Facebook Pixel

Zaginione miasto Z

Zaginione miasto Z
Autor: Grann David

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
44,99 zł
Special Price 33,74 zł

Opis

Sensacyjne wieści o ukrytej gdzieś w amazońskiej dżungli krainie obfitującej w złoto rozpalały wyobraźnię królów, konkwistadorów, awanturników i odkrywców od XVI wieku. Legenda o Eldorado pochłonęła życie tysięcy ludzi.
Trzysta lat później śmiałkowie pragnęli już nie tylko złota; przede wszystkim chcieli okryć się sławą. Tak jak pułkownik Percy Harrison Fawcett, który ogłosił publicznie, że odnajdzie dowody na istnienie mitycznej krainy, dla której ukuł kryptonim „miasto Z”, i organizował kolejne mordercze wyprawy do Amazonii. W 1925 roku jego wyprawa zaginęła. Na jej poszukiwanie podążyły kolejne ekspedycje i one także zniknęły bez śladu.

W 2005 roku dziennikarz David Grann znów podjął ryzyko. Gruntownie przestudiował źródła, odkrył nowe dokumenty i zweryfikował zapiski Fawcetta, które tak wielu zaprowadziły na manowce. Wreszcie, prosto zza biurka, wyruszył do Amazonii. Odnalazł tam niezupełnie to, co chciał, ale więcej, niż mógłby sobie wymarzyć.

Zaginione miasto Z to pasjonująca historia o determinacji graniczącej z szaleństwem i okrutnej przyrodzie, która daje odpór pragnieniom człowieka. To także opowieść dziennikarza z XXI wieku o pasji podróżnika sprzed 100 lat.

W 2016 roku na podstawie książki powstał film w reżyserii Jamesa Graya, z Charliem Hunnamem w roli głównej.

Cóż to jest za opowieść! Doskonale udokumentowana, niezwykle sugestywa, wciągająca od początku do samego końca.
„The Washington Post”

Wyjątkowa, mocna historia. Zupełnie jakby nieugięty bohater Conrada wpadł w środek powieści Márqueza. Można by to nazwać reportażem magicznym. Absolutnie frapujące.
„The New York Times Book Review”

Historia pułkownika Fawcetta opowiedziana jest niezwykle plastycznie... Zatrute strzały, ludożercy, nieprzebyta dżungla, niejasne mapy, pytony grube jak słup telegraficzny, wiktoriańska sztywność, siwi geografowie, nadzy tubylcy, odgłos bębnów... Wszystko to staje nam przed oczami jak żywe. Opowieść Granna jest tak frapująca również dlatego, że postanawia on odszukać nie tylko kolejne ślady swego zaginionego bohatera, ale też sam wyrusza na poszukiwanie miasta, które tak heroicznie próbował odnaleźć Fawcett.
„The Wall Street Journal”

Dodatkowe informacje

Data premiery 12-01-2018
Liczba stron 448
Tłumacz Dominika Cieśla-Szymańska
Wydawca W.A.B.
Autor Grann David
Format 14.2 x 20.2 cm
ISBN 978-83-280-5220-8
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Zaginione miasto Z

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames