Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Najlepsze miasto świata

Najlepsze miasto świata

Dostępność: Dostępny

Wszystkie formaty i wydania:

Książka (ebook) EPUB (ebook) MOBI
Przeczytaj fragment
Promocja!
Sugerowana cena detaliczna:
54,99 zł
Cena aktualna na stronie: 38,49 zł Oszczędzasz 16,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 38,49 zł
- +
LUB

Opis

Po klęsce powstania warszawskiego nazywana niegdyś Paryżem Północy Warszawa zamieniła się w ocean gruzów. Trzeba było mieć wiele wyobraźni, żeby patrząc na sterczące kikuty dawnych kamienic, planować szybkie odrodzenie miasta. A jednak decyzję o jego odbudowie podjęto niemal niezwłocznie. Przed architektami i budowniczymi stanęło trudne zadanie… Choć wizytówką powojennej odbudowy Warszawy stała się zrekonstruowana starówka, to reszta miasta nie miała wrócić do dawnej formy, tylko zamienić się w idealną nowoczesną metropolię. To książka o entuzjazmie i optymizmie, o wyobrażaniu sobie „najlepszego miasta świata” na gruzach starego porządku, o architektach z Biura Odbudowy Stolicy, którzy tworząc miasto swoich marzeń, przykładali rękę do budowy totalitarnego państwa.

Dodatkowe informacje

Data premiery 26-02-2020
Liczba stron 512
Wydawca W.A.B.
Autor Grzegorz Piątek
Format 142 x 202
ISBN 978-83-280-3725-0
Kategoria Wydawcy Literatura faktu/_/Literatura faktu
Typ okładki twarda

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 3

Znakomita książka!Autor oparł się na licznych źródłach i atrakcyjnie pokazał heroiczny wysiłek odbudowy Miasta. Entuzjaści i przeciwnicy
nowego ustroju zgodnie(?) tworzyli od podstaw Warszawę.
Ocena
Recenzja wg Wanda / (Dodano 17.07.2021)
Fantastyczna książka. Dużo dowiedziałam się z niej o Warszawie, ale nie tylko. Piękne wydanie.
Ocena
Recenzja wg Kasia Korytko / (Dodano 06.10.2020)
Bez wątpienia w książce zaczytują się historycy i architekci. Zapewne i pasjonaci poruszający się w tych dwóch dziedzinach. A może i wierni fani stolicy. W każdym razie, te osoby miałyby coś mądrego do przekazania, porównałyby z innymi publikacjami, ustosunkowały się do zawartych tez. Ja nie jestem w żadnej z tych grup, historii znam zawstydzająco mało, o architekturze wiem nic, w stolicy właściwie nie byłam. Napiszę zatem totalnie obiektywnie, jako laik. Po pierwsze, książka uwodzi samym wydaniem. Piękna obwoluta, fajne ułożenie i szata graficzna rozdziałów, zdjęcia. Całość po prostu ładnie wygląda. Po drugie, autor. Odjechany sam w sobie, dla mnie z wpisów na Instagramie, wywiadów, pozytywny oryginał, rewelacyjna osobowość. Pisał to swoje dzieło lat kilka, nie wiedział czy ktoś to przeczyta a tu zaraz dodruk. Ale myślę, że taka nagroda spotyka tylko pasjonatów. Zasłużenie. Po trzecie, nie jest to łatwa lektura. Mnóstwo nazwisk i nazw nie czyni czytania lekkim, bardziej z tych wymagających koncentracji i spokoju. Mimo wszystko, chce się kontynuować, chce się wracać, chce się wiedzieć więcej. Co do samej treści. Jak wspomniałam, nie mnie ją oceniać. Mogę tylko napisać, że podziwiam, osoby mające wiedzę, dążące do tej wiedzy, umiejące ją przekazać. Po tej książce, może mogłabym ją nazwać kompendium?, widać, że autor to wszystko ma. Zarzuca nas informacjami, staje się naszym przewodnikiem po historii miasta. Pisze o odbudowie Warszawy i konsekwentnie się tego trzyma. Myślę, że to też jest sztuką. Nie popadać w patos czasu powojennego, tylko trzymać się tematu.
Jeszcze jedno. Wszyscy wiemy, że Warszawa ucierpiała. Widzieliśmy wiele zdjęć, filmów itp. Ale książka jest tak obrazowo napisana, tak zajmująco, że podczas czytania uzmysławiamy sobie wiele oczywistych spraw. Kto odbudował to miasto, skąd materiały, co zrobiono z gruzami. Przecież tam ani rąk do pracy, ani wody, prądu, środków transportu... I pierwsze, najważniejsze pytanie się nasuwa "od czego zacząć to przedsięwziecie".
Polecam, nie musicie być znawcami tematu, wystarczy, że macie w sobie ciekawość i chęć poznawania. Im więcej książki za nami, tym jakby bliżej naszych realiów. Czasy i ludzie inni, środki i technologie także a i tak przy planowniu przestrzennym teoria jakby z praktyką się rozmija. Każdy chce dobrze a wychodzi jak zawsze.
Ocena
Recenzja wg @nataliicodziennosc / (Dodano 25.04.2020)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Najlepsze miasto świata

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: