Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Ale kocioł!

Ale kocioł!
Autor: Frederic Lamy

Dostępność: Produkt niedostępny

Sugerowana cena detaliczna:
159,99 zł
Cena aktualna na stronie: 119,99 zł Oszczędzasz 40,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 74,29 zł

Opis

Podopieczni czarownicy!

Wasza mentorka wybiera się na upragnione wakacje, by w spokoju pławić się w leczniczych bagnach spa w Czarcim Lesie. Swój dom pozostawi pod opieką najzdolniejszego z uczniów. Wiedźma przygotowała dla Was magiczny konkurs.

Do kotła, gotowi, start!

  1. Wybierz recepturę.
  2. Przeszukuj strych czarownicy w poszukiwaniu składników.
  3. Uwarz eliksir za pomocą czarodziejskiej różdżki.

…i pamiętaj, by nie spuszczać z oka swoich przeciwników.

Kto z Was wykaże się największym talentem w sztuce warzenia eliksirów?

Zawartość pudełka:

-1 czarodziejska różdżka,

-4 wieka schowków,

-5 kart plecaków,

-40 kart składników,

-40 żetonów składników,

-40 żetonów eliksirów.

Liczba graczy: 2-5, Wiek: 6+, Czas rozgrywki: 20 min.

Dodatkowe informacje

Data premiery 27-09-2023
Wydawca FoxGames
Autor Frederic Lamy
Format 200 x 265

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 2

Dla odmiany od gier na ekranie, staram się zarazić moje dzieci grami planszowymi. I powiem szczerze, że w tym pomaga mi zdecydowanie wydawnictwo FoxGames - bo oni maja te gry przecudownie i w niektóre mogą już nawet grać sześciolatki! I właśnie jedną z takich gier jest "Ale kocioł", która dosłownie pochłania i dostarcza ogromną dawkę rozrywki dla całej rodziny.

Gra dedykowana jest dla graczy w wieku 6+, także spokojnie można grać w nią już ze swoim przedszkolakiem. Ilość graczy ograniczona jest do 5 osób, ale dwóch musi być minimalnie. Jedna rozgrywka trwa około 20 minut, jednakże dużo zależy od różnych czynników wpływających na długość rozgrywki. Średnio przyjmuje się, że 20 minut to takie minimum. Jeśli chodzi o elementy, które znajdziemy w tym magicznym pudełku, to :

1 czarodziejska różdżka
4 wieka schowków
5 plecaków ( do których zmieszczą się tylko 4 żetony eliksirów )
40 kart składników
40 żetonów składników
40 żetonów eliksirów (20 o wartości 2 lub 3 oraz 20 o wartości 4 lub 5)
Zapytacie zapewne - "no dobra, wszystko brzmi jak narazie super, ale o co chodzi w tej całej grze?". No to już Wam mówię! Czarownica Jaga postanawia w końcu wybrać się na swoje upragnione wakacje - do Czarciego Lasu, gdzie będzie mogła w spokoju pławić się w leczniczych bagnach. Swój "piękny" dom będzie musiała zostawić pod czyjąś opieką, także my, jako gracze, będziemy musieli wykazać się nie lada umiejętnościami, aby jej zaimponować. Owa czarownica wybierze najzdolniejszego mistrza eliksirów, który zajmie się jej rezydencją pod jej nieobecność. W jaki sposób wybierze najzdolniejszego? Otóż, gracze będą mieli za zadanie przetrząsać strych w poszukiwaniu magicznych składników, a ten który zbierze je wszystkie w jak najkrótszym czasie i stworzy magiczny eliksir według określonej receptury, wygrywa! Proste, prawda? Liczy się spostrzegawczość, szybkość i spryt, także nie pozostaje nam nic innego jak zabrać się za poszukiwania!

Pudełko to nasz strych. Ma on cztery schowki wraz z pokrywkami, do których będziemy wrzucać po 10 żetonów składników - trzeba je dobrze wymieszać, umieścić w schowku i przykryć wieczkiem. Każdy z graczy otrzymuje po jednej karcie plecaka, na której będzie umieszczał żetony eliksirów. Karty składników należy przetasować i umieścić obok pudełka. Pierwszy gracz losuje od 2-5 kart składników (musi przed wylosowaniem zadeklarować ilość losowanych kart), dyskretnie je przegląda i odkłada zakryte przed sobą (im więcej kart tym więcej punktów na koniec gry). Skoro mamy już wszystko przygotowane, to możemy przejść do samej gry. Osoba, która jako pierwsza przeszukuje strych, musi to robić za pomocą różdżki. Otwieramy każde wieczko i za pomocą różdżki szperamy w poszukiwaniu swoich wylosowanych składników. Uwaga! W swojej turze, gracz może zajrzeć tylko do jednego schowka, żetony można odwracać za pomocą różdżki, pozostali gracze mogą w międzyczasie zaglądać do schowka by szukać swoich składników (także warto robić to szybko, aby inni nie nie dostrzegli potrzebnych im żetonów), nie możemy zasłaniać zawartości schowka przed innymi, no i na samym końcu nie możemy zapomnieć o szybkim zamknięciu wieka. Kto szybciej znajdzie wszystkie wygrywa! W momencie, gdy jesteśmy pewni gdzie są składniki, których potrzebujemy, podczas swojej tury, układamy swoje karty składników obok schowka, w którym znajdują się żetony. Gracze sprawdzają czy mieliśmy racje i jeśli tak, to do swojego plecaka bierzemy odpowiedni żeton eliksirów (wartość zgodna z ilością kart składników, które zadeklarowaliśmy). Kto pierwszy wypełni cały plecak wygrywa! Dlatego tak jak już wcześniej wspomniałam, liczy się tu spostrzegawczość i szybkość, bowiem im szybciej działamy, tym większa możliwość, że nasi przeciwnicy nie odnajdą wszystkich potrzebnych im składników przed nami. A! I w przypadku remisu, wygrywa ten gracz, który ma mniejszą liczbę eliksirów w plecaku - stworzył bowiem mikstury o trudniejszej recepturze.

Gra sama w sobie jest niezwykle wciągająca. Każdy jej element został fantastycznie stworzony, a obrazki, które znajdujemy na kartach składników i same składniki, są niezwykle ciekawe. Czy to jakieś butelki z zielonym płynem, czy odnóże ośmiornicy, a nawet jajko dinozaura czy innego stworzenia. Wszystkie elementy idealnie pasują do stworzenia magicznych eliksirów i z pewnością kojarzą się z wiedźmą i jej tajemniczym domkiem. Przy samej grze jest ogrom śmiechu, a im szybciej działamy tym bardziej wzbudzamy frustrację w przeciwnikach
Ocena
Recenzja wg justus_reads / (Dodano 18.02.2024)
Sezon planszówkowy trwa w najlepsze, a ja podsunę wam dziś pomysł na iście magiczną grę, którą będziecie mogli rozegrać już z 6-latkami i to od 2 do 5 osób!

Wiedźma wybiera się na wyczekiwany urlop do bagiennego spa w Czarcim Lesie. Pod jej nieobecność domem będzie opiekował się najwybitniejszy uczeń, który okaże się mistrzem warzenia eliksirów. Któż nie chciałby zostać prawą ręką Jagi, no kto? Rywalizacja jest zacięta, a więc do kotła, gotowi, start!

Doskonale przygotowane pudełko z czterema zamykanymi schowkami o różnych kształtach posłuży nam za strych czarownicy, który będziemy przetrząsać w celu znalezienia potrzebnych nam składników.
Oprócz tego wśród elementów gry znajdziemy również czarodziejską różdżkę, 40 kart składników, 40 żetonów składników, 40 żetonów eliksirów o wartości 2,3,4 lub 5 oraz 5 kart plecaków, w których będziemy zliczać punkty za poprawnie uwarzone eliksiry. Żetony są grube i kartonowe, karty zaś mają odporną na uszkodzenia strukturę.
Przygotowanie do rozgrywki jest banalnie proste, a wszystko jasno zostało rozpisane w instrukcji. Gracze wybierają kartę plecaka oraz od 2 do 5 kart składników, z jakich muszą stworzyć eliksir. W każdej skrytce chowamy losowo po 10 żetonów składników i w swojej kolejce możemy odkrywać jeden schowek i różdżką szukać niezbędnych składników. Jeśli będziemy pewni, gdzie znajdują się wszystkie nasze rzeczy z kart - warzymy eliksir i zbieramy za to punkty. Gra kończy się po zapełnieniu 4 pól w plecaku, a wygrywa osoba z największą ilością punktów!

Prosta, wciągająca gra zamienia nas w magów z prawdziwego zdarzenia i funduje czarującą (dosłownie) rywalizację. Grę testowałam z moim starszakiem i emocji było co niemiara, ponieważ każdy pragnął być najlepszym uczniem Jagi. "Ale kocioł!" to gra, przy której spostrzegawczość, pamięć i szybkość działają na zwiększonych obrotach, bo to one liczą się najbardziej, więc miejcie oczy dookoła głowy i nie pozwólcie, by inny was przechytrzyli.

Udanych rozgrywek!
Ocena
Recenzja wg Gramy_i_czytamy / (Dodano 31.12.2023)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Ale kocioł!

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: