Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Wioska Świętego Mikołaja. Tom 5

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Wioska Świętego Mikołaja. Tom 5

Dostępność: Produkt niedostępny

Wszystkie formaty i wydania:

Książka (ebook) EPUB (ebook) MOBI
Przeczytaj fragment
Sugerowana cena detaliczna:
34,99 zł
Cena aktualna na stronie: 24,49 zł Oszczędzasz 10,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,49 zł

Opis

Marzysz o dalekich podróżach i poznawaniu świata? Dołącz do Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn!

Jeśli chcesz spotkać Świętego Mikołaja, wskakuj do sań wraz z Tajnym Klubem Superdziewczyn i ruszaj do Rovaniemi w Laponii, gdzie w otoczeniu elfów mieszka brodaty staruszek. Czekają cię zimowe safari i przejażdżka psim zaprzęgiem, szaleństwo na skuterach śnieżnych, a nawet poszukiwanie zorzy polarnej. Magiczną aurę wioski Świętego Mikołaja zakłóci jednak niefortunne wydarzenie – zaginięcie listów, które przesłały do Mikołaja dzieci z całego świata! Tajny Klub Superdziewczyn bierze sprawy w swoje ręce i rozpoczyna nową tajną misję, której stawką będzie uratowanie wspomnień i honoru Świętego Mikołaja!

Dodatkowe informacje

Data premiery 08-11-2023
Liczba stron 224
Seria Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Wydawca Wilga
Autor Agnieszka Mielech
Format 135 x 185
ISBN 978-83-8318-145-5
Kategoria Wydawcy dla dzieci
Typ okładki zintegrowana

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

„(…) prezenty są ważne, ale najistotniejsze jest to, jakim jest się człowiekiem.”

W tym tomie Emi i Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka wraz z przyjaciółmi rozpoczynają nową tajną misję, której stawką będzie uratowanie świąt i honoru Świętego Mikołaja.
Dzięki Profesorowi Kagankowi i jego znajomej Aurelii Borealis, która zaprosiła profesora Kaganka na wielkie wydarzenie naukowe do Rovaniemi, Klub wraz z przyjaciółmi wyrusza na wyprawę do Laponii. Zwiedzą świąteczną wioskę, będą jeździć psim zaprzęgiem i na skuterach śnieżnych, pójdą z wizytą do warsztatu elfów oraz poszukają zorzy polarnej. Tym razem Klub miał odpoczywać i nie rozwiązywać żadnych problemów… Okazało się to niemożliwe, gdyż zagięły listy wysłane do Mikołaja.
Czy przyjaciołom uda się odnaleźć złodzieja?

To seria dla osób marzących o dalekich podróżach i poznawaniu świata, ponieważ na początku książki, tytułem wstępu, autorka tym razem przybliża czytelnikowi Laponię. Opisuje ciekawostki krainy, która od 1996 r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco. Czytając je dowiecie się z nich m.in. jakie inne imiona i zadania przypisuje się, w różnych krajach, Mikołajowi.

Dużymi krokami zbliża się grudzień, Mikołaj i Święta Bożego Narodzenia. Historia uczy, że magia świąt powinna kojarzyć się nam „ze spotkaniami w gronie rodziny i przyjaciół, wspólnym biesiadowaniem i radością.” Pokazuje, że każdemu „może zdarzyć się coś zrobić złego pod wpływem emocji”, ale ważne jest aby dostrzec swój błąd i go naprawić. Sprawia ona, że czytelnik zrozumie, iż każdy ma swoje upodobania i nie należy z tym dyskutować. Każdemu może podobać się coś innego i należy to uszanować. Wskazuje, że nie warto nikogo osądzać zbyt pochopnie, bo można się pomylić w swojej ocenie. Podejmuje ona również bardzo ważny temat – globalny kryzys energetyczny. Warto na każdym kroku uświadamiać ludziom, że jeśli czegoś dziś nie zrobimy, to w przyszłości będziemy mieć z tego tytułu dużo problemów.

Książka napisana jest przystępnym językiem, takim jakiego używają młodsi czytelnicy. Jeśli został użyty w tekście wyraz trudny, to na dole strony znajdą oni jego wyjaśnienie. A wszystko spajają cudowne ilustracje Pani @babinskamagdalena.

Ja wskoczyłam do sań wraz z Tajnym Klubem Superdziewczyn, wyruszyłam do Rovaniemi w Laponii i spotkałam Świętego Mikołaja, elfy i renifery. Was też do tego namawiam. Polecam.

Dziękuję @Wydawnictwo_Wilga za książkę.
Ocena
Recenzja wg books.are_mypassion / (Dodano 27.11.2023)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Wioska Świętego Mikołaja. Tom 5

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: