Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Dziewczęta z Nowolipek - ebook

Dziewczęta z Nowolipek - ebook

Dostępność: Dostępny

Wszystkie formaty i wydania:

(ebook) MOBI (ebook) EPUB
Przeczytaj fragment
35,99 zł
- +
LUB

Opis

Każda z sześciu przyjaciółek, które wspólnie dorastały na Nowolipkach, czyli warszawskiej ulicy biedy, ponad wszystko pragnie wyrwać się do lepszego świata. Byle dalej od zaściankowego myślenia, konserwatyzmu, codzienności spętanej tradycją i ślepym przywiązaniem do Kościoła. Każda marzy o księciu z bajki, który zabierze ją do swojego świata.
A jednak mężczyźni z tej „lepszej Warszawy” zainteresowani są jedynie wykorzystaniem młodych dziewczyn. Jak wysoka jest cena, którą warto zapłacić za marzenia?

POLA GOJAWICZYŃSKA (1896 – 1963) - jedna z najpopularniejszych powieściopisarek dwudziestolecia międzywojennego i działaczka niepodległościowa. Debiutowała Dwoma fragmentami, ale prawdziwą rozpoznawalność przyniosły jej nowatorskie Dziewczęta z Nowolipek, które dwa lata później doczekały się kontynuacji pod tytułem Rajska Jabłoń.

Widzisz, ani ty, ani ja nie potrafimy zamknąć oczu i puścić się na całego, ani też żyć jak należy, przykładnie. Tu nam za ciasno, za głupio, za ordynarnie, a tam, w tym nowym lepszym świecie - za mądrze, za chytrze, za fałszywie. I tu źle, i tam źle - wszędzie źle i wszędzie nieswojo. Gdy się w życie wchodzi z takim bagażem jak my, to akurat wystarczy na rynsztok.
[fragment]

Dodatkowe informacje

Data premiery 24-10-2023
Liczba stron 0
Autor Pola Gojawiczyńska
Format pliku EPUB
ISBN 978-83-8319-399-1

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Dziewczęta z Nowolipek - ebook

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: