Żegnaj, niedźwiadku

Żegnaj, niedźwiadku
Autor: Jane Chapman

Dostępność: Produkt niedostępny

36,99 zł

Opis

Kiedy niedźwiadek umiera, zostawia po sobie ogromną pustkę.

Przez długi czas jego dwaj najlepsi przyjaciele, bóbr i kret, ogromnie za nim tęsknią i nie mogą zrozumieć, dlaczego misia już nie ma…

Czas jednak goi rany, a bóbr i kret zdają sobie sprawę, że niedźwiadek na pewno nie chciałby, aby byli nieszczęśliwi.

Dodatkowe informacje

Data premiery 09-02-2022
Liczba stron 28
Autor Jane Chapman
Format 245 x 280
ISBN 978-83-280-9084-2
Kategoria Wydawcy dla dzieci
Typ okładki twarda

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 2

Pewnego dnia Niedźwiadek umiera. Jest to bardzo smutny dzień dla leśnych zwierzątek, a w szczególności dla Bobra i Krecika których był najlepszym przyjacielem. Mijają dni, mijają tygodnie a ból po jego odejściu nie słabnie. Na każdym kroku czują jego brak, jest im smutno, bardzo tęsknią. Pewnego dnia odkrywają, że przyjaciel szykował im niespodziankę. Jaką? Czy to pomoże im choć trochę pogodzić się z odejściem Niedźwiadka?


Książka porusza bardzo trudny temat - śmierć bliskiej osoby. Dla nas dorosłych jest to bardzo bolesne, a co dopiero dla dziecka które dużo mniej rozumie. Książka jest doskonałym wstępem do rozmowy o tym trudnym temacie.


Napisana jest bardzo ciekawie, wciągająco, a przy tym wzruszająco. Przyznam szczerze, że to jedna z piękniejszych książek która jednocześnie porusza tak trudny temat.


Ilustracje w książce są duże, śliczne, adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po książkę.


Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.


„Żegnaj, niedźwiadku” to pięknie wydana, bardzo wartościowa pozycja poruszająca trudny temat jakim jest śmierć kogoś bliskiego. Zdecydowanie polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/04/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-zegnaj.html
Ocena
Recenzja wg Mama, żona - KOBIETA / (Dodano 10.04.2022)
„Żegnaj, niedźwiadku” Jane Chapman to książka skupiająca się wokół tematu śmierci. Pewnego dnia niedźwiadek umiera, a jego przyjaciele – bóbr i krecik strasznie za nim tęsknią. Smucą się, rozmawiają, a nawet złoszczą na śmierć przyjaciela. Wraz z przyjściem wiosny, zwierzęta zaczynają dostrzegać nowe możliwości i doceniają to, co niedźwiadek im zostawił.

Książka porusza trudny, ale bardzo ważny temat. Pokazuje jak przyjaciele przeżywają stratę i jak sobie z nią radzą. Jeden moment w tej książce mi nie odpowiadał, ale myślę, że książka może być pomocna podczas rozmów rodziców z dziećmi na temat przemijania i śmierci. Książka pełna jest barwnych i ciekawych ilustracji, co spodoba się dzieciom.
Ocena
Recenzja wg motyle_w_glowie / (Dodano 18.03.2022)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Żegnaj, niedźwiadku

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames