Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Poznaj swoje prawa i broń ich. Przewodnik dla młodych

Poznaj swoje prawa i broń ich. Przewodnik dla młodych

Dostępność: Dostępny

Przeczytaj fragment
Promocja!
Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Cena aktualna na stronie: 27,99 zł Oszczędzasz 12,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 27,99 zł
- +
LUB

Opis

Każdy młody człowiek poniżej 18 roku życia ma swoje prawa, lecz wielu z tych młodych ludzi po prostu o tym nie wie. Ta książka ma to zmienić. Wyposaża ona młodych czytelników w wiedzę i narzędzia do tego, by mogli oni dochodzić swoich praw. Wyjaśnia, dlaczego jest to tak istotne we współczesnym świecie.

W książce zostały przedstawione sylwetki młodych aktywistów z całego świata, którzy pokazali wszystkim, w jaki sposób można stawić czoła niesprawiedliwości.

Dodatkowe informacje

Data premiery 17-05-2023
Liczba stron 336
Tłumacz Jacek Konieczny
Wydawca Wilga
Autor Angelina Jolie, Geraldine Van Bueren
Format 129 x 198
ISBN 978-83-66526-66-2
Kategoria Wydawcy dla dzieci / Edukacyjne
Typ okładki miękka

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

Ile razy każdy z nas słyszał zdanie "ty nic nie rozumiesz, to są sprawy dla dorosłych". Pamiętam, że jako dziecko, a później nastolatka bardzo frustrowałam się, kiedy słyszałam takie zdanie z ust starszych kolegów, członków dalszej rodziny. Skąd bierze się przeświadczenie, że nie masz najmniejszego pojęcia co się dzieje, zwłaszcza jeśli omawiana sprawa dotyczy bezpośrednio ciebie? "Poznaj swoje prawa i broń ich" to przewodnik po Konwencji o prawach dziecka ONZ, ale zacznijmy od początku. Plusem tej książki jest jej budowa. Jest to niezwykle ważny element, ponieważ niesamowicie ułatwia poruszanie się po niej i korzystanie z potrzebnych nam w danym momencie informacji. Każdy rozdział jest dobrze oznaczony, zarówno w spisie treści, jak i na marginesie, dzięki czemu z łatwością możemy odnaleźć interesujący nas rozdział czy zagadnienie. Kiedy w tekście wprowadzony jest nowy termin lub jest on ważny z perspektywy rozdziału został on pogrubiony oraz umieszczony w słowniczku, gdzie w najprostszych słowach wytłumaczono jego znaczenie. Jest to istotny zabieg, ponieważ literatura prawa jest trudna do zrozumienia dla laików oraz pozwala na to, aby treści zaprezentowane w tej książce mogły zostać przeczytane i zrozumiane przez odbiorców w każdym wieku. Ogromnym plusem jest fakt, iż każde zagadnienie zostało również zaprezentowane w formie przykładu, działań podejmowanych przez inne dzieci, nastolatków na całym świecie.
"Poznaj swoje prawa i broń ich" napisano prostym językiem, co jest ogromną zaletą i pozwala na to, aby każdy z odbiorców niezależnie od swojej wiedzy i znajomości prawa mógł jak najwięcej czerpać z lektury. Poruszane w książce zagadnienie są niesamowicie ważne i powinno je znać jak najwięcej osób, nie tylko dzieci, ale i dorosłych po to, aby móc je wspierać i motywować do dalszego działania. Nie jest to lektura do przeczytania "na raz", a do dokładnego zagłębienia się w każdy rozdział. Niejako zmusza nas do zastanowienia się nad sytuacjami z naszego życia, które stanowiły łamanie naszych praw oraz nad tym, czy w jaki sposób prawa dziecka respektowane są w naszej społeczności. Autorzy książki postawili przed sobą trudne wyzwanie, ponieważ podeszli do tematu globalnie. Tutaj pojawia się kolejny plus, jakim jest skonsultowanie napisanej treści, pomysłu z dziećmi, nastolatkami, młodzieżą z całego świata oraz wprowadzenie ich uwag w życie. Myślę, że jest to niezwykle istotne, że o prawach dziecka miały okazje wypowiedzieć się osoby, których omawiana sytuacja dotyczy bezpośrednio.
Podsumowując jest to ważna książka, nad którą powinien się pochylić każdy niezależnie od wieku. "Poznaj swoje prawa i broń ich" wiele wnosi i uświadamia czytelnika w sprawach, nad istotą których dotychczas mógł się nawet nie zastanawiać. Polecam każdemu lekturę tego przewodnika.
Ocena
Recenzja wg Lubię To Czytam / (Dodano 18.09.2023)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Poznaj swoje prawa i broń ich. Przewodnik dla młodych

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: