Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Fantastyka/Fantasy

Literatura fantasy to książki, które przenoszą czytelnika do świata pełnego fantastycznych stworzeń, magii, legend i mitów. Nawiązują do dobrze znanych opowieści i baśni, mitologii, a także do motywów postapokaliptycznych. Gatunek obfituje w liczne książki fantasy dla dzieci i młodzieży, po które można sięgać już w wieku 10-12 lat, jak i w powieści tworzone z myślą o dorosłych. Książki z gatunku fantasy od lat mają szerokie grono czytelników na całym świecie, gdyż pozwalają oderwać się od prozy codziennego życia.

Książki fantasy dla młodzieży

Fantastyka dla młodzieży to opowieści, które wciągają młodych miłośników słowa pisanego na wiele godzin. Na młodzież czekają m.in. historie o czarownicach żyjących we współczesnym świecie, zmuszonych do ukrywania swoich mocy, a także o potworach, które od wieków atakują ludzi i wzbudzają paniczny lęk. Książki fantasy dla młodzieży traktują również o bieżących problemach, przedstawiając ponurą wizję przyszłości i upadku cywilizacji. Literatura tego typu nawiązuje m.in. do kryzysu klimatycznego, nierówności społecznych i problemów związanych z migracjami ludności na masową skalę.

Fantasy dla młodzieży to znakomity wybór dla młodych dorosłych na etapie poszukiwania własnej tożsamości i budowania swojego „ja”. Książki dla młodzieży poruszają problemy związane z uczuciem samotności, miłością i oddaniem przyjaciołom, dlatego przedstawiają ponadczasowe wartości pomimo fantastycznej fabuły. Zawierają w sobie pierwiastki mityczne i nadnaturalne, jednak bohaterowie powieści fantasy tak samo jak prawdziwi ludzie kochają, tęsknią, cierpią i nienawidzą oraz kierują się w życiu nie tylko rozsądkiem, ale i emocjami. Najlepsze książki fantasy o takiej tematyce można kupić od ręki i tym samym wybrać ciekawą lekturę dla nastolatka na długie wieczory.

Fantastyka – których autorów warto znać?

Najlepsze książki fantastyczne wychodzą obecnie nie tylko spod pióra autorów zagranicznych, ale i polskich. Jednym z najsłynniejszych pisarzy, który tworzy książki fantasy, należy Neal Shusterman. Shusterman tworzy w gatunku Young Adult i zdobywa liczne nagrody. Fantastyka młodzieżowa jego autorstwa to wartkie opowieści, które nawet przez chwilę nie powodują w czytelniku znużenia. Wśród polskich autorów na uwagę zasługują z kolei Marta Dziok-Kaczyńska i Aneta Swoboda. Warto przyglądać się również początkującym twórcom, którzy publikują debiutanckie powieści i przedstawiają nowe spojrzenie na wiele znanych motywów fantasy.

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 1

 • Zygmunt Miłoszewski Hydropolis. Walcz. Tom 2
  Książka

  Hydropolis. Walcz. Tom 2

  Zygmunt Miłoszewski
  Dostępne warianty: Opis: Drugi tom podwodnego cyklu Hydropolis. Emma, nastoletnia mieszkanka Czwartej Kolonii Hydropolis, ma jedno marzenie – pozostać niewidzialną dla wszystkich. Musi jednak wyjść z cienia, żeby skonfrontować się z rówieśnikami, rządzącymi kolonią Starszymi, okrutnym rytuałem Czterech Śmierci, a przede wszystkim – własnymi niepewnościami i słabościami. Czy wystarczy jej sił, kiedy dojdzie do prawdziwej próby? Czy odważy się podjąć ryzyko, żeby ratować przyjaciół? I czy uda jej się – razem z bohaterami pierwszego tomu – odkryć mroczny sekret podwodnego świata?
  32,89 zł
  46,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 32,89 zł

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 1