Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Moja matka pestka - ebook

Moja matka pestka - ebook
Autor: Anna Sakowicz

Dostępność: Dostępny

Wszystkie formaty i wydania:

Książka (ebook) EPUB (ebook) MOBI
Przeczytaj fragment
37,99 zł
- +
LUB

Opis

Los nie pyta nas o zdanie, ale niekiedy podpowiada, do których drzwi zapukać. Natasza może powiedzieć, że ma dobre życie – jej kariera nabiera tempa, a związek wchodzi w etap stabilizacji. Właśnie wprowadzają się z narzeczonym do nowego mieszkania. Nie planują jednak ślubu, bo przecież, jak twierdzi Patryk, papiery nie są im do niczego potrzebne.
Jeden telefon zmienia wszystko. Natasza dowiaduje się, że od zaraz będzie musiała zająć się cierpiącą na alzheimera matką. Matką, od której uciekła, gdy miała 19 lat.
Patryk nie wyobraża sobie, żeby mieli wziąć chorą do siebie, zaczyna wycofywać się z relacji i unikać narzeczonej. W pracy nikt nie daje Nataszy taryfy ulgowej, koleżanki wolą rozmawiać o lżejszych tematach. Kobieta z przerażeniem zauważa, że nie może liczyć na nikogo, a wymagająca całodobowej opieki matka to tylko jej problem. W kilka tygodni po dawnym życiu pozostaje jedynie wspomnienie.
Jak odnaleźć w tym wszystkim nadzieję i sens? Czy da się wybaczyć i pokochać na nowo? Mądra, pełna ciepła opowieść o pojednaniu, zrozumieniu i dojrzałej miłości.

Rzuciła torebkę na fotel i rozejrzała się po mieszkaniu. Stara meblościanka wciąż stała w tym samym miejscu, a na niej poustawiane zdjęcia w drewnianych ramkach. Zbliżyła się do nich. Na jednym była z rodzicami, na drugim sama. Wzięła do ręki fotografię. Pamiętała, kiedy została zrobiona. Specjalnie pojechali wtedy do zakładu fotograficznego. Matka kazała jej włożyć sukienkę na szelkach, z zielonego sztruksu.
Nie cierpiała jej, była za krótka, nie w jej guście, ale zabrakło jej odwagi, by powiedzieć mamie, co myśli. Mama przecież zawsze miała rację. Koło mamy zawsze chodziło się na palcach. Mamie nikt się nie sprzeciwiał. Mama tak dużo w życiu przeszła… Natasza sięgnęła po kolejne zdjęcie w białej ramce. Była na nim jej siostra. Uśmiechała się do obiektywu. W policzkach zrobiły się jej ładne dołki. Julia miała wtedy trzy lata… Tak, nie mogła mieć więcej.
[fragment]

Anna Sakowicz - powieściopisarka i bajkopisarka; absolwentka filologii polskiej oraz edukacji filozoficznej i filozofii. W 2023 r. otrzymała Honorową Nagrodę Artystyczną Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Napisała ponad dwadzieścia powieści obyczajowych oraz książek dla dzieci. Miesza humor z powagą i wzruszeniem i zawsze jest blisko spraw kobiet. W książkach dotyka wrażliwych kwestii, ale unika patetycznego tonu. Temat choroby Alzheimera, który porusza w książce Moja matka pestka, jest jej szczególnie bliski ze względu na osobiste doświadczenia. Prywatnie Anna Sakowicz jest mamą, żoną i właścicielką dwóch kotów. Przemierza świat na rowerze. Kocha teatr i książki.

Dodatkowe informacje

Data premiery 04-06-2024
Liczba stron 368
Autor Anna Sakowicz
Format pliku MOBI
ISBN 978-83-8319-854-5

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Moja matka pestka - ebook

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: