Blizny. Prawdziwa historia królików z Ravensbruck

Blizny. Prawdziwa historia królików z Ravensbruck

Dostępność: Dostępny

Przeczytaj fragment
Sugerowana cena detaliczna:
49,99 zł
Cena aktualna na stronie: 34,99 zł Oszczędzasz 15,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,99 zł
- +
LUB

Opis

Blizny. Prawdziwa historia „królików z Ravensbrück” to rzecz o nazistowskim okrucieństwie, sile przetrwania i odwadze kobiet - młodych polskich działaczek ruchu oporu, poddanych wyniszczającym eksperymentom pseudomedycznym w obozie koncentracyjnym nad jeziorem Schwedt. To także historia kobiecego buntu i wzajemnej solidarności więźniarek różnych krajów, opowieść o lekarzach w służbie Hitlera i pewnej amerykańskiej filantropce, która postanowiła pomóc ofiarom eksperymentów w leczeniu ich blizn na ciele i duszy.

Dodatkowe informacje

Data premiery 13-04-2022
Liczba stron 432
Wydawca W.A.B.
Autor Marta Grzywacz
Format 135 x 202
ISBN 978-83-280-9256-3
Kategoria Wydawcy Literatura faktu
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 2

"Blizny. Prawdziwa historia „królików" z Ravensbrück” to pierwsza książka o tematyce obozowej jaką miałam okazję czytać i piszę to celowo, aby do jej lektury zachęcić także osoby, które czują opór przed taką tematyką i chciałyby to przełamać. Rok 1941, obóz zagłady, który oprócz wielkiego okrucieństwa, głodzenia i znęcania się nad więźniami znany był z eksperymentów na kobietach określanych mianem tytułowych królików. Nie jest to historia lekka, bo opisywane sytuacje przyprawiają o dreszcz, wywołują wewnętrzny ból, a momentami doprowadzają do płaczu, ale jest to książka bardzo wartościowa. Książka ta stanowi dobrą lekcję historii pokazując realia panujące w tym obozie zagłady, wskazuje jak wyglądały relacje między więźniami oraz co każdy z nich odczuwał i analizował we własnym umyśle. To jak zjednoczyć potrafiły się bohaterki w skrajnych sytuacjach pokazuje niezwykłą siłę jaką potrafią wydobyć z siebie kobiety w obronie wspólnego dobra.

Bardzo podoba mi się to, że przez cały czas moje zainteresowanie przedstawioną historią było utrzymane na takim samym wysokim poziomie, reportaż został skonstruowany w taki sposób, że ani na chwilę nie odczuwałam znudzenia tą historią, a każda kolejna strona intrygowała mnie przebiegiem akcji. Masa emocji gwarantowana. Zdecydowanie więcej miejsca poświęcone tu zostało eksperymentom niż samej codzienności obozowej.

Książka trudna, ale bardzo ważna i potrzebna. Myślę, że jest to pozycja, która mogłaby zostać lekturą szkolną, bo przekazane tu wartości są niezwykle cenne. Polecam zarówno zapoznanie się z fizyczną formą książki jak i jej wysłuchanie w formie audiobooka, który jest dostępny na @empikgo.
Ocena
Recenzja wg Girlinthebooks / (Dodano 28.10.2022)
Bardzo wysoko oceniam zarówno wybór tematu, jak i wysiłek oraz umiejętności dziennikarsko-śledcze Autorki w jego realizacji. Opowieść o niewyobrażalnej zbrodni dokonanej przez nazistów na polskich więźniarkach obozu w Ravensbruck jest godna polecenia, szczególnie dziś, kiedy zbrodnie wojenne dokonywane na ludziach docierają do nas każdego dnia.
Ocena
Recenzja wg ankra / (Dodano 04.05.2022)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Blizny. Prawdziwa historia królików z Ravensbruck

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames