365 wierszy i rymowanek na każdy dzień

365 wierszy i rymowanek na każdy dzień

Dostępność: Produkt niedostępny

Sugerowana cena detaliczna:
59,99 zł
Cena aktualna na stronie: 41,99 zł Oszczędzasz 18,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 41,99 zł

Opis

Nowa odsłona klasycznych, ponadczasowych i przede wszystkim mądrych wierszy, na których wychowały się pokolenia dzieci. Zamieszczono tu utwory m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza, Józefa Birkenmajera, Aleksandra Fredry, Ignacego Krasickiego i wielu innych. To książka-kalendarz, w której do każdego dnia jest przypisany jeden utwór. Uwzględniono w niej również święta – zarówno te dobrze znane i powszechnie obchodzone, jak Dzień Matki czy Nowy Rok, jak i te zabawne, nietypowe, np. Dzień Piegów, Dzień Czekolady czy Dzień Psa. W książce zgromadzone zostały ponadczasowe utwory, które dzieci powinny znać. Świetnie nadają się do głośnego, rodzinnego czytania. Najmłodsze dzieci chętnie posłuchają krótkich, rymowanych utworów, a starsze mogą podjąć się samodzielnej lektury tekstów.

Dodatkowe informacje

Data premiery 14-04-2021
Liczba stron 400
Seria 365
Wydawca Wilga
Autor Praca zbiorowa
Format 205 x 255
ISBN 978-83-280-8586-2
Kategoria Wydawcy dla dzieci
Typ okładki twarda

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

„365 wierszy i rymowanek na każdy dzień” to przepięknie wydany zbiór poezji dla dzieci. Oprócz pięknych ilustracji znajdziemy tu mądre, lubiane, znane bardziej lub mniej utwory cenionych poetów i poetek.

Jak już tytuł wskazuje, w książce jest 365 różnych wierszy i rymowanek na każdy dzień roku. Na każdej stronie znajduje się nazwa miesiąca, a przed każdym wierszem umieszczona jest data. Dodatkowo, uwzględnione tu zostały różne święta, zarówno te znane, jak Dzień Babci, Dzień Dziecka, Wigilia, jak i te mniej znane, jak Dzień Języka Ojczystego, Dzień Patrzenia w Niebo, czy Dzień Psa. Wiersze dopasowane są nie tylko do świąt i wydarzeń, ale także do pór roku i zmian zachodzących w przyrodzie. Uroku książce dodają piękne ilustracje i kolorowe, wzorzyste ramki na każdej stronie.

Myślę, że jest to świetna propozycja dla dzieci. Idealnie nadaje się na prezent.

Ocena
Recenzja wg motyle_w_glowie / (Dodano 22.04.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: 365 wierszy i rymowanek na każdy dzień

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames