Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Odetchnij od miasta. 62 wyjątkowe domy gościnne w Polsce

Odetchnij od miasta. 62 wyjątkowe domy gościnne w Polsce

Dostępność: Produkt niedostępny

Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Cena aktualna na stronie: 16,00 zł Oszczędzasz 23,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 16,00 zł

Opis

Odetchnij od miasta to nietypowy przewodnik po agroturystykach ukrytych w najdalszych zakątkach Polski. Aleksandra Bogusławska, autorka popularnego bloga Duże Podróże, wybrała się w podróż w poszukiwaniu ludzi, którzy nie bali się zaryzykować. Rzucili wszystko i otworzyli domy gościnne. Razem z autorką zaglądamy do nich i poznajemy niesamowite historie ich gospodarzy.

Książka Bogusławskiej to nie tylko typowy przewodnik z ciekawymi miejscówkami na weekend, ale też inspirująca opowieść dla tych, którzy zawsze marzyli, żeby zostawić wszystko i uciec z miasta. Oprócz konkretnych adresów i pięknych fotografii znajdziemy w niej ciekawe informacje dotyczące okolicznych atrakcji i pyszne polecenia kulinarne. Odetchnij to pozycja, która może zmienić myślenie o podróżowaniu.

 

Dodatkowe informacje

Data premiery 20-06-2018
Liczba stron 272
Wydawca Buchmann
Autor Bogusławska Aleksandra
Format 16.0 x 21.5 cm
ISBN 978-83-280-5387-8
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

Życie na wsi czy w mieście? Są osoby, które lubią życie w mieście ale są i tacy, którzy nie wyobrażają sobie, że mieliby tam mieszkać. Decyzja życia na wsi na pewno jest subtelna i zależy w głównej mierze od usposobienia człowieka. Żyjemy w czasach gwałtownego postępu techniki i rozwoju miast. Coraz więcej osób jest zdania, że życie w mieście przyczynia się do znalezienia dobrej pracy a oferta kulturalna jest tam dużo lepiej rozwinięta i bogatsza. W zależności od tego, czy jesteśmy zwolennikami miasta czy wsi znajdziemy szereg argumentów działających na naszą korzyść. Największą zaletą małych miejscowości są niewątpliwie czyste powietrze, cisza i bliskość przyrody. Całe życie mieszkam na wsi lecz często nachodzi mnie myśl by wyruszyć gdzieś dalej. Mimo wszystko wiem, że wieś zakorzeniła się głęboko w moim życiu i nie wyobrażam sobie, bym na zawsze miała żyć w hałaśliwym, zatłoczonym mieście. Zamiast ryku silników codziennie mam w ofercie szum lasu, odgłosy zwierząt, ciszę i spokój. Obecnie oferta kulturalna wsi nie wypada najgorzej w porównaniu z miastem. Życie na wsi ma wiele uroków. Ludzie szukający wrażeń i rozrywek doskonale odnajdą się w mieście. Szukający zacisza bliskości natury, ciszy i spokoju wybiorą wieś.

Czy na wsi, czy w mieście, w wakacje nie ma czasu na nudę. Zamiast ruchliwej ulicy - ogrody i zielone łąki, produkty naturalne, cisza i relaks. Wieś potrafi zaskakiwać i fascynować o czym przekonuje się coraz więcej osób. Popularność wiejskiej agroturystyki staje się coraz większa. Mieszkańcy dużych miast coraz częściej doceniają walory spokojnego i zdrowego życia na wsi. Chwilowy powrót do tradycyjnego stylu życia czasami jest bardzo potrzebny. Decydujemy się na wyjazdy zagraniczne a czasami nie trzeba jechać daleko by odnaleźć piękne miejsca. Urlop w krainie górskich hal, w pobliżu morza czy w innych malowniczych zakątkach może być bardzo atrakcyjny. W Polsce najpiękniejsza jest natura. Coraz więcej osób poszukuje alternatyw dla zgiełku miasta. W naszym kraju można odnaleźć wiele klimatycznych miejsc.

Aleksandra Bogusławska na co dzień zajmuje się m.in. prowadzeniem bloga Duże Podróże. W swej książce przytoczyła listę 62 domów gościnnych w Polsce, które warto odwiedzić. Książka mimo, że jest przewodnikiem w głównej mierze skupia się na ludziach, którzy są odważni i zdeterminowani w spełnianiu swoich marzeń a swoje domy prowadzą z miłością i oddaniem. Książka podzielona jest na pięć działów tematycznych. W kategorii "Świetna kuchnia" znajdziemy miejsca wyróżniające się pysznym jedzeniem. "Dla dzieciaków" to domy przyjazne rodzinom z dziećmi a "Święty spokój" jak sama nazwa wskazuje skierowany został do osób szukających wyciszenia, są to kameralne miejsca, niektóre nie przyjmują dzieci. "Inspiracja" opisuje miejsca wypełnione sztuką, prowadzące różnorodne warsztaty a "Wiejskie życie" to rozdział poświęcony prawdziwemu życiu na wsi.

W tym poradniku każdy znajdzie coś dla siebie. W opisanych miejscach możemy mieszkać w domu gospodarzy i spędzać z nimi czas. Została również przytoczona lista atrakcji dostępnych w okolicy większości z domów. Najważniejsi są tu chyba jednak gospodarze. Zostały przytoczone ich historie i gołym okiem widać jak wiele serca wkładają w to co robią. Domy gościnne przytoczone w książce wyróżniają się na tle innych i z ciekawością pogrążyłam się w lekturze. Ten poradnik można oglądać i oglądać dzięki przepięknym zdjęciom każdego miejsca. Wydanie tej książki jest przepiękne. Różnorodność tych domów gościnnych zachwyca. To książka dla wszystkich - każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Rewelacja!

https://zaczytanapatka.blogspot.com/2018/07/odetchnij-od-miasta-aleksandra.html
Ocena
Recenzja wg zaczytanapatka / (Dodano 30.07.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Odetchnij od miasta. 62 wyjątkowe domy gościnne w Polsce

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: