O nas

Grupa Wydawnicza FOKSAL powstała 31 grudnia 2012 roku w wyniku połączenia trzech, obecnych na rynku od ponad 20 lat, renomowanych oficyn wydawniczych: Buchmann, W.A.B i Wilga.

GW Foksal to połączenie wieloletniego doświadczenia, chęci zaoferowania naszym Czytelnikom wyjątkowych i wyróżniających się książek w nowoczesnym wydaniu, a przede wszystkim dbałość o utrzymanie ich zaufania.

Wspólnie tworzonej jakości towarzyszy jednocześnie zachowanie tożsamości marek - każde z wydawnictw zachowuje znaki firmowe i kontynuuje własny program, wciąż go rozszerzając i udoskonalając.

Wydawnictwo Wilga

Nasze publikacje towarzyszą młodemu czytelnikowi i czytelniczce już od pierwszych miesięcy życia, aż do wczesnych lat szkolnych. W wilgowej ofercie znajdziecie zarówno książki aktywnościowe, do nauki czytania, pierwsze samodzielne lektury, utwory współczesnych twórców, jak również klasykę literatury dziecięcej. Dla głodnych świata przygotowaliśmy szereg bestsellerowych tytułów popularnonaukowych. Wydajemy m.in. książki Tomasza Rożka, Agnieszki Stelmaszyk i Brandona Mulla.

Wydawnictwo W.A.B.

Wydawnictwo W.A.B. to część Grupy Wydawniczej Foksal, jednego z największych wydawców na polskim rynku, którego właścicielem jest Empik S.A.. Na naszych półkach znajdziesz najlepszą literaturę piękną i obyczajową, wciągające kryminały i reportaże, które otwierają oczy na największe problemy współczesnego świata oraz książki dla młodzieży w naszej serii Neony. Wydajemy m.in. książki Zygmunta Miłoszewskiego, Anji Rubik, Marcina Mellera, Sally Rooney, Michela Houellebecqa, Malcolma XD, Janiny Bąk, Zyty Rudzkiej, Alexa Michaelidesa, Witolda Szabłowskiego, Magdaleny Kostyszyn, Grzegorza Piątka i Justyny Sucheckiej. Wydawnictwo W.A.B. to część polskiego dziedzictwa kulturowego – w naszej marce swoje kariery rozpoczynali laureatki i laureaci najważniejszych nagród literackich: Olga Tokarczuk, Jacek Dehnel, Joanna Bator, Maciej Płaza czy Manuela Gretkowska. Od ponad 25 lat przybliżamy czytelniczkom i czytelnikom najlepsze literackie i książkowe odkrycia.

FoxGames

FoxGames powstało jesienią 2013 roku jako odpowiedź na wciąż rosnące zainteresowanie grami planszowymi klientów Grupy Wydawniczej Foksal. W swojej ofercie mamy gry zarówno dla graczy dopiero rozpoczynających swoją przygodę z planszówkami, dla bardziej zaawansowanych, ale przede wszystkich dla całych rodzin, które chcą wspólnie spędzać czas przy grach planszowych. Wśród naszych tytułów znajdują się takie bestsellery jak Kingdomino, Sagrada, Dziennik 29, czy Palec boży. Nasza oferta to także gry z serii Escape Room i komiksy paragrafowe, w których się specjalizujemy. Zagraj z nami!

Wydawnictwo Buchmann

Wydawnictwo Buchmann specjalizuje się w publikacji poradników, książek kulinarnych oraz literatury popularno-naukowej. Jesteśmy wydawcą bestsellerowej serii albumowych książek podróżniczo-kulinarnych autorstwa Bartka Kieżuna: „Italia do zjedzenia”, „Hiszpania do zjedzenia”, „Portugalia do zjedzenia”, które co roku stają na podium w prestiżowym konkursie Gourmand Cookbook Awards. Inspirujemy i podpowiadamy, w naszych książkach pokazujemy jak czerpać z życia pełnymi garściami.

Lipstick Books

Przenieś się do zmysłowego świata literatury romansowej z najwyższej półki! Książki Wydawnictwa Lipstick Books przeniosą Cię w świat mafijnych porachunków i na gorące tropikalne plaże, z bohaterkami naszych powieści poznasz smak prawdziwej miłości i nienawiści. Otwórz książkę i odetchnij – Lipstick Books to brand stworzony dla Twojej przyjemności.

Uroboros

Uroboros to wydawnictwo dla wszystkich osób uwielbiających fantastykę. Nasze książki otworzą przed Tobą kolejne wymiary, zabiorą do lasów pełnych magicznych istot, pokażą Ci świat, który istnieje tylko w wyobraźni. Nie czekaj, aby odkryć jego zakamarki! Wśród naszych autorek i autorów znajdziesz m.in. Sarhę J. Maas, Sally Green, Katee Robert i Neala Shustermana.

Dzięki takiemu rozbudowaniu i podziałowi oferty wydawniczej staramy się spełniać indywidualne potrzeby i wymagania Czytelników. Jesteśmy największym wydawnictwem w Polsce, a to zobowiązuje!

GRUPA WYDAWNICZA FOKSAL Sp. z o.o.

ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa

KRS: 0000037625
NIP: 525-122-07-47
REGON: 011982807

Nr konta bankowego: 57 1090 1056 0000 0001 3269 3952

 

 

Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames