Annanasy i gagatki. Cioci buzi. Tom 1

Annanasy i gagatki. Cioci buzi. Tom 1

Dostępność: Produkt niedostępny

Sugerowana cena detaliczna:
24,99 zł
Cena aktualna na stronie: 17,49 zł Oszczędzasz 7,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,49 zł

Opis

Może uznam, że przyjemnie
w ciocię wtulić się jak w puch.
Lecz zależy to ode mnie!
Ja tu zrobię pierwszy ruch!

To mądra opowieść o pozwoleniu dziecku na bycie osobnym, zupełnie własnym. Dyskomfort, kiedy ktoś przekracza granice drugiego człowieka, nie jest zarezerwowany tylko dla dorosłych. Zatem zanim powiecie dziecku: „Daj cioci buzi” – przeczytajcie tę książkę. Najlepiej wraz z dzieckiem.
Georgina Gryboś, blog Literackakavka.pl

Dzieci nie są chodzącymi ideałami – mimo że każdy rodzic z pewnością by tego chciał. Dzieci mają uczucia, dzieci mają emocje, dzieci mają potrzeby, dzieci mają własną wolę. O tym wszystkim warto pamiętać i to szanować.

Seria „Annanasy i gagatki ” opowiada o prawdziwych dzieciakach, nie o tych z wyobrażeń mam, babć, dziadków i całej rodziny. O takich, które się złoszczą, które czegoś nie chcą, które mają inne marzenia, niż chcielibyśmy, by miały.

Każda książeczka dotyka oddzielnego tematu. Tekst jest wierszowany, zabawny, napisany językiem, który trafi do każdego przedszkolaka. Towarzyszą mu świetne, zabawne, sugestywne ilustracje.

Dodatkowe informacje

Data premiery 21-03-2023
Liczba stron 24
Seria Annanasy i gagatki
Wydawca Wilga
Autor Agata Komosa-Styczeń
Format 165 x 210
ISBN 978-83-8318-177-6
Kategoria Wydawcy dla dzieci
Typ okładki twarda

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

Nowa seria książeczek dla dzieci „Ananasy i Gagatki” ukazuje dzieci takimi, jakimi są, nie takimi, jakimi chcieliby widzieć ich dorośli.
Znajdziecie tu krótki rymowany tekst i wymowne ilustracje. Jednak nie to jest tu najważniejsze, a treść, która skupia się na poszanowaniu indywidualności dziecka.

W książeczce „Cioci buzi” owy szacunek skupia się na cielesności dziecka. Ma ono prawo samo decydować, komu da buziaka i kiedy. I nikt nie może go do tego zmuszać. Jest to bardzo ważna kwestia, mocno rzutująca na przyszłość, aby dziecko samo potrafiło wyznaczać granice i by czuło kontrolę nad własnym ciałem. Warto o tym pamiętać już od najmłodszych lat.

Te książeczki w ciekawy sposób pokazują, że dzieci to też ludzie, tylko trochę mniejsi. Polecam te tytuły jako mamą, ciocia i nauczycielka przedszkola.
Ocena
Recenzja wg motyle_w_glowie / (Dodano 04.04.2023)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Annanasy i gagatki. Cioci buzi. Tom 1

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames