Facebook Pixel

Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję ptaki

Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję ptaki

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
29,99 zł
Special Price 22,49 zł

Opis

Młodzi Przyrodnicy. Rozpoznaję ptaki to rozszerzenie bestsellerowej serii dla miłośników przyrody Młodzi Przyrodnicy.

W książce czytelnicy znajdą opisy kilkudziesięciu gatunków ptaków, które można spotkać w Polsce. Dzięki szczegółowej charakterystyce: po czym rozpoznać dany gatunek, jakie są zwyczaje danego ptaka, czym się żywi itd. Dzieci będą mogły samodzielnie wyruszyć na poszukiwanie wybranych gatunków. Oprócz starannie dobranych faktów w książce znalazły się również ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków, które rozszerzą ich wiedzę. Tekst został wzbogacony pięknymi, realistycznymi ilustracjami, które ułatwią zapamiętywanie informacji o ptakach i ich poszukiwanie. Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję ptaki to książka, z którą warto się wybrać na wycieczkę w poszukiwaniu kolejnych gatunków ptaków.

Dodatkowe informacje

Data premiery 16-06-2021
Liczba stron 96
Seria Młodzi przyrodnicy
Wydawca Wilga
Autor Patrycja Zarawska
Format 152 x 191
ISBN 978-83-280-8831-3
Kategoria Wydawcy dla dzieci / Edukacyjne
Ilustrator Aleksandra Szpunar
Typ okładki zintegrowana

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

Książka „Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję ptaki” to źródło najważniejszych informacji o pospolitych gatunkach ptaków, które możemy spotkać w Polsce. Ta pozycja może być pomocna nie tylko dla dzieci, które chcą poznawać przyrodę, ale też dla nauczycieli.

W książeczce znajdziemy opisy 21 gatunków ptaków, poznamy ich cechy charakterystyczne, upierzenie, środowisko występowania oraz kilka innych ciekawostek z ich życia. Prosty tekst ułatwia samodzielne czytanie młodym miłośnikom przyrody. A znajdujące się na początku wyjaśnienie trudniejszych określeń jest bardzo pomocne w dalszej lekturze. Dużym plusem jest pojawiająca się przy każdym gatunku tabela z kalendarzem rocznym, co pozwala lepiej poznać cykl życia ptaków. Całość wzbogacona jest realistycznymi ilustracjami, a to znacznie ułatwia zapamiętywanie zdobywanej wiedzy.

Polecam tę pozycję dzieciom, które zaczynają lub już interesują się przyrodą oraz nauczycielom pracującym z kilkuletnimi dziećmi. Ja już użyłam i nadal będę używała tej książeczki jako pomocy do pracy z dziećmi w przedszkolu.
Ocena
Recenzja wg motyle_w_glowie / (Dodano 14.07.2021)
„Rozpoznaję ptaki” z serii Młodzi przyrodnicy to świetna propozycja dla dzieci, które kochają naturę. Wiosna i lato to czas, w którym nad naszymi głowami przelatuje wiele różnych ptaków. Różnią się między sobą wielkością, upierzeniem, czy odgłosami, jakie wydają. Wiedzieliście, że w naszym kraju występują 463 gatunki tych niezwykłych stworzeń? Kilka znam i z łatwością jestem w stanie je rozpoznać, ale są też takie, o których nawet nie słyszałam. Książka „Rozpoznaję ptaki” pomoże Waszym dzieciom rozwinąć zainteresowania. Obserwacja ptaków poznanych dzięki kolorowym ilustracjom i opisom będzie dla nich świetną zabawą i nauką. Zabierzcie Wasze pociechy na spacer do lasu, parku, na łąkę, czy gdziekolwiek indziej. Warto spakować ze sobą lornetkę, szkicownik, aparat fotograficzny i wyruszyć na w niezwykłą przygodę śladami ptaków.

Książka w bardzo łatwy i przystępny sposób opisuje wiele gatunków ptaków, które można spotkać w Polsce. Wasze dzieci dowiedzą się gdzie występują, czym się żywią, jak wyglądają. Oprócz tego poznają wiele ciekawostek dotyczących poszczególnych gatunków. Książka opatrzona jest kolorowymi i wyrazistymi ilustracjami oraz słowniczkiem przydatnych pojęć które zdecydowanie ułatwią ich rozpoznawanie.

Wiedzieliście, że gdy jakiś drapieżnik chce się wspiąć do gniazda bociana, to ten wystawia kuper i polewa intruza żrącymi odchodami? Jeżeli nie, to zachęcamy Was do lektury tej książki. Dzieci nauczą się z niej wiele o ptakach, a przy tym z pewnością będą się świetnie bawić. Polecam.
Ocena
Recenzja wg blondynkowe_ksiazki / (Dodano 02.07.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję ptaki

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames