Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Koniec diety! Jak odczepić się od swojego ciała i naprawić relację z jedzeniem - ebook

Koniec diety! Jak odczepić się od swojego ciała i naprawić relację z jedzeniem - ebook

Dostępność: Dostępny

Wszystkie formaty i wydania:

Książka (ebook) EPUB (ebook) MOBI
Przeczytaj fragment
39,99 zł
- +
LUB

Opis

Jedzenie pączków jest niezdrowe? Tak – jeśli to jedyne, co jesz.

Koniec diety! to książka dla każdego, kto czuje się zagubiony w świecie różnych sposobów odżywiania, myślenia o swoim zdrowiu i ciele oraz często opresyjnych wzorców wyglądu.
Paulina Małek, specjalistka od żywienia, rozprawia się z kulturą diety i wyrzutami sumienia, kończy też wojnę, jaką wypowiedzieliśmy jedzeniu.
• Uczy, jak jeść intuicyjnie, odbudować relację z ciałem, którą mieliśmy w dzieciństwie i porzucić wstyd związany z naszą fizycznością.
• Zwraca uwagę na fundamentalną potrzebę zaspokojenia głodu, obalając popularne, a przede wszystkim szkodliwe mity żywieniowe i zdrowotne, np. nieomylność BMI.
• Zaznacza, że nasza masa ciała to nie do końca nasz wybór i tłumaczy od czego jest ona zależna.
• Przypomina, że jedzenie powinno być przyjemnością, a nie powodem do niepokoju lub stresu. Ma kształtować prozdrowotne nawyki, bez negatywnej idei wykluczania czy ograniczania produktów.
• Podpowiada, jak mówić i myśleć o jedzeniu – bez stereotypów, frustracji, krytykanctwa i autoagresji. Żywność jest neutralna etycznie, nie określa ciebie ani twojej moralności.
• Powtarza, że o tym, czy jesteśmy zdrowi, nie decyduje liczba pokazująca się na wadze, a utrata kilogramów nie jest miarą sukcesu. Liczy się nasze dobre samopoczucie i kondycja. Twoje życie zacznie się na nowo, kiedy przestaniesz myśleć o tym, jak odchudzić i zdyscyplinować swoje ciało.

Siedzę naprzeciwko młodej kobiety. Wybrałyśmy się do pobliskiej restauracji w porze lunchu. Maria to osoba diabelnie inteligentna i elokwentna. Dzień jest słoneczny, a my obie mamy świetny nastrój. Kelnerka pyta, czy jesteśmy gotowe złożyć zamówienie. Zerkam na Marię, która od piętnastu minut uważnie studiuje menu, linijka po linijce. Wydaje się mocno spięta. W końcu zamawiamy. Kiedy później pytam, dlaczego wybieranie dania tak bardzo wyprowadziło ją z równowagi, otwiera się i mówi o tym, jakim problemem jest dla niej jedzenie.
Maria jest jedną z milionów kobiet, które codziennie zmagają się ze swoim ciałem i dla których odżywianie się stanowi trudną kwestię. Ta książka powstała, ponieważ doskonale wiem, jak łatwo my, ludzie wpadamy w złe relacje z jedzeniem i jak szybko presja, by wyglądać w określony sposób, może skłonić nas do podejmowania działań, które wcale nie sprawiają, że jesteśmy zadowoleni z naszego wizerunku.
[fragment książki]

Paulina Małek - jestem licencjonowaną nutritionist (AfN) i absolwentką Health, Nutrition and Exercise na University of Bedfordshire. Studia uzupełniłam wieloma kursami, w tym „Applying Intuitive Eating and Non-Diet Approaches in Practice” w London Centre of Intuitive Eating. Stworzyłam klinikę online, aby pomóc klientom w naprawianiu ich trudnych relacji z jedzeniem i ciałem. Moje umiejętności terapeutyczne i doradcze umożliwiają im powrót do zdrowia po epizodach zaburzeń odżywiania czy chronicznej diecie. Aby dotrzeć do większej liczby odbiorców, tworzę profil na Instagramie pm_nutritionist. Poza tym jestem mamą beagle’a Rowana, a także biegaczką, czytelniczką, programistką.

Dodatkowe informacje

Data premiery 14-05-2024
Liczba stron 272
Autor Paulina Małek
Format pliku MOBI
ISBN 978-83-8319-780-7

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Koniec diety! Jak odczepić się od swojego ciała i naprawić relację z jedzeniem - ebook

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: