  Gnój - ebook

  Wojciech Kuczok
  Dostępne warianty: Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Gnój to wstrząsająca, a chwilami tragikomiczna historia rodzinnego piekła, opowiadana przez dziecko, które jest jednocześnie obiektem przemocy i jej obserwatorem. Narrator opisuje rodzinny rytuał: metodyczne, przypominające tresurę bicie, które jest wyłącznie przyspieszonym kursem buntu i nienawiści. Gnój to studium rodzinnych patologii, przede wszystkim kalekiego ojcostwa – niedojrzałego emocjonalnie, niezdolnego do komunikacji i do wyjścia poza układ słabszy–silniejszy, a także widziana oczami dziecka panorama współczesnego, jak i historycznego Śląska, próba zatrzymania jego niepowtarzalnego kolorytu, ale i ukazania tego, co zwykle wstydliwie skrywane. „Gnój” od początku pomyślany był jako powieść antybiograficzna... Zapisałem w niej wszystko, czego nie pamiętam. To powrót do mojej ulubionej psychopatologii życia rodzinnego. Na przykładzie historii tradycyjnej śląskiej rodziny pokazuję konfrontację dwóch Śląsków: robotniczego, chacharskiego z tym inteligenckim, arystokratycznym. To walka dwóch żywiołów, której przygląda się dziecko... Wojciech Kuczok
  23,90 zł
 • Maciej Marcisz Znaki zodiaku - ebook
  Ebook (MOBI)

  Znaki zodiaku - ebook

  Maciej Marcisz
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (MOBI, EPUB) Opis: Nowa książka autora "Taśm rodzinnych".Toskania, słońce, grupa przyjaciół, dom na wzgórzu, dwa miesiące wolnego i wróżba, która głosi, że wszystko się rozpadnie. Znaki zodiaku to zanurzona we współczesności opowieść o grach z tożsamością, klasowych napięciach i pragnieniu nowego życia.Maciej Marcisz zadaje pytania o miłość, przyjaźń i wielość naszych osobowości.Maks jest pisarzem. Sławę przyniosła mu autobiografi czna trylogia, w której przedstawił swoje dzieciństwo spędzone w biednej, dysfunkcyjnej rodzinie. Jest tylko jeden problem – ktoś twierdzi, że ta historia została zmyślona.Jego przyjaciółka Ida właśnie się zaręczyła. Szkoda tylko, że praca w biurze tłumaczeń ją wypala – do tego stopnia, że pewnego ranka wychodzi z domu i błąka się po mieście, a w końcu zgłasza do szpitala psychiatrycznego. Pogubieni przyjaciele wyjeżdżają na wakacje do włoskiej rezydencji wspólnej znajomej. Idealne warunki, by odpocząć i wreszcie ułożyć sobie spójną wizję życia. Lub też kompletnie je zniszczyć.Pierwsza karta. Przeszłość. Dziewiątka mieczy. Koszmar, z którego się budzisz, a następnie zdajesz sobie sprawę, że jest rzeczywistością. Smutek, rozpacz, obawa przed tym, co najgorsze. Niezgoda na to, co jest. Pola spogląda w niebo, Ida traci resztki ironicznego uśmiechu, Maks spuszcza wzrok. Julian wyciąga kolejną kartę. Na obrazku mężczyzna, ni to wesoły, ni to smutny, zwisa z drzewa głową w dół, powieszony za lewą nogę, i wpatruje się w każdego, kto na niego spojrzy. Jego twarz nie wyraża cierpienia.– Druga karta. Teraźniejszość. Wisielec. Zatrzymanie się w czasie, niechęć do kroczenia naprzód. Karta wskazuje na moment zawahania, pauzę. By zyskać nowy punkt widzenia, potrzebujemy czasu.(fragment)Maciej Marcisz – pisarz, zawodowo związany z branżą wydawniczą, autor Taśm rodzinnych (W.A.B., 2019), jednego z najczęściej komentowanych debiutów ostatnich lat, i Książki o przyjaźni (W.A.B., 2021). Jego opowiadania ukazywały się na łamach „Wakatu”, „Pisma”, „Vogue’a Polska” i „Gazety Wyborczej”. Wraz z przyjaciółką prowadzi Nowy Klub Czytelniczy.Pochodzi ze Śląska, mieszka w Warszawie.
  36,99 zł
 • Anna Mazurek Zwierzęta łowne - ebook
  Ebook (EPUB)

  Zwierzęta łowne - ebook

  Anna Mazurek
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (MOBI, EPUB) Opis: Jurek wraca do swojej rodzinnej wsi oddzielonej od reszty świata prastarym lasem. Planuje przeczekać kryzys dwudziestego piątego roku życia u swojej ciotki Matyldy, właścicielki kilkunastu kotów i rozpadającego się domu. Las ma niezagojone rany, o których wszyscy woleliby zapomnieć. Szczególnie właściciel ubojni drobiu, miejscowi myśliwi i ciotka. Spokój wszystkich zaburza zaginięcie młodej aktywistki i powrót wyklętej we wsi Liszki. To opowieść o przetrwaniu, o radykalnym egoizmie i radykalnej trosce, o nieoczywistych sojuszach pomiędzy outsiderami, o powolnym upadku społeczności zbudowanej na przemocy i o potrzebie własnego miejsca, głosu, więzi i wspólnoty. Znakomicie opowiedziana historia o współczesnych dwudziestolatkach, zagubionych i przerażonych, ale równocześnie zdolnych do działania i odważnych. Jeśli kiedykolwiek czuliście się we współczesnym świecie jak zwierzęta łowne, sięgnijcie po tę książkę. Jest żarliwa, zaangażowana i mądra. Daje nadzieję na zmianę. Jak ogień, który niesie ciepło, zamiast zabijać.Łukasz Barys"Zwierzęta łowne" to wielowątkowa opowieść o zawiłych relacjach międzyludzkich, o powrotach, o poszukiwaniach (rozpisanych na wiele wątków), o dziedziczeniu, o odzyskiwaniu siebie i budowaniu relacji wbrew przeszkodom, jakie otaczający świat stawia przed bohaterami. Bliska jest mi ta narracja: uważna, dostrzegająca inność, wychodząca z troski i przejęcia światem, oswajająca lęki i – co istotne – przemoc nazywająca przemocą, a krzywdę – krzywdą. I jeszcze to – oto historia, w której las staje się niejednokrotnie sceną teatralną, na której dzieje się opowieść. Wejdźcie w ten las, zachowajcie czujność, jak zwierzę.Małgorzata LebdaAnna Mazurek, ur. 1996 – pisarka, reżyserka i dramaturżka, tworzy prozę i teksty dla teatru. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Zadebiutowała w 2019 roku świetnie przyjętą przez czytelników i recenzentów powieścią Dziwka. Jej teksty były wystawiane m.in. w Teatrze Soho w Warszawie, Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatrze Polskimim. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.
  39,99 zł
 • Milan Kundera Tożsamość - ebook
  Ebook (EPUB)

  Tożsamość - ebook

  Milan Kundera
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Co może się wydarzyć, jeśli w ułamku jednej sekundy nie rozpoznamy ukochanej osoby, pomylimy jej fizyczny wygląd z kimś innym? A jeśli nie rozpoznamy samych siebie? Chcąc na nowo rozbudzić w ukochanej Chantal zagubioną pewność siebie, Jean-Marc postanawia wysyłać jej anonimowe listy miłosne. Zaczyna się subtelna gra między dwojgiem kochanków, której zaskakujący i niebanalny finał doprowadzi ich do poznania samych siebie i odpowiedzi na pytania o granice własnej tożsamości. Nowe wydanie.  
  31,99 zł
 • Milan Kundera Niewiedza - ebook
  Ebook (MOBI)

  Niewiedza - ebook

  Milan Kundera
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Irena i Josef. Poza wdowieństwem łączy ich naprawdę wiele: dawna miłość, emigracja i decyzja o wielkim powrocie do ojczyzny po dwudziestu latach banicji. Milan Kundera w mistrzowski sposób splata ze sobą kilka historii z życia swych bohaterów, by przywołać uniwersalną prawdę o wszystkich emigrantach zmuszonych do opuszczenia rodzinnego kraju i skazanych na zapomnienie przez władzę, rodzinę i przyjaciół.
  31,99 zł
 • Ali Smith Piąta pora roku - ebook
  Ebook (EPUB)

  Piąta pora roku - ebook

  Ali Smith
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Bestseller "Sunday Timesa"! Książka nominowana do Highland Book Prize. Książka roku według „THE NEW YORKER”, „NPR”, „KIRKUS” Pewnego dnia Sandy odbiera telefon od niewidzianej przez kilkadziesiąt lat znajomej ze studiów, która prosi ją o pomoc w rozwiązaniu pewnej zagadki. Rozpoczyna to serię dziwnych zdarzeń, nieoczekiwanych wizyt i zaskakujących wspomnień. Wpsaniała i hipnotyczna... To urzekający literacki odpowiednik kostki RubikaPublishing Weekly Ali Smith w mistrzowski sposób opowiada o samotności, potrzebie bezpieczeństwa oraz wolności.Ludzie mówią, że książki to wspaniałe towarzystwo, jeśli to prawda, najnowsza powieść Ali Smith okazuje się doskonałym towarzyszem: bliskim i intrygującym. Dawno nie spotkałam się z prozą, która odnosiłaby się z takim szacunkiem wobec inteligencji czytających i niosłaby tyle wiary w komunikację międzygatunkową. W "Piątej porze roku" wszystko ma znaczenie.MIRA MARCINÓW, autorka książki Bezmatek ALI SMITH (ur. w 1962 roku w Szkocji) – uznawana za najwybitniejszą współczesną szkocką pisarkę. Debiutowała w 1995 roku zbiorem Free Love and Other Stories. Autorka wielu powieści, w tym cyklu Pory roku, oraz zbiorów opowiadań. Za powieść How to be both (2014) zdobyła Baileys Women’s Prize for Fiction 2015, nagrodę Goldsmiths i Costa Novel of the Year 2014. Smith była nominowana do Nagrody Orwella, Orange Prize i czterokrotnie doNagrody Bookera, a także wielu innych laurów. Mieszka w Cambridge.
  43,99 zł
 • Milan Kundera Spotkanie - ebook
  Ebook (EPUB)

  Spotkanie - ebook

  Milan Kundera
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (MOBI, EPUB) Opis: Poetyka, która dziś wydaje się niewygodna, lecz nigdy się nie starzeje. – „Le Monde” Wybitny pisarz zabiera czytelnika w podróż przez twórczość wybranych artystów – Bacona, Dostojewskiego, Malapartego, France’a, Janaćka. Nie skąpi celnych obserwacji, które stanowią punkt wyjścia do głębokiej refleksji nie tylko na temat sztuki. To również świadectwo samotności jednostki wobec czasu, cierpienia, historii i wreszcie śmierci.  
  31,99 zł
 • Milan Kundera Nieśmiertelność - ebook
  Ebook (EPUB)

  Nieśmiertelność - ebook

  Milan Kundera
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (MOBI, EPUB) Opis: Powieść w siedmiu częściach, w której nic nie jest tym, czym się zrazu wydaje, a skutki tragicznego wypadku w zaskakujący sposób mogą zmienić losy miłosnych konfiguracji. Przypadkowy gest nieznajomej staje się dla pisarza inspiracją do napisania książki, aby anonimowa kobieta zyskała miejsce w pamięci potomnych. Miłosny trójkąt Paula i Laury oraz jej siostry Agnes, w którym gorączkowe poszukiwanie miłości służy określeniu samych siebie i ocaleniu przed zapomnieniem. Historia J.W. Goethego, genialnego pisarza, którego dzieła odcisną piętno na dziejach świata, i Bettiny, młodej kobiety, która poprzez kontrolę spuścizny Goethego stara się zapewnić sobie swoistą nieśmiertelność. Kundera w dowcipny, inteligentny i nieco złośliwy sposób wykłada czytelnikom, czym w istocie jest pragnienie nieśmiertelności.  
  39,99 zł
 • Maksymilian Kuznowicz Bliźniaczy płomień - ebook
  Ebook (EPUB)

  Bliźniaczy płomień - ebook

  Maksymilian Kuznowicz
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (MOBI, EPUB) Opis: Jedna noc sprawia, że zaczyna doświadczać czegoś zupełnie nowego: czuje, słyszy i widzi więcej.W tym samym czasie do miasta przyjeżdża Aleks z Hope – suczką rasy border collie. Po stracie bliskich chłopak szuka dla siebie nowego miejsca na ziemi. Oprócz miłości do literatury i kuchni roślinnej Aleks ma jeszcze dwie umiejętności – skutecznie ukrywa emocje i komunikuje się z Hope.Gdy los styka ze sobą tę dwójkę, obaj nadal próbują uporać się ze swoją traumą. Czy serce Daikiego jest w stanie się obudzić?A czy Aleks pozwoli sobie na wrażliwość?Bo jesteśmy lustrzanymi duszami.Bo jesteśmy bliźniaczymi płomieniami.Bo jesteśmy jednością.Powoli z mojego pola widzenia znikają Adrien z Daikim, a także państwo Yashida. Ten pierwszy jeszcze na chwilę pokazuje mi podniesiony w górę kciuk, dzięki czemu odczarowuje moje przekonanie, że może jestpo prostu nazbyt zarozumiałym, a czasami przesadnie gadatliwym typem.Może miał gorszy dzień? W końcu skądś to znam. [...]Po raz pierwszy od dawna staram się odsunąć na bok złe emocje i stworzyć przestrzeń dla dobra, które wydarzyło się w ciągu ostatnich godzin. Powoli dociera do mnie, co Hope stara się mi przekazać od dawna:Nieważne, gdzie będziesz się znajdować. Ich dusze zawsze będą cię strzec i wspierać. Dzisiaj to poczułem. Przechadzając się po Montmartre, spoglądam na uliczki i mam pewność, że spodobałoby im się tutaj. Łapię się nawet na tym, że na myśl o nich wcale nie chce mi się płakać, tylko śmiać z radości.[fragment]Maks Kuznowicz Bookovicz - na co dzień pracuje z marketingu i promuje czytelnictwo w mediach społecznościowych. Jego życiową misją jest rozkochanie ludzi w Poznaniu, w którym też mieszka. Tematy wszechświata i wieloświatów intrygują go tak samo jak odkrycie nowej kawiarni czy kolejna wizyta w kinie studyjnym. Kocha podróże i frytki z majonezem. Zachęca każdego do słuchania swojego serca i pracowania ze swoim wnętrzem. Literka G w skróce LGBTQ+.
  35,99 zł
 • Dostępne warianty: Książka, Ebook (MOBI, EPUB) Opis: W Kraju Kwitnącej Wiśni koty są symbolem szczęścia. A jeśli spotkasz na swojej drodze odpowiedniego kota, możesz trafić do pewnej kawiarni na kółkach…To kawiarnia inna niż wszystkie. Nie ma stałej lokalizacji, pojawia się nieoczekiwanie w różnych miejscach, zawsze wtedy, gdy na niebie zawita księżyc w pełni. A prowadzą ją… koty, które w niezwykle magicznej atmosferze pomagają swoim gościom spełniać marzenia, podejmować ważne życiowe decyzje, otwierać serca, rozwiązywać problemy…W jaki sposób? Potrafią słuchać i wyczuwać nastroje, prowadzą głębokie rozmowy, stawiają horoskopy, czytają z gwiazd, a także serwują przepyszne – indywidualnie dopasowane – przekąski, desery i napoje. Kawiarnia pod Pełnym Księżycem to urocza i skłaniająca do refleksji powieść, która przypomina, że nigdy nie jest za późno, aby podążać za swoimi gwiazdami. Czy istnieje coś lepszego od połączenia magii, kotów i kawiarni? Mai Mochizuki udowadnia, że nie! Ta historia rozgrzeje wasze serca niczym kubek gorącej herbaty z gwiezdnym mlekiem. EDYTA PRUSINOWSKA, autorka Opowiem o tobie gwiazdomCiepła i melancholijna opowieść z elementami realizmu magicznego – historia zaczarowanej kawiarni, w której podczas pełni księżyca rolę kelnerów pełnią… koty. To niewielkich rozmiarów książka, ale z wielkim przesłaniem.SARA WOŚ, @przeczytam MAI  MOCHIZUKI urodziła się na Hokkaido, a obecnie mieszka w Kioto. Jest laureatką Everystar E-book Grand Prix z 2013 roku i członkinią Japan Mystery Writers Association oraz Unconventional Mystery Writers Club. Autorka serii książek dla młodszych czytelników Alicja z kiotyjskiego lasu.  
  39,99 zł
 • Giraud Brigitte Żyć szybko - ebook
  Ebook (EPUB)

  Żyć szybko - ebook

  Giraud Brigitte
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Gdybym nie chciała sprzedać mieszkania.Gdyby mój dziadek nie popełnił samobójstwa w momencie, kiedy potrzebowaliśmy pieniędzy.Gdybym nie przesunęła wizyty u wydawcy w Paryżu.Gdyby Stephen King zginął w strasznym wypadku, którego doznał trzy dni przed Claude’em.Gdyby padało.Gdyby dni poprzedzające wypadek nie obfitowały w nieoczekiwane i niewyjaśnione wydarzenia.W rozgorączkowanej, pełnej napięcia narracji Brigitte Giraud usiłuje zrozumieć, jak doszło do wypadku, w którym dwadzieścia lat wcześniej zginął jej mąż. Robi bilans i jeszcze raz stawia te wszystkie pytania, które przez lata pozostały bez odpowiedzi. Przypadek, przeznaczenie czy zbieg okoliczności? Autorka wraca do tych dziwnych dni, pozornych drobiazgów, które doprowadziły do śmierci męża. Przejęci perspektywą przeprowadzki, niecierpliwi, żeby zacząć remont, małżonkowie zapomnieli, że życie bywa ryzykowne.Pisarka prowadzi śledztwo, z czułością naświetla postać Claude’a i, po raz ostatni, cudownie wskrzesza ich związek.
  39,99 zł
 • Henryk Waniek Wędrowiec śląski - ebook
  Ebook (EPUB)

  Wędrowiec śląski - ebook

  Henryk Waniek
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Z pozoru Śląsk jest dobrze znany, a jednak ciągle skrywa wiele tajemnic. Ten fakt odzywa się już to w powieściach Andrzeja Sapkowskiego, Olgi Tokarczuk, Szczepana Twardocha i długiej listy pisarzy (oraz poetów) czerpiących inspirację z tego regionu.Sam do nich należę i czasem żartuję, że poza Śląskiem już nic mnie nie ciekawi…Henryk WaniekHenryk Waniek odkrywa przed czytelnikami Śląsk, opisując go z niezwykłą wrażliwością. W erudycyjny i inteligentny sposób opowiada o kraju i krajobrazie, o ludziach i duchowych związkach, które w różnym czasie łączyły Polaków, Niemców, Czechów i Ślązaków.Ten autorski wybór esejów obejmuje teksty, które znalazły się wcześniej w innych wyborach, a także teksty dotychczas nieujęte w publikacjach książkowych. Henryk Waniek (ur. 1942) – pisarz, malarz i publicysta. Autor około dwudziestu książek, m.in: Hermes w Górach Śląskich, Inny Hermes,Pitagoras na trawie, Finis Silesiae, Dziady berlińskie, Wyprzedaż duchów, Obcy w kraju urodzenia.
  49,99 zł
 • Dostępne warianty: Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Zdobywczyni nagrody Man Booker Prize 2016, Han Kang, powraca po 5 latach z nową, pełnowymiarową powieścią. „Nie mówię żegnaj” opowiada o ludobójstwie w 1948 roku na wyspie Czedżu. Opisuje nie tylko wydarzenia historyczne, ale także przedstawia w przejmujący portret trzech kobiet oraz wpływ, jaki na nie miała doznana przemoc i strata. Przede wszystkim jednak stawia ważne pytania dotyczące pamięci zbiorowej czy odpowiedzialności historycznej. Han Kang snuje opowieść o desperackiej walce i godności ludzi, którzy wbrew otaczającym ich ciemnościom starają się odnaleźć promień światła. Ta zaczerpnięta z niedawnej tragicznej historii Korei opowieść o płynącej z głębi serca, bezgranicznej miłości – która sprawia, że człowiek staje się w końcu człowiekiem – obezwładnia pięknem zawartym w eleganckich, poetyckich zdaniach i olśniewająco żywych obrazach. „Pamiętam, że kiedy kilka lat temu ktoś mnie zapytał, o czym napiszę następną powieść, odpowiedziałam, że mam nadzieję, że będzie to powieść o miłości. Nie zmieniłam zdania. Mam nadzieję, że jest to powieść o miłości bez granic” Han Kang
  39,99 zł
 • Karolina Lewestam Anna Masłoń Pamiętnik Magdy Kot - ebook
  Ebook (EPUB)

  Pamiętnik Magdy Kot - ebook

  Karolina Lewestam, Anna Masłoń
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Magda Kot – matka bliźniaków (ale samodzielna), dziennikarka „Dziennika Tygodnia” (ale raczej w dołku kariery), warszawianka (ale budżet średnio się spina) – poznaje biznesmena i prezesa fundacji dobroczynnej Piotra Szumiaka, „pięknego niczym młody Robert Redford”. W wirze zdarzeń okazuje się oczywiście, że to łobuz, łgarz i żonobójca, który teraz czyha na jej życie. A to dopiero początek! Bezpruderyjna, inteligentna, zabawna, trochę groteskowa powieść obyczajowo-kryminalna AD 2023.
  35,99 zł
 • Anne Berest Pocztówka - ebook
  Ebook (EPUB)

  Pocztówka - ebook

  Anne Berest
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Laureatka Choix Goncourt Prize i Elle readers' Prize. Niezwykle szczera i poruszająca powieść, nazywana jedną z najlepszych książek ostatnich lat we Francji. W skrzynce pocztowej matki Anny Berest znalazła się dziwna pocztówka. Nie była podpisana. Zdjęcie opery paryskiej Garniera, a na odwrocie imiona dziadków jej matki oraz jej ciotki i wujka, którzy zginęli w Auschwitz w 1942 roku. Autorka postanowiła dowiedzieć się, kto ją przysłał. Wynajęła prywatnego detektywa i kryminologa, przepytała mieszkańców wioski, w której zatrzymano jej przodków. Udało jej się odtworzyć epopeję rodziny Rabinowiczów: ucieczkę z Rosji, przeprowadzkę na Łotwę, a potem do Palestyny, osiedlenie w Paryżu i tragiczne wojenne losy. I udało się wreszcie odkryć, kto był nadawcą dziwnej pocztówki… „Pocztówka” to zarówno powieść detektywistyczna, saga rodzinna, jak i próba zrozumienia własnej tożsamości. „Czy jedna pocztówka może odmienić życie? Uzdrowić je? Tylko jeśli adresat zada sobie trud zrozumienia ukrytej w niej tajemnicy, do której kluczem są imiona. „Pocztówka” to niezwykle poruszająca książka, od której nie sposób się oderwać. Zabiera w podróż przez czas, przestrzeń, wspomnienia i transgeneracyjne traumy” Sabina Jakubowska, autorka nominowanej do nagrody Nike powieści „Akuszerki” „Próbując wyjaśnić tajemnicę pocztówki, Anne Berest odkrywa rodzinną historię naznaczoną przez Zagładę” LaCroix "Zaczynając od tajemniczej pocztówki, Anne Berest odtworzyła historię przodków zamordowanych w czasie wojny. Powieść, owoc śledztwa przeprowadzonego wspólnie z matką, jest głęboka i osobista. To prawdziwe wydarzenie literackie” Elle „W Pocztówce Anne Berest zdaje relację z poszukiwań, w której elementy thrillera łączą się z rekwiem dla przodków” LePoint  
  42,99 zł
 • Zyta Rudzka Mykwa - ebook
  Ebook (MOBI)

  Mykwa - ebook

  Zyta Rudzka
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (MOBI, EPUB) Opis: Historia Belli i Elżbiety. Z ich żydowskiego świata został tylko antysemityzm. Jest jeszcze Franciszka, babka z rozdania losu, ta, która uratowała. To portret potrójny, ale każda z nich jest osobna. Zyta Rudzka Napisana pod koniec dwudziestego wieku, jedna z pierwszych powieści o traumie potomków ocalałych z Zagłady. Zyta Rudzka buduje opowieść z dwóch języków: przypowieści i intymnego przeżycia. Odsłania niewydolność pamięci zbiorowej wobec jednostkowego cierpienia i to, że historia w liczbie pojedynczej ma wiele do powiedzenia o wspólnocie. Mykwa to także zapis dojrzewania w komunistycznym kraju i konfrontacja z miłością, która choć niepiękna, oczyszcza.
  39,99 zł
 • Hanya Yanagihara Do raju - ebook
  Ebook (EPUB)

  Do raju - ebook

  Hanya Yanagihara
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (MOBI, EPUB) Opis: Nowa, długo wyczekiwana książka autorki bestsellerowego „Małego życia” „Do raju” Hanyi Yanagihary to epicka i niezwykle błyskotliwa powieść, której akcja rozgrywa się na przestrzeni trzech stuleci w trzech różnych wersjach Ameryki. To śmiała historia o kochankach, rodzinie, stracie i ulotnej obietnicy utopii. W alternatywnej rzeczywistości osadzonej w 1893 roku Nowy Jork należy do Wolnych Stanów. Ludzie mogą tu żyć i kochać wedle własnych upodobań – tak im się przynajmniej wydaje. Pewien neurotyczny potomek prominentnej rodziny odrzuca oświadczyny zamożnego konkurenta, ulegając urokowi niezwykle pociągającego, ale też biednego nauczyciela muzyki. W 1993 roku na osaczonym przez epidemię AIDS Manhattanie młody Hawajczyk mieszka ze znacznie starszym i zamożniejszym partnerem. Ukrywa przed ukochanym własne traumy oraz niełatwą historię swojej rodziny, istotnie związaną z mrokami aneksji Hawajów przez Stany Zjednoczone. W roku 2093 świat jest nękany przez epidemie i zniewolony przez rządy totalitarne. Zniszczona chorobą wnuczka wpływowego naukowca usiłuje brnąć przez życie bez wsparcia swojego dziadka, a także odnaleźć zaginionego w tajemniczych okolicznościach męża. W tej dystopijnej rzeczywistości Internet został wyłączony, prasa jest kontrolowana przez władzę, książki są zakazane, a tajna policja szpieguje ludzi za pomocą owadzich dronów. Te trzy pozornie odrębne fabuły łączą się harmonijnie w genialną symfonię wypełnioną dźwiękami i tematami, które wzajemnie się pogłębiają i wzbogacają: choroba i leczenie przypłacone strasznymi konsekwencjami, bogactwo i nędza, słabość i siła, definicja rodziny i narodu, pycha ludzi władzy i buta rewolucjonistów, tęsknota za ziemskim rajem i jednoczesna świadomość o niemożności jego istnienia. Tym, co łączy nie tylko postaci tej powieści, ale i trzy alternatywne Ameryki, są uczucia, które definiują nas jako ludzi: lęk, miłość, wstyd, pożądanie, samotność. „Do raju” to książka o nadzwyczajnym wydźwięku literackim, ale przede wszystkim dzieło emocjonalnej geniuszki, nominowanej do Nagrody Bookera, National Book Award i Baileys Women’s Prize for Fiction, a także laureatki prestiżowej Kirkus Prize. "Obcowanie z arcydziełem należy do rzadkości, ale „Do raju” zdecydowanie jest takim przypadkiem" The Observer “Do raju” to wielka literacka podróż dla odważnych i uważnych. Autorka prowadzi nas meandryczną ścieżką przez miejsca i dzieje: od Nowego Jorku po Hawaje, od utopii przeszłości do postpandemicznej dystopii przyszłości. W misterną sieć narracji, obejmującej dwa stulecia, wpleceni są bohaterowie o powtarzających się imionach: Dawid, Edward, Charles/Charlie, a śledzenie ich losów i pokrewieństwa to prawdziwe wyzwanie dla czytających. Ulubiony motyw Yanagihary, jakim jest cierpienie, towarzyszy w swoich najbardziej wyrafinowanych przejawach pięknym i utalentowanym mężczyznom, kochającym do szaleństwa innych mężczyzn. Wszyscy, których zachwyciło „Małe życie”, z pewnością znajdą w „Do raju” wspaniałą i satysfakcjonującą lekturę" Joanna Bator "Ze wstrząsów sejsmicznych naszej epoki Yanagihara wysnuła zachwycający, dziwnie piękny, przewrotny fresk, kwestionujący naszą wiarę w indywidualność, sprawczość, wolność, postęp i osiągalność szczęścia - kluczowe idee nowoczesności, stanowiące zarazem fundament powieściowej tradycji. Poszukiwanie w sobie nawzajem oparcia i ratunku jest jedyną namiastką wieczności dla bohaterów bezbronnych wobec sił, których nie pojmują. Żadnego innego raju nie będzie" Juliusz Kurkiewicz, redaktor naczelny "Książek. Magazynu do Czytania"
  61,99 zł
 • Dostępne warianty: Książka, Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Fascynujące losy rodziny, która potrafiła ocalić miłość i godność. Drugi tom wzruszającej sagi rozgrywającej się w szalonym XIX w. Rok 1852, świat zaczyna mocno przyspieszać, ale na Kujawach czas nadal płynie swoim rytmem. Tutaj słowiańszczyzna ciągle miesza się z chrześcijaństwem, chłopi solidarnie szukają sprytnych sposobów na przetrwanie, a dziedzic, jak zawsze, oczekuje szacunku. W rodzinie Józwiaków dorasta kolejne pokolenie. Janek ma urodę, dowcip i wdzięk, dziewczyny i sąsiedzi go uwielbiają. Michał nie ma nic, poza zawziętością, nawet ojciec ledwie zauważa jego istnienie. Za płotem dorastają dziewczyny, Janek uwodzi je na potęgę, Michał nie śmie się odezwać do żadnej. Okolicę pustoszy epidemia cholery, nad rodziną Józwiaków zdaje się ciążyć dziwna klątwa, a gdzieś tam daleko car zastanawia się nad zniesieniem pańszczyzny... Drugi tom Sagi o ludziach ziemi to opowieść o rodzicielskiej miłości, o dzieciach bardziej i mniej kochanych, o tych, których fortuna uwielbia i tych, których lekceważy.  
  35,99 zł
 • Elena Medel Cuda - ebook
  Ebook (MOBI)

  Cuda - ebook

  Elena Medel
  Dostępne warianty: Książka, Ebook (EPUB, MOBI) Opis: Jakie znaczenie ma w naszym życiu rodzina, a jakie pieniądze? Co się stanie, jeśli matka postanowi, że nie będzie opiekować się córką? Co kiedy córka podejmie taką decyzje w stosunku do matki? Jak bardzo bylibyśmy innym, gdybyśmy urodzili się w innym miejscu, innym czasie, innym ciele? Książka opowiada o losach dwóch kobiet: Maríi, która pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku szukając pracy z Kordoby trafia do Madrytu, oraz Alicii, urodzonej ponad trzydzieści lat później, która pokonuje tę samą drogę, choć z zupełnie innych przyczyn. Co je dzieli? Co je łączy? Co zyskały, co straciły? Cuda to podróż przez ostatnie kilkadziesiąt lat historii Hiszpanii, od upadku dyktatury po wybuch feminizmu, historii opowiedzianej z perspektywy peryferii wielkiego miasta, głosami – i ciałami – tych, które nie mogą demonstrować swoich przekonań, gdyż muszą pracować, aby związać koniec z końcem.
  39,99 zł

Ustaw kierunek rosnący

1-20 z 158

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5