Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Saga o ludziach ziemi. Czas rumianku

Saga o ludziach ziemi. Czas rumianku

Dostępność: Dostępny

Przeczytaj fragment
44,99 zł
- +
LUB

Opis

Fascynujące losy rodziny, która potrafiła ocalić miłość i godność. Drugi tom wzruszającej sagi rozgrywającej się w szalonym XIX w.

Rok 1852, świat zaczyna mocno przyspieszać, ale na Kujawach czas nadal płynie swoim rytmem. Tutaj słowiańszczyzna ciągle miesza się z chrześcijaństwem, chłopi solidarnie szukają sprytnych sposobów na przetrwanie, a dziedzic, jak zawsze, oczekuje szacunku.

W rodzinie Józwiaków dorasta kolejne pokolenie. Janek ma urodę, dowcip i wdzięk, dziewczyny i sąsiedzi go uwielbiają. Michał nie ma nic, poza zawziętością, nawet ojciec ledwie zauważa jego istnienie. Za płotem dorastają dziewczyny, Janek uwodzi je na potęgę, Michał nie śmie się odezwać do żadnej.

Okolicę pustoszy epidemia cholery, nad rodziną Józwiaków zdaje się ciążyć dziwna klątwa, a gdzieś tam daleko car zastanawia się nad zniesieniem pańszczyzny...

Drugi tom Sagi o ludziach ziemi to opowieść o rodzicielskiej miłości, o dzieciach bardziej i mniej kochanych, o tych, których fortuna uwielbia i tych, których lekceważy.

Dodatkowe informacje

Data premiery 27-09-2023
Liczba stron 360
Wydawca W.A.B.
Autor Anna Fryczkowska
Format 135 x 210
ISBN 978-83-8319-017-4
Kategoria Wydawcy Literatura piękna
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

Gdy kilka miesięcy temu sięgałam po Sagę Ludzi Ziemi nie byłam pewna, czy lektura mi się spodoba, ryzykowałam stracony czas oraz literacki zawód, ale odważyłam się wyjść z literackiej strefy komfortu (kuszona opiniami odnośnie innych tytułów autorki) i tak oto znalazłam się w tym miejscu. Miejscu, w którym niegrzecznie podpytuję wydawnictwo WAB oraz Annę Fryczkowską o kolejne tomy, choć premiera drugiego była dopiero co. A wszystko dlatego że autorce udało się stworzyć powieść prawdziwych ludzi. Nie tylko przez wzgląd na to, że bazuje na rodzinnych zapisach, ale też dlatego, że jej bohaterowie nie są jedynie słowami na papierze. Poznajemy ich od chwili narodzin, obserwujemy życia pełne bólu, radości i pracy, jesteśmy przy ich śmierci. Każdy jest inny i każdy jest rewelacyjnie wykreowany.

„Saga ludzi ziemi“ to opowieść o prostych ludziach, których dzieje przypadają na wiek dziewiętnasty. W „Czasie Rumianku“ chłopi miewają już własne ziemie, ale wszelkie nowinki świata umykają ich oczom. Jedynie epidemia cholerny zahacza o wieś, a niesie za sobą strach oraz bardziej gorliwą miłość do Boga. Tyle że życie w tym odległy kawałku świata zawsze wraca ponownie do swojego powolnego biegu. Po każdym kryzysie, po każdej stracie, po każdym cierpieniu...

W tym tomie zabobony oraz pogaństwo jeszcze mocniej wtapiają się w chrześcijaństwo. Zraniony duch podąża za ludźmi, by mieszać w ich życiu, a chorobę można obłaskawić modlitwą. Zdecydowanie więcej jest przemocy w rodzinach, więcej uciekania w alkohol, więcej kobiet traktowanych niczym dobytek mężczyzny. Pojawia się faworyzacja pierworodnego, nieprzepracowana żałoba, marzenie o walce z wiatrakami i rozpaczliwie pragnienie miłości. Wszystko, co podobało mi się w tomie poprzednim — tutaj jest bardziej lepiej.

Cóż mogę powiedzieć? Zostałam wielką fanką tej niepozorne serii. Niby to opowieść „zwyczajna“, ale to w tym między innymi tkwi jej moc. Tom drugi podobał mi się jeszcze bardziej iż pierwszy i nie przewiduję, by w kolejnych moja sympatia mogła zmaleć.
Ocena
Recenzja wg Czytajacamewa / (Dodano 17.10.2023)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Saga o ludziach ziemi. Czas rumianku

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: