Facebook Pixel

Zbrodnie z namiętności

Zbrodnie z namiętności

Dostępność: Dostępny

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 29,99 zł
- +
LUB

Opis

Bohaterami najnowszej książki Sławomira Kopra są ludzie, którzy za miłość i namiętność zapłacili najwyższą cenę, ginąc z ręki zazdrosnych lub porzuconych partnerów czy rywali. Aktorka warszawskich teatrów Maria Wisnowska, pisarka i muza artystów Dagny Przybyszewska, tancerka Iga Korczyńska, hrabina Zyta Woroniecka — każdy przypadek był inny, każdy jednak dramatyczny i poruszający. Szczególnie przejmująca jest najbardziej współczesna z tych opowieści — historia śmierci uwielbianego przez publiczność piosenkarza Andrzeja Zauchy, zrekonstruowana na podstawie niepublikowanych dotychczas akt sądowych z procesu jego zabójcy. Autor znakomicie przedstawia sylwetki bohaterów i wnika w motywy zbrodni, ukazując ją na fascynującym tle epoki.

Nie ma miłości bez zazdrości — głosi stare przysłowie i rzeczywiście jest w tym sloganie dużo prawdy. Uczucia wymagają wyłączności i wzajemności, w innym przypadku każdy związek może zamienić się w piekło. Od miłości jest bowiem całkiem blisko do nienawiści, a odrzucone czy wzgardzone uczucie łatwo może się przerodzić w głęboką niechęć czy agresję. A wówczas już nietrudno o tragedię. [...]
Nie ukrywam, że niniejsza książka ma nieco osobisty charakter, starałem się bowiem wejść w psychikę jej bohaterów i poznać motywy ich działania. Unikałem jednak dokonywania ocen, bo to zawsze pozostawiam swoim Czytelnikom.

(ze wstępu)

Dodatkowe informacje

Data premiery 16-04-2018
Liczba stron 352
Wydawca W.A.B.
Autor Koper Sławomir
Format 14.2 x 20.2 cm
ISBN 978-83-280-5352-6
Typ okładki miękka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Zbrodnie z namiętności

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames