Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Triskel. Gwardia

Triskel. Gwardia

Dostępność: Dostępny

Wszystkie formaty i wydania:

Książka (ebook) EPUB (ebook) MOBI
Przeczytaj fragment
Promocja!
Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Cena aktualna na stronie: 29,99 zł Oszczędzasz 10,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 27,99 zł
- +
LUB

Opis

Niezwykłe moce, pamięć dzieciństwa i przyjaźń, czyli czy można uratować świat, żyjąc marzeniami o wolności?

Sinead Clarke ma kilkanaście lat i głowę rozpaloną marzeniami o wolności – ma nadzieję, że jej świeżo obudzona moc kształtowania dźwięku przysłuży się w walce dla kraju. Jednak gdy przypadkiem używa jej na demonstracji, omal nie doprowadza do tragedii. Uciekając przed więzieniem, wyjeżdża na studia, gdzie angażuje się w pokojową działalność, próbując poprawić los imigrantów, zmagających się z uprzedzeniami mieszkańców.
Na wezwanie władz miasta wstępuje do Gwardii i jako anonimowa bohaterka „Mayday” pomaga pilnować porządku w mieście.
Do grupy należy również Burza – zabójczo skuteczna w walce, ale nieprzystosowana do miejskiego życia, i Kret, weteran wojenny, zadomowiony w systemie kanałów zwanych Podmiastem.

  • nominacja do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2018 w kategorii powieść

Dodatkowe informacje

Data premiery 20-06-2018
Liczba stron 400
Wydawca Uroboros
Autor Chodorowska Krystyna
Format 13.5 x 20.2 cm
ISBN 978-83-280-5107-2
Typ okładki miękka

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

Duncan McGuire w chwili gdy został żołnierzem Sidheańskiej Armii Republikańskiej miał piętnaście lat. Ramię w ramię walczył z Sinead, z którą obecnie nie widział się od sześciu lat. Przebywał w więzieniu i ich kontakt był mocno ograniczony, ponieważ mogli porozumiewać się tylko listownie. Teraz leci do Scyld City i ma nadzieję na spotkanie z przyjaciółką. Ale dawnej Sinead już nie ma. Dziewczyna zostawiła przeszłość za sobą. Należy do zatrudnionej przez miasto Gwardii, która ma za zadanie pilnować porządku, w czym pomagają im nadnaturalne zdolności. Sinead - Mayday swoją moc wykorzystuje teraz do dobrych celów. Posiada zdolność kontrolowania dźwięku i operowania polem siłowym. Gwardia liczy trzech członków - Mayday, skrzydlatą Burzę i tajemniczego Kreta. Do miasta ma przyjechać generał cesarskiej piechoty lord James Alexander i władze proszą Gwardię o ochronę. Wizytą generała interesuje się sidheańska organizacja terrorystyczna, która zamierza przydzielić tę sprawę swojemu najlepszemu człowiekowi o pseudonimie Młynek. Okazuje się, że Mayday zna go doskonale. Pracują po dwóch przeciwnych stronach barykady. To nie koniec kłopotów Mayday. W mieście działają bowiem tajemnicze siły. Równoległe światy próbują nawiązać z nimi kontakt. Czy Gwardia poradzi sobie ze wszystkimi sprawami?

Jest ich trójka - Mayday, Burza i Kret. Każde z nich posiada inne, potężne zdolności. Stanowią zgraną, waleczną drużynę, która radzi sobie w najgorszych kłopotach. Zawsze śpieszą na pomoc. W tle rozgrywają się zamachy terrorystyczne, działają potężne korporacje i zaborcze Imperium ale ich największym przeciwnikiem będzie nieodgadniona moc spoza znanego świata i wymiaru, tajemniczy Lazur. Ich zadanie tym razem wykroczy daleko poza znane ramy. Nie wiadomo jak silny i potężny jest ich przeciwnik. Gwardia nie zamierza się jednak poddać, pod żadnym pozorem. Sinead mocno angażuje się w sprawy mieszkańców Scyld City. Mayday zawsze ukrywa swoją twarz w walce z przeciwnikiem. O pozostałych superbohaterach nie wiemy zbyt wiele i o ile Burzę można sobie bardziej wyobrazić to Kret pozostaje tak samo tajemniczy. Wydaje mi się, że o tej dwójce na pewno jeszcze usłyszymy. Opowieść prowadzona jest z perspektywy Mayday, dlatego dobrze poznajemy tę bohaterkę. Przed Gwardią stoi najtrudniejsze zadanie.

Świat ukazany w książce jest bardzo wielowymiarowy. Nadnaturalne zdolności, równoległe światy oraz niezbadany i niewyjaśniony Lazur. Ten świat jest jednak bardzo brutalny. Intryga w jaką uwikłani są bohaterowie jest skrupulatnie przemyślana a oni sami narażeni są na ciągłe niebezpieczeństwa. Świat przedstawiony w tej historii to jeden z większych atutów. Nic nie jest tutaj jednoznaczne i do końca nie wiadomo z czym będziemy mieć do czynienia. A mamy do czynienia z kawałkiem dobrej i mocnej fantastyki. Akcja pędzi na łeb na szyję i przypomina jazdę rollercoasterem. Nagłych zwrotów akcji nie brakuje a fabuła to chyba największy atut tej historii.

"Triskel. Gwardia" to intrygująca historia zwykłej studentki, która w obliczu niebezpieczeństwa wykorzystuje swoje niezwykłe moce i walczy z nieprzyjacielem do ostatniego tchu. Sama historia wywołuje dreszczyk emocji i niesamowicie wciąga. Nawet nie zauważyłam kiedy byłam już na ostatnich stronach. Historia bohaterów pochłania. Ta lekka i intrygująca powieść stanowi idealną odskocznię do równoległego świata, w którym nie będziemy się nudzić. Masa akcji, świetna fantastyka, oryginalna fabuła i barwni bohaterowie. Aż trudno uwierzyć, że jest to debiutancka powieść. Gorąco polecam!

https://zaczytanapatka.blogspot.com/2018/07/triskelgwardia-krystyna-chodorowska.html
Ocena
Recenzja wg zaczytanapatka / (Dodano 04.07.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Triskel. Gwardia

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: