Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie - ebook

Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie - ebook

Dostępność: Dostępny

Przeczytaj fragment
Promocja!
Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Cena aktualna na stronie: 31,99 zł Oszczędzasz 8,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 31,99 zł
- +
LUB

Opis

Pokolenie Z, czyli pokolenie zmiany!

Do pokolenia Z zaliczamy osoby urodzone między rokiem 1995 a 2012, uczące się w liceach, rozpoczynające właśnie dorosłe życie i od niedawna funkcjonujące na rynku pracy.

Co zmienią? Kim są? W co i komu wierzą? Czego się boją i jakiej chcą przyszłości? Czy w ogóle chcą o tę przyszłość walczyć, a jeżeli tak, to w jaki sposób? Czy faktycznie nie chcą pracować, a jeśli tak, to dlaczego?

Pierwsza tak kompleksowa, empatyczna i merytoryczna książka opowiadająca o młodych i ich świecie.

Justyna Suchecka, dziennikarka, która od lat zajmuje się edukacją i wyzwaniami, przed którymi stają młodzi dorośli, zanurzyła się w badaniach i przepytała dziesiątki „zetek”, by dowiedzieć się, czego chcą ci młodzi, na których tak utyskujemy, a z drugiej strony tak bardzo liczymy, że to oni naprawią nasz świat. Czy faktycznie są najbardziej leniwym pokoleniem, skupionym tylko na sobie i zanurzonym w smartfonach? Czy może to my przestaliśmy rozumieć zmieniający się świat i młodych, którym go zostawiamy. I przede wszystkim: czy zostawiamy im świat, który sami chcielibyśmy dostać w spadku?

Na nasze pokolenie wywiera się presję, żebyśmy wszyscy chcieli być superbohaterami i superbohaterkami. Mówi się nam od najmłodszych lat: „możecie być, kim chcecie”. Ale to przecież nieprawda.

Możesz się bardzo starać, robić wszystko jak należy, a rzeczy i tak mogą się nie udać. Znam mnóstwo osób w moim wieku, które robią wielkie rzeczy. I z jednej strony, gdy się na nie patrzy, one inspirują, ale z drugiej bardzo przytłaczają. Wróciłam do Tczewa i widzę, jak wielu moich znajomych jest nieszczęśliwych, zwyczajnie biednych, zmęczonych. Nie wiedzą, co ze sobą zrobić. I gdy ja im opowiadam o kolejnym świetnym projekcie, stażu, konkursie, kolejnej szansie, o klimacie, zdrowiu psychicznym, dobroczynności... to po prostu wiem, że mają ochotę mi powiedzieć: „Julka, weź przestań…”.

I ja ich rozumiem.

fragment

Dodatkowe informacje

Data premiery 30-05-2023
Liczba stron 320
Autor Justyna Suchecka
Format pliku EPUB
ISBN 978-83-8318-713-6

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie - ebook

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: