Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Jan Brzechwa

(właśc. Jan Wiktor Lesman; ur. 1898, zm. 1966) – polski poeta pochodzenia żydowskiego, satyryk i tłumacz literatury rosyjskiej, jeden z najbardziej znanych autorów wierszy i bajek dla dzieci. Przyszedł na świat na Kresach Wschodnich. Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej. Współpracował ze znanymi kabaretami, jak m.in.: Qui Pro Quo, Czarny Kot czy Morskie Oko. Używał wtedy pseudonimów Szer-Szeń oraz Inspicjent Brzeszczot. Jego pierwszy zbiór wierszy dla dzieci, Tańcowała igła z nitką, ukazał się w 1938 roku. Do najbardziej rozpoznawalnych dziś tytułów dla młodego odbiorcy należą także Kaczka Dziwaczka (1939), Przygody pchły szachrajki (1946), Na wyspach Bergamutach (1948), Przygody rycerza Szaławiły (1948), Szelmostwa lisa Witalisa (1948), a także powieść dla dzieci Akademia Pana Kleksa (1946) i jej kontynuacje: Podróże Pana Kleksa (1961) i Tryumf Pana Kleksa (1965).

Wyniki wyszukiwania (3 produkty)

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 3

 • Lektury z opracowaniem. Akademia Pana Kleksa
  Książka

  Lektury z opracowaniem. Akademia Pana Kleksa

  Irena Zarzycka, Jan Brzechwa
  Dostępne warianty: Książka Opis: Adaś Niezgódka ma problemy z nauką, a w domu wszystko wypada mu z rąk. Sytuacja całkowicie się zmienia, gdy trafia do nietypowej szkoły – Akademii pana Kleksa. Nie uczy się tu zwykłych przedmiotów, tylko otwiera głowy i nalewa do nich oleju. Adaś z niezdary przemienia się w najlepszego ucznia i razem z kolegami oraz uczonym szpakiem Mateuszem przeżywa fascynujące przygody. Ta książka zabierze małych i dużych czytelników w niezwykłą podróż po krainie wyobraźni, w której głównymi wartościami są przyjaźń, otwartość i współpraca. Seria LEKTURY Z OPRACOWANIEM to praktyczna pomoc dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Obejmuje ona lektury, których znajomość jest wymagana na egzaminie ósmoklasisty i na maturze. Opracowania – przygotowane przez doświadczonych nauczycieli – uwzględniają podstawę programową i wymagania egzaminacyjne. Każdy tekst opatrzono notkami na marginesie, które zwracają uwagę na najważniejsze fragmenty lektury. W opracowaniu znalazły się następujące elementy: notka o autorze streszczenia: krótkie (całego utworu) i szczegółowe (kolejnych rozdziałów lub części) plan wydarzeń charakterystyka bohaterów problematyka utworu gatunek i rodzaj literacki znane cytaty motywy literackie geneza utworu i/lub wyjaśnienie tytułu przykładowe tematy wypracowań przykładowe zadania egzaminacyjne Mocne strony: Szczegółowe opracowanie zawierające wszystkie ważne informacje o utworze i jego autorze Łatwa praca z tekstem Wysokie oceny w szkole Dobre przygotowanie do egzaminów Opracowania napisali doświadczeni poloniści, autorzy podręczników szkolnych
  13,99 zł
  19,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 13,99 zł
 • Dostępne warianty: Opis: Najpiękniejsze i najbardziej znane wiersze Jana Brzechwy, w nowej oprawie graficzną i wspaniale ilustrowane. Książka, która będzie towarzyszyć najmłodszym czytelnikom przez całe dzieciństwo.
  24,49 zł
  34,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 24,49 zł
 • Wiersze dla dzieci
  Książka

  Wiersze dla dzieci

  Jan Brzechwa
  Dostępne warianty: Opis: Klasyka polskiej literatury, którą kochają pokolenia czytelników! Najpiękniejsze wiersze i wierszyki dla dzieci uwielbiane przez małych i dużych czytelników. Oto historie, które chętnie przeczyta dziecku każdy rodzic. Atrakcyjna szata graficzna wciągnie dzieci w lekturę.

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 3