Facebook Pixel

24 godziny w dżungli

24 godziny w dżungli
Autor: Lan Cook

Dostępność: Dostępny

Normalna cena:
44,99 zł
Special Price 29,00 zł
- +
LUB

Opis

„24 godziny w…” to seria komiksów popularnonaukowych, która zabierze czytelnika do niesamowitych i fascynujących miejsc! To nie tylko interesujące historie, ale również bogaty zbiór faktów i ciekawostek. Komiksy w atrakcyjnej i przystępnej formie przybliżą dzieciom życie astronautów na stacji kosmicznej czy pracę badaczy w lesie tropikalnym. Świetne ilustracje i ciekawe tematy sprawią, że seria zachwyci każdego czytelnika!

Wraz z bliźniętami Ellie i Dannym wyrusz do serca tropikalnego lasu na Borneo. Dowiedz się, jak sadząc drzewa pomóc zagrożonym gatunkom i dlaczego żuki gnojarze dbają o dobrostan dżungli, a potem stań oko w oko z jednym z najrzadszych kotów świata.

Dodatkowe informacje

Data premiery 09-11-2022
Liczba stron 64
Seria 24 godziny w...
Wydawca Wilga
Autor Lan Cook
Format 205 x 260
ISBN 978-83-280-9785-8
Kategoria Wydawcy dla dzieci
Typ okładki twarda

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

„24 godziny w…” to seria komiksów popularnonaukowych, która zabiera czytelnika do niesamowitych i fascynujących miejsc.

Cam, nowy student, dociera do ośrodka badawczego. Bliźnięta, Ellie i Danny , zapoznają go z pracującymi tam naukowcami, oprowadzają go po nim i po tropikalnym lesie deszczowym na Bornego.
Co to jest bioróżnorodność? Co należy zabrać na wyprawę do dżungli? Czym są sieci ornitologiczne? Na te i dużo innych pytań czytelnik znajdzie odpowiedzi w tej książce.
Ponad to zapozna się z dziennikiem terenowym i monitoringiem ptaków Ellie i Danny’ego oraz przewodnikiem Ellie. Dowie się m.in., dlaczego żuki gnojarze dbają o dobrostan dżungli oraz jak przygotować pułapkę na ćmy. Stanie oko w oko z jednym z najrzadszych kotów świata i stadem słoni oraz będzie mógł przekonać się jak mimoza wstydliwa reaguje na dotyk.

Nie znam nikogo, kto nie lubi komiksu. A w ten wpleciono bogaty zbiór faktów i ciekawostek związanych z tropikalnym, lasem deszczowym. Ta forma w przystępny sposób przybliża dzieciom to miejsce. Czytelnik przekona się, że życie w lesie nie zna pory dnia. Na każdym kroku można spotkać interesujące rośliny i zwierzęta oraz przekonać się, że na ziemi istnieją gatunki do tej pory niesklasyfikowane.
Cienka książeczka, a gwarantuję Wam, że zawiera mnóstwo informacji i pięknych ilustracji. Nawet ja, nastolatka, dowiedziałam się z niej czegoś nowego.

Jeśli szukacie prezentu pod choinkę
Ocena
Recenzja wg books.are_mypassion / (Dodano 13.11.2022)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: 24 godziny w dżungli

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames