Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Jane Austen i jej racjonalne romanse

Jane Austen i jej racjonalne romanse

Dostępność: Produkt niedostępny

Sugerowana cena detaliczna:
54,99 zł
Cena aktualna na stronie: 22,00 zł Oszczędzasz 32,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,00 zł

Opis

Tajemnicza i niezależna. Skromna i zdystansowana, ale znająca siłę uczucia. Kochająca swoich bliskich, ale czasem też oschła i niesprawiedliwa. Jaka naprawdę była Jane Austen? Jak wyglądała codzienność autorki Rozważniej i romantycznej? Anna Przedpełska-Trzeciakowska, wielbicielka i wybitna tłumaczka powieści Jane Austen kreśli barwny, pełen czułości portret jednej z najciekawszych i zarazem najsłabiej rozpoznanych angielskich pisarek.

Dodatkowe informacje

Data premiery 27-10-2021
Liczba stron 384
Wydawca W.A.B.
Autor Anna Przedpełska-Trzeciakowska
Format 150 x 225
ISBN 978-83-280-9231-0
Kategoria Wydawcy Biografie
Typ okładki twarda

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

Jane Austen żyła na przełomie XVIII i XIX wieku na prowincji. Urodziła się 16 grudnia 1775 roku w wiosce Steventon w ostatnim ćwierćwieczu osiemnastego stulecia, jako siódme dziecko pastora Georga Austen i Cassandry Austen. Jane korzystała z edukacji domowej. Pastor założył na plebanii niewielką szkołę męską z internatem i dzieci korzystały z nauk ojca. Jane już jako dwunastolatka pisała dedykowane rodzinie i przyjaciołom utwory. Stałym elementem jej dnia było wieczorne muzykowanie i głośne czytanie. Kochała historię i literaturę piękną. Korzystała z bogato wyposażonej biblioteki ojca i już w młodym wieku zaczęła zaczytywać się w powieściach. Pisanie rozmaitych opowiadań stanowiło dla niej ogromną przyjemność. W wieku dwudziestu czterech lat miała już na swoim koncie trzy powieści gotowe do wydania. "Dumę i uprzedzenie" zaczęła pisać w wieku dwudziestu jeden lat i miała do niej najbardziej emocjonalny stosunek. Jane Austen nigdy nie wyszła za mąż mimo, że wiemy o zauroczeniu Tomem Lefroy i innych wielbicielach. W wieku dwudziestu siedmiu lat przyjęła propozycję małżeństwa od Harrisa Bigg - Withera. Do małżeństwa jednak nie doszło. Na swoim koncie miała również porażki wydawnicze, zmagała się ze stratą najbliższych osób. To pisarka niedoceniona należycie w tamtych czasach. Zmarła 18 lipca 1817 roku z powodu choroby Addisona - rodzaju gruźlicy nadnercza. Nie poddawała się jednak do końca. Na swoim koncie ma wiele powieści m.in. "Pierwsze wrażenia", "Dumę i uprzedzenie", "Rozważną i romantyczną", "Mansfield Park", "Emmę", "Perswazje" czy "Opactwo Northanger".

Jane Austen była angielską pisarką zwaną znawczynią psychiki płci pięknej. Była autorką powieści, które opisywały role i problemy kobiet w XIX - wiecznej Anglii, zamążpójścia i towarzyszące temu konsekwencje. "Jane Austen i jej racjonalne romanse" to opowieść tłumaczki, która wiele lat przekładała utwory pisarki. Dowiadujemy się wielu informacji o domu rodzinnym, rodzicach i rodzeństwie, ich problemach, troskach i codziennym życiu. Autorka posiada ogromną wiedzę o epoce i życiu sławnej pisarki. Widać, że darzy ją szczerą i nieskrywaną sympatią. Całą swą wiedzę przekazała w możliwie prosty i zrozumiały sposób. Stykamy się tutaj również z dogłębną analizą dzieł Jane Austen. Wykorzystała korespondencję Jane z ukochaną siostrą Cassandrą i dzięki temu poznajemy większość informacji podanych w świeżym stylu.

Jane Austen swoim talentem, ciętym, dowcipnym językiem od dwustu lat uwodzi czytelników swoim urokiem. O jej dziełach słyszał chyba każdy, dlatego bardzo się cieszę, że z tej świetnej książki możemy tyle dowiedzieć się o niej samej. To naprawdę wybitna biografia, widać ogrom pracy poświęconej na zebranie tak wnikliwego materiału. Dowiedziałam się wielu interesujących informacji i ciekawostek, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Ta biografia to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników Jane Austen i jej dzieł. Zachowany jest tutaj porządek chronologiczny, bałam się że wydarzenia te będą pomieszane co często zdarza się w tego typu książkach. Przepiękne wydanie, świetnie ukazany świat angielskiej prowincji, rzetelna biografia, wnikliwa analiza dzieł i twórczości Jane oraz magiczny i niezwykle przejmujący klimat sprawiają, że od lektury nie sposób się oderwać. Anna Przedpełska - Trzeciakowska zachęciła mnie do ponownego przeczytania powieści Jane Austen. Serdecznie polecam! To szalenie zajmująca lektura!

https://zaczytanapatka.blogspot.com/2021/11/jane-austen-i-jej-racjonalne-romanse.html?m=1
Ocena
Recenzja wg zaczytanapatka / (Dodano 18.11.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Jane Austen i jej racjonalne romanse

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: