Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Tajni dyrygenci chmur - ebook

Tajni dyrygenci chmur - ebook

Dostępność: Dostępny

Wszystkie formaty i wydania:

Książka (ebook) EPUB (ebook) MOBI
Przeczytaj fragment
36,99 zł
- +
LUB

Opis

"Tajni dyrygenci chmur" to powieść w duchu nowego realizmu magicznego Nathana Hilla czy Donny Tart. Opwiada o dorastaniu w późnym socjalizmie, kiedy Polska przeżywa kryzys gospodarczy, jedzenie jest na kartki, a młodzież indoktrynowana w szkołach.
Wiosną i latem 1986 roku w życiu samotnej i nadwrażliwej Loli wiele się dzieje. Urodzona w biednej robotniczo - chłopskiej rodzinie dziewczynka pierwszy raz odwiedza bibliotekę, jedzie na pierwsze kolonie, przeżywa pierwszą miłość. Staje się też świadkinią największej katastrofy w dziejach Europy, a na dodatek próbuje odkryć rodzinne tajemnice.
Powieść Grzegorzewskiej, nawiązująca do wątków z jej debiutanckich "Guguł", z czułością i skupieniem na szczególe odtwarza mało znany już świat chłopów żyjących od pokoleń na skraju Jury i odchodzące w przeszłość śląskie zwyczaje.

Wioletta Grzegorzewska - prozaiczka i poetka. Jej zbiór opowiadań "Guguły" z 2014 roku znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz w finale Nagrody Literackiej Gdynia, a tłumaczenie tej książki (autorstwa Elizy Marciniak) otrzymało nominację do międzynarodowej Nagrody Bookera. Autorka powieści "Stancje" (W.A.B., 2017), Dodatkowa dusza (2020) oraz Wilcza rzeka (W.A.B., 2021). Mieszka w Wielkiej Brytanii.

Dodatkowe informacje

Data premiery 14-05-2024
Liczba stron 272
Autor Wioletta Grzegorzewska
Format pliku MOBI
ISBN 978-83-8319-783-8

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Tajni dyrygenci chmur - ebook

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: