Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat!

Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat!

Dostępność: Dostępny

Sugerowana cena detaliczna:
32,99 zł
Cena aktualna na stronie: 23,09 zł Oszczędzasz 9,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 23,09 zł
- +
LUB

Opis

Rola ekologii staje się coraz ważniejsza w naszym życiu. Nie ma lepszego sposobu, aby pomóc przyrodzie, jak już od najmłodszych lat uczyć dzieci zachowania proekologicznego. Dzięki temu w przyszłości każdy z nas może stać się ekobohaterem.

W książce Jestem eko znalazła się potężna dawka wiedzy ekologicznej w dynamicznej i interesującej dla dzieci formie: ciekawostki, wyzwania, doświadczenia, porady. Poruszane w książce tematy to między innymi: oszczędzanie wody, recykling, niemarnowanie żywności, ograniczanie zakupów, globalne ocieplenie, smog. Przewodnikami po świecie ekologii są planeta Ziemia oraz rodzeństwo – chłopiec i dziewczynka z którymi z łatwością utożsami się czytelnik w wspólnie pokonają drogę do stania się ekobohaterem. Autorką książki jest dziennikarka zajmująca się tematem ekologii i propagatorka stylu życia Zero Waste Sylwia Majcher.

Dodatkowe informacje

Data premiery 02-06-2021
Liczba stron 128
Wydawca Wilga
Autor Sylwia Majcher
Format 170 x 240
ISBN 978-83-280-8671-5
Kategoria Wydawcy dla dzieci / Edukacyjne
Typ okładki zintegrowana

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

„Jestem eko. Ja też mogę uratować świat!” to książka Sylwii Majcher, opatrzona pięknymi ilustracjami Katarzyny Urbaniak. Jest to bardzo ważna i ciekawa książka, która w przyjemny sposób nauczy Wasze dzieci szacunku do naszej planety. Ochrona środowiska jest bardzo ważna i warto rozmawiać o niej z maluchami już od najmłodszych lat. Musimy pamiętać, że Ziemia jest tylko jedna i to od nas zależy jak będzie wyglądała w przyszłości. Myślę że z pomocą tej książki rodzicom łatwiej będzie wyjaśnić i opisać dzieciakom różne zagadnienia dotyczące ekologii i dbania o środowisko, w którym żyjemy. Książka zawiera mnóstwo ciekawych informacji o przyrodzie, ochronie środowiska, segregacji odpadów, które wyjaśnione są w bardzo przystępnej formie, idealnej dla młodych czytelników.

Wasze dziecko może dołączyć do niezwykłej Zielonej Ekipy i razem z Nadią, Pawłem i ich rodzicami wyruszyć na ratunek Ziemi. Wszystkie zagadnienia dotyczące ekologii są bardzo dobrze wyjaśnione, napisane językiem dostosowanym do dziecka. Każda z opowieści jest inna i bardzo pomysłowo opracowana, zachęcając dzieci do rozwiązywania różnych zadań i przeprowadzania wskazanych eksperymentów. Dzieci z pewności bardzo chętnie będą rozwiązywać zagadki. Poprzez zabawę nauczą się jak zadbać o miejsce, w którym wszyscy żyjemy.

W książce znajduje się wiele ciekawych i przydatnych informacji, które pomogą dzieciom bardziej zrozumieć wiele współczesnych problemów środowiskowych. Dowiedzą się czym jest ślad węglowy, co to są gazy cieplarniane, globalne ocieplenie, lub jak prawidłowo segregować śmieci. Początkowo wiele z tych zagadnienia może być trudna w przyswojeniu przez młodszych czytelników, ale mogę Was zapewnić, że warto mieć taką książkę na półce w biblioteczce Waszych pociech.

Bardzo dużą zaletą tej książki są ładne i kolorowe ilustracje, które pomagają zrozumieć przytaczane zagadnienia i idealnie uzupełniają całość. Książka podpowiada, jak w prosty i ciekawy sposób nauczyć maluchy szacunku do środowiska, co myślę, jest bardzo ważne i potrzebne.
Ocena
Recenzja wg Blondynkowe_ksiazki / (Dodano 13.06.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat!

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: