Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Pójdę sama - ebook

Pójdę sama - ebook

Dostępność: Dostępny

Wszystkie formaty i wydania:

Książka (ebook) EPUB (ebook) MOBI
Przeczytaj fragment
35,99 zł
- +
LUB

Opis

Jako młoda dziewczyna Momoko wyjechała do wielkiego miasta, by uciec przed prowincjonalnym życiem i wreszcie zyskać niezależność. W drodze do wolności paradoksalnie wkroczyła jednak na ścieżkę oczekiwań społeczeństwa: pracowała, była miła dla wszystkich, miała ładny dom, została posłuszną żoną i oddaną matką… Teraz, w wieku 74 lat, gdy mąż nie żyje, a dzieci dawno odeszły, kobieta wraca myślami do przeszłości. Zastanawia się nad własnym życiem, nad straconymi marzeniami, nad samotnością, starzeniem się i śmiercią…  Czy nie za bardzo poświęciła samą siebie? Czy warto było przedkładać dobro innych nad własne? A może nadszedł już czas, aby zacząć podążać własną drogą?

Japońska odpowiedź na Małe eksperymenty ze szczęściem Hendrika Groena czy Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął Jonasaa Jonassona. Książka dla czytelników Zanim wystygnie kawa.

Subtelnie wyważona, niemal filozoficzna powieść napisana kunsztownie prostym i eleganckim językiem, która z wyjątkową uważnością, ale także z inteligentnym humorem przygląda się głębokiemu procesowi wyzwolenia głównej bohaterki ze społecznych, tożsamościowych i egzystencjalnych węzłów.

Kapituła Nagrody im. Akutagawy

Dodatkowe informacje

Data premiery 10-10-2023
Liczba stron 0
Autor Chisako Wakatake
Format pliku EPUB
ISBN 978-83-8319-346-5

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Pójdę sama - ebook

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: