Facebook Pixel

Wdowy

Wdowy

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 29,99 zł

Opis

Ta książka wprowadza tyle elektryzujących momentów i zwrotów akcji, że każdy miłośnik kryminałów poczuje się bardziej niż usatysfakcjonowany.
„Library Journal”


Harry Rawlins jest – był – zawodowcem w każdym calu. A jednak skok na pancerny furgon, zaplanowany przez niego w najdrobniejszych szczegółach, zakończył się fiaskiem. Policja w furgonetce, której użyto do napadu, znalazła trzy zwęglone ciała: Terry’ego Millera, Joego Pirellego i samego Harry’ego. Dolly Rawlins. Linda Pirelli. Shirley Miller. Trzy kobiety, znające się wcześniej z widzenia, owdowiały w jednym momencie.
W każdej chwili do ich drzwi może zapukać policja albo gangsterzy, którzy przejęli rewir Harry’ego. Wszyscy chcą jednego: należącego do Harry’ego niepozornego notesu, który w londyńskim półświatku może być prawdziwą bombą z opóźnionym zapłonem.
Dolly ma trzy wyjścia. Oddać notes policji, sprzedać go gangsterom albo… skorzystać z instrukcji Harry’ego
i dokończyć jego dzieło. Ostatni wielki skok. Milion funtów w gotówce. Odpowiedź nasuwa się sama. Dolly potrzebuje jedynie wspólników. A raczej wspólniczek...

Na podstawie "Wdów" powstały dwa seriale (w 1983 oraz 2002 roku) oraz pełnometrażowy film w reżyserii Steve'a McQueena (2018).

Obecnie, gdy powszechnie dyskutuje się o równości płci i poszanowaniu granic intymności w Hollywood i miejscu pracy, nowe wydanie tej powieści wydaje się szczególnie aktualne i potrzebne. Dobry, czarny humor. Feministyczne, utrzymane w klimacie noir dziecko Thelmy i Louise oraz Ojca chrzestnego.
„Kirkus Reviews”


Pomysł petarda, obfiujący w zwroty akcji.
„Publishers Weekly”


La Plante pokazuje korzenie swoich powieści w nurcie procedur policyjnych poprzez fabułę skonstruowaną precyzyjnie jak szwajcarski zegarek, w której roi się od pełnowymiarowych bohaterów. Tym razem kryminalna komedia zmienia się w odważną, wielowymiarową opowieść o napadzie z bronią w ręku, z przyjaźnią, zdradą
i zemstą w tle.
„The Strand Magazine”

Dodatkowe informacje

Data premiery 15-10-2018
Liczba stron 352
Tłumacz Agnieszka Wyszogrodzka- Gaik
Wydawca W.A.B.
Autor La Plante Lynda
Format 13.5 x 20.2 cm
ISBN 978-83-280-6023-4
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Wdowy

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames