Żołnierskie serce

Żołnierskie serce

Dostępność: Dostępny

Przeczytaj fragment
Sugerowana cena detaliczna:
44,99 zł
Cena aktualna na stronie: 31,49 zł Oszczędzasz 13,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 31,49 zł
- +
LUB

Opis

Kiedy Piotr Walczak powraca ranny z misji w Afganistanie, cierpi nie tylko jego ciało, ale także dusza. Borykając się z zespołem stresu pourazowego, oskarżeniem o spowodowanie śmierci kolegów i zainteresowaniem mediów, ucieka na prowincję. W domu po dziadku odkrywa rodzinne tajemnice i sąsiadów, których kłopoty kochają tak samo jak Piotra. Czy senne miasteczko i jego mieszkańcy potrafią uleczyć żołnierskie serce i sprawić, by znów zaczęło kochać? Czy Emilia, Natalia i Janek będą w stanie żyć z wybuchowym i nieobliczalnym człowiekiem za ścianą?

Dodatkowe informacje

Data premiery 10-11-2021
Liczba stron 384
Wydawca W.A.B.
Autor Tomasz Betcher
Format 135 x 202
ISBN 978-83-280-9280-8
Kategoria Wydawcy Literatura piękna
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

Plutonowy Piotr Walczak stał się narodowym antybohaterem. Oskarżono go o czynną napaść na przełożonego podczas misji stabilizacyjnej w Afganistanie. Trwa proces, w którym domaga się odszkodowania w związku z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Stał się pożywką dla dziennikarzy a jego twarz przewijała się w każdych wiadomościach. Po rozstaniu z narzeczoną nic go już nie trzyma w Trójmieście. Uciekając przed medialną nagonką i ciągłymi oskarżeniami, przyjeżdża do niewielkiej miejscowości, w której odziedziczył dom po dziadku. Nie pamięta zbyt dobrze dziadka ale cieszy się, że nikt tutaj nie wtrąca się w jego sprawy i w jego życie. Walczył w wojsku o to aby nie pozbawiono go godności i nie złamano mu życia. Wie co to ból zranionej dumy. Musi mierzyć się z objawami PTSD, zespołu stresu pourazowego co mogłoby złamać niejednego silnego człowieka. Sprawy zaczynają układać się inaczej niż można by się spodziewać w momencie, w którym poznaje swoich sąsiadów.

Dziadek Piotra, Stefan, był właścicielem potężnego domu na wzgórzu zwanego willą dyrektora. Emilia to była wychowanka domu dziecka. Po opuszczeniu placówki to właśnie starszy pan zapewnił jej dach nad głową. Emilia Sadowska opiekuje się chorym bratem Jankiem i siostrą Natalią. Jest to jej przyrodnie rodzeństwo a ona znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Liczy się dla niej tylko zapewnienie bytu dla siebie i swojego rodzeństwa. Niespodziewane pojawienie się właściciela domu poważnie zaburzyło jej spokój. Poświęciła własne ja dla szczęścia najbliższych i wciąż zmaga się ze strachem co przyniesie
kolejny dzień. Oboje mają dość bałaganu w swoim życiu i spory bagaż doświadczeń. Czy uda jej się dojść do porozumienia z nowym sąsiadem?

Nawyki są jak blizny, stają się mniej widoczne ale ma się je do końca życia. Autor z ogromną wnikliwością wplótł w tę historię trudne, społeczne tematy. Ukazał jak media potrafią zniszczyć życie człowiekowi, który sam zmaga się z demonami. O tym co misje zostawiają w sercu i duszy każdego żołnierza. Dzieciństwo w domu dziecka, brak miłości rodziców, alkoholizm, depresja i konieczność radzenia sobie z ogromną odpowiedzialnością, gdy nie ma się wsparcia najbliższych. Historia młodej dziewczyny, która stara się jak może zapewnić byt swojemu rodzeństwu codziennie licząc każdy grosz. To książka o opiece nad chorym bratem i sile bezwarunkowej miłości. Oj, ta lektura jest ogromnie wartościowa. Nie jest to żaden ckliwy romans lecz historia z tak wielkim i ważnym przesłaniem. Tak fundamentalne kwestie zostały przedstawione w tej pozornie lekkiej historii. Czytając tę książkę mamy wrażenie jakby autor sam zabrał nas na misję, obrzucił gradem tylu problemów i skłonił do refleksji. Zbieram szczękę z podłogi i chylę czoła tak cudownej, przenikliwej i chwytającej za serce historii.

"Żołnierskie serce" nie kończy się banalnym happy-ende'em. Postacie są ciekawe, każda z nich wnosi coś wartościowego do fabuły a brata Emilki - Janka nie da się nie pokochać. Muszę też wspomnieć o moim ulubionym sposobie narracji z punktu widzenia każdego z bohaterów. Retrospekcje pozwalają nam poznać głównego bohatera. Jego dzieciństwo, miłość, stawienie się na wojskowej komisji lekarskiej, służbę w wojsku. Tę lekturę czyta się z rosnącym zainteresowaniem, a całość przykuwa uwagę, aż do zaskakującego finału. Wraz z bohaterami meandrujemy aby koniec wbił nas po prostu w fotel - a to dlatego, że ta historia jest zupełnie inna niż wszystkie. "Żołnierskie serce" to przede wszystkim rollercoaster emocji, od radości po smutek i łzy. Takie książki dają nadzieję. Łamią serce zawartym w nich bólem ale pozwalają wierzyć, że ze wszystkiego można się podnieść. Cudowna książka, kolejna pokochana w tym roku. Czy da się uleczyć żołnierskie serce? Przekonajcie się sami!

https://zaczytanapatka.blogspot.com/2021/12/zonierskie-serce-tomasz-betcher.html?m=1
Ocena
Recenzja wg zaczytanapatka / (Dodano 02.12.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Żołnierskie serce

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames