Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy

Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy

Dostępność: Dostępny

Sugerowana cena detaliczna:
32,99 zł
Cena aktualna na stronie: 23,09 zł Oszczędzasz 9,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 23,09 zł
- +
LUB

Opis

Co właściwie dzieje się w nocy? Jak wygląda wtedy świat? Te pytania zadaje wciąż swojej rodzinie młoda, ciekawska samiczka kaszalota. Niestety nikt ze stada nie potrafi odpowiedzieć na te pytania, ponieważ... dorośli nie interesują się takimi sprawami. Kaszalotka z niecierpliwością czeka na noc, ale wtedy jest tak ciemno, że zupełnie niczego nie widać. Pewnej nocy nasza bohaterka zauważa mały świetlny punkt. To meduza Pelagia, która staje się przewodnikiem po nocnym oceanie. Kaszalotka wybiera się w niezwykła podróż, podczas której odkrywa, że w ciemności wszystkie te rzeczy są zupełnie takie same jak w świetle dnia. Książka pokazuje, że warto być w konsekwentnym i dążyć do dobywania wiedzy o rzeczach, które nas interesują. Odważna Kaszalotka spełnia swoje marzenie, dowiadując się po drodze wielu informacji o oceanie i życiu w jego głębinach. Przepiękne ilustracje ze święcącymi w ciemnościach elementami dopełniają tę uroczą historię.

"Otulone nocą" to seria pięknie ilustrowanych książek, których akcja dzieje po zmroku. Oprócz wciągającej historii, na każdej stronie zawarto ciekawostki dotyczące opisywanego środowiska, a niezwykłe ilustracje zostały pokryte lakierem fosforyzującym, który, po naświetleniu, świeci w ciemności.

Dodatkowe informacje

Data premiery 24-03-2021
Liczba stron 48
Wydawca Wilga
Autor Paulina Chmurska
Format 210 x 295
ISBN 978-83-280-8926-6
Kategoria Wydawcy dla dzieci
Typ okładki twarda

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

„Mała Kaszalotka i tajemnica nocy” to propozycja książki na dobranoc dla dzieci z serii „Otulone nocą”. Ilustracje Elki Grądziel z tekstem Pauliny Chmurskiej tworzą uroczą i piękną historię podwodnego świata. Jest to magiczna, bajkowa i ciekawa historia małej kaszalotki, która odkrywa ocean nocą, a towarzyszą jej niesamowite morskie stworzenia, które świecą w ciemności. Właśnie te świecące elementy sprawiają, że jest ona taka niezwykła. Połączenie kolorów w każdej z ilustracji dodaje opowieści bajkowego charakteru.

Książka nie tylko bawi, ale również uczy. Maluchy podczas wyprawy kaszalotki dowiedzą się wiele cirkawostek na temat oceanów i stworzeń je zamieszkujących, w tym tytułowych kaszalotów. Na samym początku poznajemy dom, który wydawać by się mógł abstrakcyjny, jednak istnieje on naprawdę, a jest to dobrze nam znany ocean. Szarlotta to miła i bardzo ciekawa kaszalotka, która postanawia dowiedzieć się, co dzieje się pod wodą, gdy wszyscy już śpią. Pewnego dnia wiedziona swoją ciekawości postanawia wybrać się w nocną podróż po oceanie. Podczas podwodnej wycieczki towarzyszy jej przyjaciółka meduza. Szarlotta szybko przekona się, że ocean nocą jest piękny, ale również bywa niebezpieczny. Zabierzcie Wasze dzieci w podróż z kaszalotką. Razem z nią poznają tajemnice nocnego oceanu, a towarzyszyć im będą morskie stworzenia świecące w ciemnościach.

Pięknie ilustrowana opowieść jest idealną propozycją dla dzieci, które uwielbiają poznawać świat. Cała książka jest szczegółowa i niezwykle dopracowana. Dzięki niej maluchy dowiedzą się z czego składa się rafa koralowa, jak porozumiewają się kaszaloty lub jak długo śpią. Jest to mądra, wartościowa i książeczka dla młodszych czytelników. Ilustracje są wyjątkowe i magiczne, potrafią oczarować czytelnika. Pięcioletni Wojtek powiedział „Wow”, gdy zobaczył te świecące strony, a wycieczka kaszalotki bardzo mu się spodobała. Więc, myślę, że więcej dodawać już nie muszę, tylko ją Wam polecić.
Ocena
Recenzja wg Blondynkowe_ksiazki / (Dodano 11.05.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: