Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp. Proste teksty i duże litery sprawiają, że Młodzi przyrodnicy to także seria do pierwszego czytania.
W książce W górach czytelnicy zobaczą, jak wygląda przyroda w polskich górach podczas całego roku kalendarzowego. Będą wędrować razem z niedźwiedzicą Kamą i jej młodymi od wczesnej wiosny, kiedy to niedźwiedzica obudziła się z zimowego snu, aż do późnej jesieni, gdy stara się jeść jak najwięcej, żeby przygotować się do kolejnej hibernacji. Dowiedzą się, jak niedźwiedzie zdobywają pożywienie, jak uczą młode samodzielności i jakie czyhają na nie niebezpieczeństwa. Poznają wygląd i zwyczaje innych zwierząt zamieszkujących górskie szczyty, hale i lasy: wilków, rysi, kun, świstaków, kozic, mysikrólików, puchaczy i wielu innych. Zaobserwują pluszcza nurkującego w rwącym potoku i ptaki przygotowujące się do jesiennych wędrówek. Dzięki pięknym, realistycznym ilustracjom zobaczą gniazdo orłów na niedostępnym skalnym występie, górskie hale pokryte dywanem kwiatów, wezbranych górski potok. Dowiedzą się, jak wygląda piętrowy układ roślin, czym są hala i halny oraz jak podczas toków zachowują się głuszce i skąd pochodzi ich nazwa.
„W górach” to kolejna książeczka z serii Młodzi Przyrodnicy. Dzieci mogą w ciekawy sposób zgłębić wiedzę o przyrodzie. Fajne w tych książeczkach jest to, że mają duży tekst, więc młodzi czytelnicy mogą czytać je samodzielnie. Tym bardziej, że tekstu nie jest za dużo. A do tego mnóstwo ciekawych i barwnych ilustracji obrazujących to, o czym dziecko czyta.
W książeczce „W górach” dzieci poznają niedźwiedzicę Kamę i jej potomstwo. Wspólnie z nimi młodzi przyrodnicy zobaczą, jak wygląda rok w górach. Dowiedzą się, że w górach przyroda później budzi się z zimowego snu, a lato jest krótsze niż na nizinach. Poznają zwierzęta i rośliny, które można spotkać w górach. Dostrzegą też sytuacje stwarzające zagrożenie dla górskich zwierząt.
Dostępne warianty:KsiążkaOpis:
Rozszerzenie bestsellerowej serii Młodzi Przyrodnicy.
W książce znalazły się opisy różnych gatunków drzew, które można spotkać w Polsce. Szczegółowa charakterystyka: po czym rozpoznać dany gatunek, korony, liście. Oprócz starannie dobranych faktów w książce znalazły się również ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków.
Tekst wzbogacony jest pięknymi, realistycznymi ilustracjami.
Dostępne warianty:KsiążkaOpis:
Seria Młodzi przyrodnicy przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp.
Seria zawiera tomy specjalne z gumką, które świetnie się sprawdzą podczas wycieczek w teren. Dzięki nim łatwiej będzie zidentyfikować napotykane zwierzęta i rośliny.
Tom specjalny pt. Wiosna to pierwszy z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć wiosną. Dziecko dowie się, jak i kiedy należy obserwować ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta. Sprawdzi, co się dzieje wiosną w ogrodzie, na łące, nad jeziorem i w ulu. Nauczy się rozpoznawać rodzaje ptasich piór i skorupki jaj, muszle ślimaków i małży oraz wiosenne kwiaty. Przyjrzy się nocnemu niebu na wiosnę i pozna konstelacje, które można wtedy zaobserwować. Dzięki kodom QR nauczy się rozróżniać ptasie odgłosy i rozpozna je podczas spaceru.
Książka zawiera też praktyczne wskazówki, np. gdzie zainstalować budkę dla ptaków i urządzić czatownię oraz jak sprawić, by doniczkowa świąteczna choinka przyjęła się w ogrodzie.
Dostępne warianty:KsiążkaOpis:
Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp.
Seria zawiera tomy specjalne z gumką oraz tomy zdjęciowe, które świetnie się sprawdzą podczas wycieczek w teren. Dzięki nim łatwiej będzie zidentyfikować napotykane zwierzęta i rośliny.
Rozszerzenie serii Młodzi Przyrodnicy, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Lato to drugi z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć latem. Dziecko dowie się, od czego pochodzą nazwy letnich miesięcy, co można zbierać na polu i w lesie, a jakie owoce, choć pięknie wyglądają, są trujące. Nauczy się rozpoznawać motyle, ważki, mrówki i gąsienice oraz zbierać leśne grzyby. Dowie się, dlaczego pokrzywy parzą, a owady żądlą. Pozna ekosystem morza, rzeki, jeziora i oczka wodnego, nauczy się rozpoznawać ryby i ślady w błocie. Przyjrzy się pierzącym się ptakom i zajrzy pod napotykane kamienie. Będzie wiedziało, jak i kiedy należy obserwować ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta. Dzięki kodom QR nauczy się rozróżniać różnych zwierząt i rozpozna je podczas spaceru. Wzór dzienniczka obserwatora pozwoli notować obserwacje, a indeks – odnaleźć szybko dane zwierzę czy roślinę.
Książka zawiera też praktyczne wskazówki, np. jak zachować się na rybach czy zrobić zielnik.
Dostępne warianty:KsiążkaOpis:
Rozszerzenie serii Młodzi Przyrodnicy, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Jesień to trzeci z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć jesienią.
Dziecko dowie się, jakie kwiaty kwitną jesienią w naturze, a jakie już tylko w ogrodach. Zaobserwuje ptaki, które odlatują na zimę, oraz te, które zostają w Polsce, a nawet przylatują do nas z jeszcze zimniejszych terenów. Dowie się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy i gromadzą zapasy. Pozna te, które zapadną w hibernację, i zrozumie różnicę miedzy zimowym snem a odrętwieniem. Przeczyta, które zwierzęta próbują przezimować pod naszym dachem, a które wcale nie zasypiają i jak sobie wtedy radzą. Zajrzy pod jesienną ściółkę w poszukiwaniu owadów oraz do stawu i jeziora. Zrozumie, dlaczego większość roślin jesienią traci liście oraz dlaczego niektóre jednak nie opadają. Nauczy się, jakie strategie stosują rośliny, żeby rozsiać nasiona. Rozpozna liście różnych drzew oraz szyszki. Wybierze się na jesienne wrzosowisko, a także na grzybobranie, na którym oprócz znanych grzybów pozna też fascynujące dziwaki rosnące w polskich lasach. Dowie się, jakie dzikie owoce można zbierać i jakie zdrowe przetwory z nich przygotować, a które są trujące dla ludzi, ale dobre dla zwierząt, więc nie wolno ich niszczyć. Pozna pojęcia: klangor, bociani sejmik, rykowisko, bukowisko i bekowisko, a także rodzaje opadów atmosferycznych i związane z nimi zagrożenia. Przyjrzy się jesiennemu niebu nocą. A cały ten materiał zilustrują piękne zdjęcia polskiej przyrody. Dzięki kodom QR nauczy się rozróżniać głosy różnych zwierząt i rozpozna je podczas spaceru. Wzór dzienniczka obserwatora pozwoli notować obserwacje, słowniczek – zrozumieć trudniejsze pojęcia, a indeks – odnaleźć szybko dane zwierzę czy roślinę.
Książka zawiera też praktyczne wskazówki, np. jak skonstruować deszczomierz, wyhodować własne drzewo, zrobić figurki z kasztanów i żołędzi, kukurydzianą kukiełkę i dyniowe rzeźby.