Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Obca kobieta

Obca kobieta

Dostępność: Produkt niedostępny

Przeczytaj fragment
Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Cena aktualna na stronie: 27,99 zł Oszczędzasz 12,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 27,99 zł

Opis

Weronika ma pewien mroczny sekret, który zdeterminował całe jej życie. Pod maską spokojnej bibliotekarki ukrywa błędy i grzechy młodości. Nie planowała dzieci. Uważała, że nie nadaje się na matkę, ale los zdecydował za nią, stawiając na jej drodze Huberta i jego córkę Oliwię.

Dziesięć lat później Hubert odchodzi. Weronika z dnia na dzień staje się dla Oliwii tym, kim właściwie zawsze była – obcą kobietą. A może jednak nie? Może nie trzeba urodzić, żeby zostać matką?

Dodatkowe informacje

Data premiery 15-09-2021
Liczba stron 352
Wydawca W.A.B.
Autor Magdalena Majcher
Format 135 x 202
ISBN 978-83-280-9110-8
Kategoria Wydawcy Dramat
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

Historię przedstawioną w powieści obyczajowej "Obca kobieta" poznajemy z dwóch perspektyw czasowych. Magdalena Majcher opisuje to, co dzieje się w teraźniejszości, kiedy Hubert wyrzuca Weronikę ze swojego życia. Poznajemy ich także, kiedy dopiero rodził się ich związek. Co to daje? Autorka pokazuje, że miłość Weroniki do Oliwii nie przyszła łatwo – bohaterka musiała się jej nauczyć. Wychowanie dziecka partnera, zbudowanie zdrowej relacji i wejście w taki model rodziny – to nie są kwestie, które przychodzą z dnia na dzień. Po dziewięciu latach Oliwia i Weronika są już na etapie, kiedy ich więź jest silna.

Autorka podejmuje wiele aspektów, które prowokują do przemyśleń. Dla mnie jedną z ważniejszych jest prawna regulacja związków – w tym przypadku przysposobienie dziecka. Autorka wplata w fabułę normy prawne, tym samym powieść nie jest oderwana od rzeczywistości.

"Obca kobieta" to powieść przede wszystkim pełna wzruszeń, ale budzi wiele emocji: współczucie, złość, brak zrozumienia. Magdalena Majcher posługuje się bardzo dobrym stylem – chociaż powieść to przede wszystkim obraz uczuć Weroniki, to Autorka była przy tym bardzo konkretna.

Fabuła jest oparta przede wszystkim o perspektywę głównej bohaterki, brakowało mi tutaj ujęcia punktu widzenia Oliwii. Zdaję sobie też sprawę, że w takim wypadku ta historia byłaby skonstruowana całkiem inaczej i nie byłaby tak wyjątkowa.

"Obca kobieta" to nie jest słodka powieść obyczajowa, w której los sprzyja bohaterom. To opowieść o trudnej miłości, o którą trzeba dbać, której trzeba się nauczyć i niejednokrotnie o nią walczyć. Jeżeli szukacie wiarygodnej, ale też emocjonującej powieści obyczajowej z niebanalną fabułą – "Obca kobieta" z pewnością się sprawdzi.
Ocena
Recenzja wg Agata / (Dodano 19.09.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Obca kobieta

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: