Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1

Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1

Dostępność: Produkt niedostępny

Wszystkie formaty i wydania:

Książka (ebook) MOBI (ebook) EPUB
Przeczytaj fragment
Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Cena aktualna na stronie: 27,99 zł Oszczędzasz 12,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 27,99 zł

Opis

Pierwsza część trylogii Ukryta sieć jednego z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia.

Na warszawskiej ulicy dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Jej podejrzenia potwierdza anonimowe ostrzeżenie, którego zlekceważenie kończy się dla niej dramatycznie. Okazuje się, że w świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest takie jak dawniej, a przestępcy działają w nowy, nieznany wcześniej sposób.

Cokolwiek wybierzesz to przeszywający thriller, którego finał na długo pozostaje w pamięci. Szamałek przekonująco rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, znakomicie tworząc nastrój zbliżającej się katastrofy.

– Czekaj, czekaj, zatrzymajmy się na chwilę. Widziałeś, żeby ktoś jechał za nim?
– W sensie, że go gonił?
– Mhm.
– Nie.
– A może on kogoś śledził? I wkurzył się, że mu odciąłeś drogę?
– Czekaj, niech się zastanowię. – Leon uniósł wzrok w górę, na spękany sufi. – Nie, nikt przede mną nie
jechał. Zjazd był pusty.
– No dobrze. I co było dalej?
– Buczek zaczął przyśpieszać, prawie mnie staranował. Kierowca autobusu zatrzymał się, żeby zrobić mi miejsce. Zjechałem Buczkowi z drogi… A on walnął w barierkę i przeleciał na drugą stronę. Ot, cała historia.
– Pomyśl o tym ostatnim momencie. Czy wydarzyło się coś dziwnego, coś podejrzanego?
Leon odstawił fiiżankę na wyszczerbiony spodek.
– A skąd założenie, że tak było?
Julita pochyliła się nad stolikiem, oparła o blat.
– Bo zgodziłeś się ze mną porozmawiać dopiero, kiedy zasugerowałam, że to nie był zwykły wypadek. Czyli musiałeś coś zauważyć. Coś, co nie daje ci spokoju.
– Po prostu szukasz sensacji.
– Szukam prawdy. Jeśli będzie sensacyjna, to tym lepiej.

(fragment)

Dodatkowe informacje

Data premiery 16-01-2019
Liczba stron 448
Seria Ukryta sieć
Wydawca W.A.B.
Autor Jakub Szamałek
Format 135 x 202
ISBN 978-83-280-6124-8
Kategoria Wydawcy Kryminał, sensacja
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 2

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwo W.A.B. a w szczególności Pani Małgorzacie.
Ocena
Recenzja wg @lukrecja84 / (Dodano 25.10.2020)
Julita Wójcicka to dziennikarka, która marzy o pisaniu artykułów w poważnych czasopismach i portalach, zamiast tego pracuje w niezbyt ambitnym plotkarskim portalu informacyjnym. Gdy pewnego dnia na warszawskiej ulicy w wypadku ginie popularny prowadzający program dla dzieci aktor Ryszard Buczek, Julita ma podstawy sądzić, że to nie był zwykły wypadek. Choć wszystko wskazuje na to, że aktor stracił kontrolę nad pojazdem, to pisząc artykuł, dziennikarka nabiera podejrzeń, czy przypadkiem ktoś nie pomógł celebrycie odejść z tego świata. Dziewczyna angażuje się w śledztwo, lekceważy jednak anonimowe ostrzeżenie i kończy się to dla niej dramatycznie. Ktoś zamieszany w wypadek aktora postanawia zniszczyć jej życie. Czy pomimo kłopotów Julicie uda się rozwiązać zagadkę śmierci Ryszarda Buczka? Czy uwielbiany prowadzący miał coś na sumieniu? Jaką rolę odegra technologia?

Czy wiecie, czym jest darknet? Albo co to jest sieć deepweb? Ja nie wiedziałam! Żyjemy teraz w takich czasach, w których Internet i wciąż rozwijająca się technologia odgrywają bardzo ważną rolę. Większość z nas ma smartfony, smartwatche a dostęp do Internetu mają już lodówki czy ekspresy do kawy. Kto z Was nie robił nigdy przelewu za pośrednictwem swojego telefonu? Czy tak samo często, jak ja (obiecuję w tej sprawie poprawę) odwlekamy aktualizację w naszych komputerach i biadolimy, gdy te robią się automatycznie. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak banalne są nasze hasła do kont i klikamy w mejle od nigeryjskiego księcia. Zapominamy o tym, że w Internecie nie jesteśmy sami i jako że nie jesteśmy ostrożni, to bardzo łatwo możemy paść ofiarami hakerów. Jest jeszcze wspomniany darknet, mroczna sfera Internetu, w której możemy znaleźć wszystko – od pornografii, po broń i narkotyki. Jak zatem mamy być bezpieczni?

Napisać, że „Cokolwiek wybierzesz” Jakuba Szamałka jest książką dobrą, to zdecydowanie za mało. Nie spodziewałam się, że otworzy mi oczy na temat, który jest realnym zagrożeniem, bo może spotkać także i mnie. Nie dość, że uświadomiła mi istotne sprawy, to do tego, jak ją się dobrze czyta! Przeczytałam książkę błyskawicznie, inaczej nie mogłam postąpić, musiałam natychmiast wiedzieć, jak książka się zakończy i czy Julicie uda się dotrzeć do prawdy. Młodą dziennikarkę polubiłam od razu i kilka razy dosłownie przeszły mnie ciarki czytając o tym, co biedną dziewczynę spotkało. Oprócz niej ważną rolę w książce odegrają też świadek wypadku – Leon, prokurator i policjant i pewien mężczyzna pomagający Julicie.Ciekawość i ogromne zainteresowanie towarzyszyły mi do ostatniej strony, dzieje się tu, oj dzieje! Autor opanował bardzo dobrze manierę kończenia rozdziału i przerzucania narracji na innego bohatera w najbardziej interesującym momencie. Wściekałam się, przecież chciałam wiedzieć od razu, co się stało, a jednak z uśmiechem na twarzy czytałam o kolejnym bohaterze, bo wiedziałam, że i tu na pewno autor przygotował mi jakąś niespodziankę. I oczywiście tak było. I okazuje się, że technologia to tylko jeden z tematów, które tutaj znajdziemy i nie będzie to łatwy i przyjemny temat.

Autor, oprócz tego, że stworzył bardzo intrygującą historię, przekonał mnie do siebie dodatkowo językiem, stylem i słownictwem. Przyjemnie się czyta książkę i jest tu wszystko to, co bardzo lubię, a mianowicie mądry i trochę ironiczny humor. Wielokrotnie śmiałam się ze zbitek słownych, a całość tworzy doskonale współgrającą całość i po prostu nie chce się odkładać książki. Uważam też, na plus były tu opisy licznych danych technicznych i informatycznych, które autor opisuje w taki sposób, żeby każdy mógł zrozumieć i w żaden sposób mnie one nie zraziły.

„Cokolwiek wybierzesz” to trzymający i wciągający thriller i na pewno spodoba się każdemu miłośnikowi tego gatunku. Nie będziemy się tutaj nudzić, zwroty akcji są liczne i będziemy się zastanawiać, czym nas jeszcze autor zaskoczy. Jakub Szamałek kończy pierwsza część trylogii „Ukryta sieć” w niespodziewanym momencie, że nie pozostaje mi nic innego, jak czekanie na drugą część!

„- W samym metrze jest ponad tysiąc kamer – powiedział Janek. Nie brzmiał, jakby żartował. – W całym mieście... Nie wiem dokładnie, coś koło kilkudziesięciu tysięcy? Może więcej.
- Czyli co, cały czas ktoś mnie podgląda?
- Nie. – Pokręcił głową. – Bo nikogo nie interesujesz. I módl się, żeby tak zostało.”
Ocena
Recenzja wg dorotbook / (Dodano 05.01.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: