Wielka WYPRZEDAŻ magazynowa. Rabaty do -60%. Zapraszamy do zakupów!
Promocja obowiązuje do wyczerpania stanów magazynowych. Wybrane tytuły pozostały w ograniczonych nakładach – sprawdź ofertę i kupuj jak najtaniej!
Znajdziesz tu ciekawe pozycje, które pochodzą z końcówek nakładów wydawniczych lub z różnych względów zostały wyłączone ze sprzedaży regularnej. Wyprzedaż obejmuje tanie książki o zróżnicowanej tematyce, dzięki czemu możesz tu wyszukać zarówno beletrystykę, literaturę faktu czy poezję, jak i książeczki dla dzieci, albumy kulinarne i wiele, wiele innych. Tak bogaty wybór i atrakcyjne ceny sprawiają, że przedstawione tu propozycje są szybko rozchwytywane przez miłośników czytelnictwa. Nie zwlekaj i sprawdź, jakie wyjątkowe wydania możesz tu znaleźć dla siebie.
Wyprzedaż książek dla Ciebie
Wielokrotnie w przestrzeni publicznej poruszany był już problem kondycji polskiego czytelnictwa. Jako jedną z przyczyn ograniczenia codziennej lektury podaje się wysokie ceny powieści. My chcemy umożliwić Ci łatwy dostęp do wydań, które naprawdę Cię interesują. Dlatego nasza wyprzedaż książek obejmuje tanie pozycje o zróżnicowanym charakterze i rozmaitej tematyce. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy dzisiaj.
Opis:
Mistrzyni thrillerów psychologicznych powraca z nową książką!
W jej pięknych oczach mieszkał strach i było mu tam bardzo wygodnie.
Helena Bardo – utalentowana florystka i właścicielka kwiaciarni Chloris, tworząca zachwycające bukiety, z których każdy zdaje się opowiadać jakąś tajemniczą historię – znika bez śladu. Ostatnim znakiem jej obecności są krople krwi błyszczące na nożycach i szpulach wstążek.
Najlepsza przyjaciółka Heleny – Sonia – która również pracuje w Chloris, wraz z policją rozpoczyna desperackie poszukiwania, starając się rozwikłać sprawę zaginięcia. Z każdym dniem utwierdza się jednak w przekonaniu, że nikomu nie może ufać, nawet mężowi swojej zaginionej przyjaciółki. Pewnej nocy dostaje zagadkową wiadomość – nadawca ostrzega, że ta sprawa dotyczy także jej.
Czy Helena naprawdę była tak idealna, jak jej ukochane białe kalie? A może latami skrywała coś przed światem? Jedno jest pewne: korzenie rodzinnych tajemnic sięgają bardzo głęboko.
Opis:
Wielką Wojnę na wschodzie Europy wywołały imperia, biły się w niej narody a ginęli zwykli ludzie. Im dłużej trwała, tym trudniej było wyobrazić sobie, jak się skończy i czy w ogóle kiedyś nastanie pokój. Tego, że zmianie ulegnie prawie wszystko, nie przewidział nikt. I tej zmianie poświęcona jest Nasza wojna. Podzielona jest na dwie części, w pierwszej koncentruje się na działaniach militarnych, przywraca pamięć o ważnych lecz zapomnianych miejscach na mapach frontu wschodniego – Gorlicach, Przasnyszu czy Przemyślu, w drugiej opowiada o tym wszystkim co działo się poza frontami, strajkach i buntach robotniczych, prawach kobiet, kulturze, polityce i walce o niepodległość narodów Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. Wszystko to w porywającym stylu - przystępnie, czasem dowcipnie, zawsze w oparciu o źródła, w tym dotychczas rzadko wykorzystywane.
Opis:
„Wspomnienia przyszłości” to prowokacyjna, żywiołowa powieść o czasie, pamięci, pożądaniu i wyobraźni pióra nagradzanej autorki „Świata w płomieniach”, prywatnie żony Paula Austera. To opowieść o młodej kobiecie ze Środkowego Zachodu, jej pierwszym roku spędzonym w Nowym Jorku pod koniec lat siedemdziesiątych XX. wieku oraz jej obsesji na punkcie tajemniczej sąsiadki, Lucy Brite.
Podsłuchując Lucy przez cienkie ściany obskurnego mieszkania, S.H. vel Minnesota zapisuje w zeszycie przedziwne i w coraz większym stopniu niepokojące monologi sąsiadki obok innych codziennych przygód aż do pewnej strasznej nocy, kiedy to Lucy wpada do jej mieszkania z misją ratunkową.
Czterdzieści lat później S.H., teraz już doświadczona pisarka, pomagając matce staruszce w przeprowadzce, odnajduje stary zeszyt, a w nim pierwsze szkice nieukończonej powieści. Pomysłowo zestawiając ze sobą te różne teksty, S.H. porównuje swoje wspomnienia z tym, co zapisała w owym roku i o czym od tamtej pory zapominała, tworząc w ten sposób dialog przez dziesięciolecia między dawną i dzisiejszą sobą. To spotkanie zarówno niweluje czas, jak i ujmuje jego aktualne znaczenia w nowe ramy.
„Ten portret młodej kobiety poszukującej artystycznej drogi kryje wiele bogactw: refleksje o tym, jak czynność wspominania, jeśli sięga odpowiednio głęboko, a może uzdrowić pękniętą teraźniejszość, i inne, o przyrodzonej niesamowitości poczucia siebie wywołanego przez piszącą rękę. Głębi jej refleksjom nie odbiera to, że nazywa się je filozoficzną komedią w stylu Tristrama Shandy’ego”.
John Maxwell Coetzee
Opis:
Wznowienie książki kucharskiej przedstawiająca 100 kultowych przepisów na potrawy, bez których nie wyobrażamy sobie dzieciństwa, rodzinnych spotkań przy stole ani atmosfery świąt. Są to receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Rodzime tradycje kulinarne, by trwać, muszą się odnaleźć w okolicznościach XXI wieku, takich jak oferta składników, standardy dietetyczne, nowe upodobania smakowe oraz kontekst kulturowy w postaci kuchni świata. Te wszystkie okoliczności uwzględnili autorzy, wybierając i adaptując tradycyjne polskie potrawy, a następnie bardzo starannie wszystkie sprawdzając. Piękne „klimatyczne” i niezwykle apetyczne zdjęcia oraz ciekawy wstęp historyczny dopełniają prezentacji potraw. Książka ma wymiar praktyczny i sentymentalny – jest doskonała jako źródło przepisów oraz jako uniwersalny podarunek.
Opis:
Tajemnicza i niezależna. Skromna i zdystansowana, ale znająca siłę uczucia. Kochająca swoich bliskich, ale czasem też oschła i niesprawiedliwa. Jaka naprawdę była Jane Austen? Jak wyglądała codzienność autorki Rozważniej i romantycznej? Anna Przedpełska-Trzeciakowska, wielbicielka i wybitna tłumaczka powieści Jane Austen kreśli barwny, pełen czułości portret jednej z najciekawszych i zarazem najsłabiej rozpoznanych angielskich pisarek.
Opis:
Seria Uwaga to idealne wsparcie dla rodziców i nauczycieli podczas zabaw sensorycznych. Książeczki posiadają gumowe elementy o zróżnicowanej fakturze, które nie tylko wspierają rozwój i motorykę dziecka, ale również stanowią źródło inspiracji do zabaw. Gumowe elementy można nie tylko dotykać, ale również odrysowywać czy odciskać w farbach. Zabawnym ilustracjom o żywych kolorach towarzyszą dowcipne rymowanki o przeróżnych zwierzątkach. Seria Uwaga została stworzona do wspólnego czytania.
Opis:
Ciągle pytasz: dlaczego? Dzięki tej książce zrozumiesz… dlaczego
Najważniejsze, co musisz wiedzieć na temat epoki odpowiedzialności, a czego pewnie już się domyślasz – to fakt, że właśnie dobiegła końca.
Fundamentalizmy, populizm, nacjonalizm, brexit, kryzys imigracyjny i klimatyczny, ekstremizmy, wojny handlowe i zaburzenie globalnego porządku. Witaj w XXI wieku. W epoce rewolty.
Rewolta to odważna i fascynująca analiza współczesnego świata, dostarczająca niezbędnej wiedzy o mechanizmach politycznych i gospodarczych rządzących naszym życiem społecznym. Nadav Eyal, jeden z najbardziej znanych izraelskich dziennikarzy, w brawurowy sposób opisuje czasy, w których przeszło nam żyć: od końca epoki odpowiedzialności, która jego zdaniem nastąpiła w chwili zamachów terrorystycznych na World Trade Center, aż po pandemię wirusa COVID-19. Przedstawia fascynujący (a zarazem niepokojący) obraz obecnego świata, w którym – w miarę zanikania obietnic globalizacji – nacjonalizmy i ekstremizmy różnego typu rozprzestrzeniają się w zawrotnym tempie.
Eyal, łącząc dziennikarską narrację z oryginalną analizą, pokazuje, że lewica i prawica mają ze sobą dziś o wiele więcej wspólnego, niż mogłoby się wydać. Opowiada historie żyjących na skraju ubóstwa górników z Pensylwanii, komun anarchistycznych na przedmieściach Aten, japońskiego miasta o malejącej dzietności, neonazistów w Niemczech czy rodzin syryjskich uchodźców, którym towarzyszył w ucieczce. Do tych przerażających raportów z teraźniejszości Eyal wplata lekcje z przeszłości, od wojen opiumowych w Chinach, przez kolonialne Haiti, aż po plan Marshalla. Sięgając po historyczne powiązania, pokazuje, że korzenie buntów zawsze były głębokie – i że zamiast postrzegać rewoltę jako przemijające zjawisko, powinniśmy uznać sprzeciw za nowe status quo.
W jakim kierunku zmierza świat? Fascynująca książka jednego z najbardziej oryginalnych myślicieli XXI wieku
Nadav Eyal – jeden z najbardziej znanych izraelskich dziennikarzy, zdobywca Nagrody Sokolova, nazywanej izraelskim Pulitzerem. Stały współpracownik dziennika „Jedi’ot Acharonot” . W 2016 roku, kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi, Eyal nakręcił Trumpland, serię krótkich filmów dokumentalnych, w których szczegółowo opisał największe bolączki współczesnej Ameryki. Przemierzając kolejne stany i rozmawiając z ich mieszkańcami, Eyal przewidział – wbrew sondażom i zdrowemu rozsądkowi – zwycięstwo Donalda Trumpa, najczarniejszego konia w historii Ameryki.
Opis:
Czy piątek trzynastego to dobra data na morderstwo? Gdy główny planista kończy martwy, cała produkcja stoi pod znakiem zapytania, a firma nieuchronnie pogrąża się w chaosie. Zarząd blednie na myśl o przestoju, policję bardziej interesuje, kto zabił Mirka Biernackiego. Wszyscy są podejrzani, zwłaszcza Stella, bo do inspektora Chętka szybko docierają wieści o jej zatargach z ofiarą. Pracownicy podejmują własne śledztwo, wymagają tego sprawiedliwość, wiszące nad głowami terminy dostaw i spragniony najświeższych plotek kierownik jakości.
Opis:
KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM AUTORKI! Liczba egzemplarzy z autografem limitowana.
Nowa powieść Magdaleny Majcher, jednej z najpopularniejszych autorek powieści obyczajowych! "Mocna więź" to wyjątkowa, emocjonująca i oparta na faktach powieść obyczajowa o potędze matczynej miłości i zbrodni, o której mówiła cała Polska.
Wielka miłość, wspaniały ślub, narodziny córki – nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii. Ania miała wszystko to, o czym marzyła i do czego dążyła przez całe swoje życie. „Ona od zawsze była taka rodzinna” – mówią dziś jej koleżanki. Była. Bo nie żyje. Została zamordowana przez tego, którego kochała najbardziej. Z kolei Michalina nigdy nie przypuszczała, że kiedyś o jej dramacie będzie rozprawiać cały kraj. Była zwyczajną kobietą, matką, żoną, babcią. Pewnego dnia jej życie legło w gruzach. Jej ukochana córka Ania zaginęła bez śladu. Po miesiącach żmudnych poszukiwań i niesłabnących nadziei stało się jasne, że Ania nie wróci...
Powieść inspirowana sprawą która przed laty wstrząsnęła całą Polską. Magdalena Majcher pokazuje historię zaginionej Anny Garskiej i jej nieustającej w poszukiwaniach mamy, Michaliny Kaczyńskiej, od wewnątrz, kreśląc znakomite i poruszające portrety psychologiczne Ani oraz jej najbliższych.
Prawdziwa historia i prawdziwe emocje. Autentycznie poruszająca powieść!
Magdalena Witkiewicz
Nie mam żadnych wątpliwości, że ta historia czekała na Magdalenę Majcher. Bo tylko ona była w stanie opowiedzieć ją w tak niezwykły sposób. Wstrząsająca i czuła książka.
Wojciech Chmielarz
Opis:
Wyjątkowa kolekcja ponadczasowych powieści należących do klasyki literatury światowej. Najsłynniejsze dzieła amerykańskich i rosyjskich pisarzy w znakomitych przekładach i nowej, eleganckiej szacie graficznej. Obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego miłośnika literatury pięknej.
Dziewięć opowiadań. Nowy Jork z przełomu XIX i XX, konwenanse i intrygi, wieloznaczne motywacje, chciwość i hipokryzja, rozczarowania i wyrzeczenia. James rejestruje grę drobnych gestów i okazuje się mistrzem najsubtelniejszej ironii.
Opis:
Trzecia część bestsellerowej serii „Odetchnij od miasta” to przewodnik po nietuzinkowych, malowniczych miejscach w duchu slow life w Polsce, do których może wybrać się cała rodzina. Tym razem w niezwykłą podróż zaprasza rodziców z dziećmi Tola Piotrowska, autorka bloga tolala.pl.
Opis:
Seria książeczek z gumowymi elementami o zróżnicowanej fakturze. Zabawnym ilustracjom o żywych kolorach towarzyszą dowcipne rymowanki o przeróżnych stworach: robakach, smokach, dzikich zwierzętach, dinozaurach, których nie wolno dotykać… chyba że są na obrazkach. Doskonały sposób na rozwijanie zmysłu dotyku u maluchów. Lektura stworzona do wspólnego czytania.
Opis:
Pretensje – to zbiór najlepszych melonów (czyli komiksów autorstwa melona) niepublikowanych dotąd na niezwykle popularnym melonowym fanpage’u (ponad trzydzieści tysięcy obserwujących i wciąż rośnie), uzupełnionych o „best of” publikowanej twórczości. Rysunkowe melony komentują otaczającą nas rzeczywistość (nie stroniąc od kontrowersyjnych i trudnych tematów) z właściwym sobie absurdalnym humorem i dystansem (nie tylko do tematu). Popularność tego żółtego bohatera (bo melon to komiks, autor komiksów i ich bohater jednocześnie) rośnie z każdym dniem, a liczba wiernych wyznawców Ekscelencji (mała, wyjątkowo wredna postać z komiksów) jest wręcz zadziwiająca.
Opis:
Lata dziewięćdziesiąte. Gdzieś między bazarem i Belwederem, pastwiskiem i gorącą plażą, Salą Kongresową i dyskoteką Panderoza rodzi się muzyka disco polo. Skąd się wziął jej fenomen, co ma wspólnego z italo disco i dlaczego bała się jej inteligencja?
Monika Borys z bliska przygląda się zjawisku niezwykłego fenomenu popularności muzyki disco polo – wsłuchuje się w słowa piosenek, przegląda teledyski i kierowane do fanów pisemka, zagląda do discopolowych archiwów, przypomina postaci najpopularniejszych wykonawców. Tworzy opowieść o romantycznych piosenkach i najntisowych pragnieniach, o polo-artystkach, boysbandach z małych miejscowości i o discopolowej wyobraźni. Jednocześnie analizuje też reakcję ze strony elit, które disco polo uznały za najgorszy przejaw kultury masowej i dowód na kryzys polskiej wyobraźni. Polski bajer to pierwsza książka o disco polo bez uprzedzeń.
Wreszcie ktoś potraktował disco polo tak, jak na to zasługuje: serio. Polski bajer to fascynująca podróż przez kulturę ludową i masową wyobraźnię Polski lat 90. Opowieść o egzotycznym kraju, którym wówczas byliśmy i którego już nie ma. Okazuje się, że tandeta, za którą inteligencja uważała disco polo, mówi więcej o demokratycznej Polsce niż stos artykułów socjologów. Świetna i bardzo potrzebna książka. dr hab. Adam Leszczyński, profesor Uniwersytetu SWPS
Opis:
Powieściowy debiut Barbary Klickiej, poetki docenionej przez krytykę za tomy Same same oraz Nice.
Zdrój opowiada o młodej kobiecie, która znajduje się na turnusie uzdrowiskowym w Ciechocinku. Sanatorium okazuje się miejscem pełnym pułapek, rytuałów i sekretów, a bohaterka mimo wielu wysiłków nie potrafi zrozumieć reguł rządzących zdrojowym światem. Wszystko w tej opowieści rozgrywa się na pograniczu zdrowia i choroby, a także codzienności szpitala i jego mrocznych zakamarków.
Opis:
Wywiad rzeka z jednym z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych historyków i socjologów.
Kim jest człowiek określany przez niektórych jako wróg, zdrajca i kłamca? W szczerej rozmowie z Aleksandrą Pawlicką poznajemy nie tylko historię powstania głośnych Sąsiadów oraz kontrowersyjnego Strachu i Złotych żniw. To przede wszystkim opowieść o człowieku „chorym na Polskę” i o historii tej choroby. Książka ta jest panoramą losów powojennej Polski, pokolenia marca 1968, wielkich emigracji i przyjaźni (także tych wewnętrznych), które potrafi przetrwać próbę odległości i czasu. To także powidoki historii. Historii tak strasznych, że budzą przerażenie nawet w samym autorze. Dziennikarka „Newsweeka” Aleksandra Pawlicka rozmawia również między innymi z Adamem Michnikiem, Barbarą Toruńczyk, Aleksandrem Smolarem i Ireną Grudzińską-Gross. Dociera do tych, którzy nadal mają odwagę nazwać autora Sąsiadów swoim przyjacielem, nawet jeśli nie jest im z nim po drodze.
Opis:
Odetchnij od miasta to nietypowy przewodnik po agroturystykach ukrytych w najdalszych zakątkach Polski. Aleksandra Bogusławska, autorka popularnego bloga Duże Podróże, wybrała się w podróż w poszukiwaniu ludzi, którzy nie bali się zaryzykować. Rzucili wszystko i otworzyli domy gościnne. Razem z autorką zaglądamy do nich i poznajemy niesamowite historie ich gospodarzy.
Książka Bogusławskiej to nie tylko typowy przewodnik z ciekawymi miejscówkami na weekend, ale też inspirująca opowieść dla tych, którzy zawsze marzyli, żeby zostawić wszystko i uciec z miasta. Oprócz konkretnych adresów i pięknych fotografii znajdziemy w niej ciekawe informacje dotyczące okolicznych atrakcji i pyszne polecenia kulinarne. Odetchnij to pozycja, która może zmienić myślenie o podróżowaniu.
Opis:
Piękno z lodówki, czyli kosmetyczna książka kucharska.
Jak zrobić peeling z kefiru? Ile dni można przechowywać bananową maseczkę w lodówce i czy jest sposób na naturalne rozjaśnienie włosów? Na 280 stronach książki ekspertki od ekologicznych kosmetyków krok po kroku pokazują nam, że zdrowe kremy czy maseczki nie wymagają miesięcy nauki i tajemniczych składników.
Książka podzielona jest na trzy części: ciało, włosy i twarz. W każdej znajdziemy zarówno przepisy, jak i trochę teorii. Piękne zdjęcia i przejrzyste receptury zachęcą nawet największego sceptyka!
Opis:
Powieść Macieja Płazy, który za debiutancki zbiór opowiadań Skoruń otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia i nominację do Nagrody Nike.
Robinson w Bolechowie opowiada rodzinną historię rozpoczynającą się tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. Bolechowski hrabia, właściciel pałacu i kolekcji dzieł sztuki, skrzętnie ukrywa bezcenne skarby, by nie dostały się w ręce okupanta. Kiedy hrabia ginie z rąk hitlerowca, strażnikiem kolekcji zostaje pałacowy ogrodnik…
Główny bohater Robert, ceniony malarz, wraca do Bolechowa po kilku latach nieobecności. Na miejscu wspomina bolechowskie perypetie, które zagadkowo go pociągają, i próbuje odkryć największą tajemnicę swojego życia. Na tle posępnego świata wojennej oraz powojennej grozy i tułaczki stopniowo odsłania się historia dwu rodzin: Roberta oraz miejscowego kamieniarza o niejasnej przeszłości.
Proza Macieja Płazy opowiedziana jest zmysłowym, bogatym i sugestywnym językiem, pełna niezwykłych postaci, zdarzeń i obrazów. Na scenie, której centrum stanowi bolechowski pałac, rozgrywają się nieproste historie, z motywem miłości, zdrady, śmierci i lęku.
Maciej Płaza (ur. 1976 r.) – prozaik, tłumacz, doktor humanistyki. Autor książki o Stanisławie Lemie, laureat nagrody „Literatury na Świecie” w 2012 r. za przekład opowiadań H.P. Lovecrafta. Za debiutancki tom opowiadań Skoruń (W.A.B. 2015) otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia 2016 i Nagrodę Fundacji im. Kościelskich 2016, książka znalazła się również w finale Nike 2016 i była nominowana do Nagrody im. Gombrowicza.
O tomie Skoruń:
Skoruń ujmuje dyskretną stylizacją języka, stylizacją, która pozwala poczuć osobność literackiego świata, ale nie buduje między nim a czytelnikiem bariery nie do przebycia, nie epatuje słownikowym kiczem, a jednocześnie umieszcza opowiadane historie w uniwersalnym kontekście. – Piotr Kofta, instytutksiazki.pl
Opis:
Monumentalne dzieło autorki bestsellerowej Warszawy 1944 Berlin to miasto, które po każdym upadku rodzi się na nowo, niepodobne do żadnej innej z europejskich stolic. Choć monumentalnych rozmiarów, ale napisana lekko i przystępnie, książka Richie to nie tylko historia w wymiarze lokalnym – to historia Niemiec, ale i całej Europy widzianej przez pryzmat tego niezwykłego miasta.