Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Lektury i pomoce szkolne

Korzystanie z pomocy szkolnych i lektur z opracowaniem pomaga uczniom lepiej przygotować się do sprawdzianów i ważnych egzaminów. Pomoce szkolne przydają się na każdym etapie edukacji, od edukacji wczesnoszkolnej, przez naukę w klasach 4-8, skończywszy na szkole średniej. Dzięki odpowiednim materiałom dodatkowym uczeń systematyzuje zdobytą wiedzę i dobrze radzi sobie z wykorzystaniem jej w praktyce. Lektury z opracowaniem w każdej chwili można błyskawicznie powtórzyć, skupiając się na najważniejszych fragmentach treści.

Najczęściej czytane lektury na różnym poziomie edukacji

Lektury szkolne znajdujące się w kanonie lektur od wielu lat są dostępne w wersji ze streszczeniem i bogatym opracowaniem. Wydania tego typu dotyczą zarówno lektur dla szkoły podstawowej, jak i dla szkoły średniej, w której od znajomości treści książek wpisanych na listę lektur obowiązkowych zależy wynik egzaminu maturalnego z języka polskiego. Popełnienie kardynalnego błędu w wypracowaniu maturalnym na temat jednego z utworów literackich omawianych na lekcjach skutkuje niezaliczeniem egzaminu. Lektury szkolne z opracowaniem przydają się także w szkole podstawowej, gdyż rozprawka na egzaminie ósmoklasisty powinna zawierać odniesienia do utworów literackich.

Najczęściej czytane książki są dostępne w szkolnych i miejskich bibliotekach, jednak liczba egzemplarzy jest ograniczona. Książka zakupiona na własność służy uczniowi zarówno na etapie poznawania danego utworu literackiego, jak i w kolejnych latach, gdy zechce do niej wrócić, by lepiej przygotować się do czekających go egzaminów. Dzięki lekturom z opracowaniem z egzaminem ósmoklasisty lub maturą poradzą sobie nawet uczniowie, którzy mają trudności z nauką języka polskiego. Dotyczy to zarówno uczniów z dysleksją, jak i z zagranicy, którzy dołączyli do polskiego systemu edukacji, operując innym językiem jako ojczystym.

Pomoce szkolne dla uczniów i nauczycieli

Lektury i pomoce szkolne przydają się zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Opracowania lektur, repetytoria, testy i ściągi pomagają uzupełnić braki w wiedzy nie tylko z języka polskiego, ale i z innych przedmiotów. Materiały tego typu sprawiają, że nauczyciele poznają dodatkowe sposoby przekazywania wiedzy i wspierania uczniów w uzupełnianiu kluczowych informacji. Dzięki pomocom szkolnym mogą zachęcać swoich wychowanków do pracy zarówno na lekcjach przewidzianych w programie nauczania dla danej klasy, jak i na zajęciach wyrównawczych lub korepetycjach.

Repetytoria i dodatkowe testy pomagają w poszerzaniu wiedzy z różnych przedmiotów. Można wykorzystać je do powtarzania matematyki przed sprawdzianami z bieżącego materiału, a także do uzupełniania informacji z biologii, chemii, fizyki i innych dziedzin nauki. Praktyczne zeszyty ćwiczeń z gramatyki i słownictwa przydają się z kolei do podnoszenia umiejętności językowych na poszczególnych etapach edukacji w celu przygotowania do płynnego porozumiewania się w języku obcym.

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 2

 • Kosmowska Barbara Dziewczynka z parku
  Książka

  Dziewczynka z parku

  Kosmowska Barbara
  Dostępne warianty: Książka Opis: Ta zima jest dla Andzi zupełnie inna niż wszystkie poprzednie. Pół roku temu zdarzyło się coś strasznego - umarł jej tata. Dziewczynka tęskni za wszystkim, co dawniej składało się na życie rodziny: za grą w chińczyka, rozmowami przy stole i za brzoskwiniowym sernikiem leczącym smutek. Nie jest łatwo poradzić sobie z cierpieniem, ale Andzi pomaga pamięć o pewnej tajemnicy powierzonej przez tatę. Może również liczyć na kolegę Jeremiasza, który przywraca uśmiech na jej twarzy.  Czy dziewczynka zdradzi chłopcu swój sekret?
  Promocja -30%
  30,09 zł
  42,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 30,09 zł
 • Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę
  Książka

  Mały Książę

  Antoine de Saint-Exupéry
  Opis: Mały Książę to najbardziej znane dzieło wybitnego pisarza A. de Saint-Exupéry’ego. To także ponadczasowa historia o dorastaniu, przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Główny bohater, mieszkaniec maleńkiej asteroidy porośniętej baobabami i przetykanej wulkanami, opuszcza Różę i postanawia wyruszyć w podróż. Podczas swojej wędrówki chłopiec spotyka wielu różnych ludzi, poznaje Lisa i Pilota, a każde takie spotkanie to dla niego niezwykle cenne doświadczenie. Czy Małemu Księciu uda się poznać istotę miłości i przyjaźni?
  Produkt niedostępny
  41,99 zł
  59,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 41,99 zł

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 2