Jak naukowcy mierzą świat

Jak naukowcy mierzą świat

Dostępność: Dostępny

Sugerowana cena detaliczna:
44,99 zł
Cena aktualna na stronie: 26,99 zł Oszczędzasz 18,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 31,49 zł
- +
LUB

Opis

Dziś wiemy już naprawdę dużo o świecie. Wiemy, ŻE odległość Ziemi do Księżyca to 384 tysięcy kilometrów, rozmiar typowej ludzkiej komórki to kilka mikrometrów, a średnica DNA w jądrze komórkowym – dwa nanometry. Ziemia ma 4,5 miliarda lat, a cały wszechświat 13,8 miliardów lat. Ale SKĄD to wiemy i JAK to zostało zmierzone?

Właśnie o tym opowie ta książka. Zabierze czytelników do fascynującego świata nauki, pomiarów i eksperymentów. To wspaniałe kompendium wiedzy dla naukowców – zarówno tych mniejszych, jak i większych. Pokazuje, jak i czym mierzyć wszechświat, wprowadza w pracę naukowców, wyjaśnia ją i przybliża. W przystępny sposób tłumaczy skomplikowane zagadnienia. Fragmenty Zmierz to samodzielnie zachęcają do eksperymentowania i samodzielnego konstruowania narzędzi pomiarowych . Czy wiesz, że...? wzbogaci wiedzę o niesamowite ciekawostki. To książka familijna, dla czytelnika w każdym wieku.

Dodatkowe informacje

Data premiery 17-05-2023
Liczba stron 304
Wydawca Wilga
Autor Dariusz Aksamit
Format 152 x 191
ISBN 978-83-8318-054-0
Kategoria Wydawcy dla dzieci / Edukacyjne
Typ okładki twarda

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

Odległość, czas, prędkość, masa, temperatura, wilgotność, ciśnienie, światło, promieniowanie, klimat. Co łączy te rzeczy? Wszystkie można zmierzyć. Tylko jak? Jaką miarą? Jaką jednostką? W jaki sposób? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce „Jak naukowcy mierzą świat ”. Książka jest kierowana do dzieci, ale my , dorośli możemy z niej wynieść dużo wiedzy. Książka ułatwi w znacznym stopniu wyjaśnienie i rozmowę z dziećmi na temat wszelkich pomiarów. Bo nawet, jeśli wiemy, jak coś zmierzyć, to nie zawsze umiemy to wytłumaczyć. A autor przekazuje tę cenną wiedzę w bardzo przystępny sposób. Młodzi czytelnicy, oprócz informacji podstawowych na temat mierzenia, znajdą tu sporo różnych ciekawostek, propozycje zadań i doświadczeń do wykonania, zachętę do dalszego zgłębiania tematu oraz grafiki i ilustracje ułatwiające zrozumienie i przyswojenie nowej wiedzy. Autor zawarł tu sporo treści, więc raczej nie jest to książka na jeden wieczór, ale jestem pewna, że młodzi i ciekawscy czytelnicy dobrze spędzą z nią czas.
Ocena
Recenzja wg motyle_w_glowie / (Dodano 14.08.2023)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Jak naukowcy mierzą świat

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames