Tupcio Chrupcio. Mówię prawdę!

Tupcio Chrupcio. Mówię prawdę!
Ocena
Ocen: 1

Dostępność: Dostępny

Normalna cena:
24,99 zł
Special Price 18,74 zł
- +
LUB

Recenzje klientów - Ocen: 1

Produkty: 1

Wszyscy dobrze wiemy, że kiedy Pinokio kłamał, jego nos rósł za każdym razem, gdy z ust drewnianego pajacyka wydobywały się nieprawdziwe słowa. Tupcio Chrupcio cieszy się, że z nim tak się nie dzieje, bo wtedy z pewnością mógłby pochwalić się sporym noskiem... Jedne kłamstewka są dobrze przemyślane, inne pojawiają się w głowie bardzo szybko, ale jedno jest pewne - lepiej nie oszukiwać innych, ponieważ mogą przestać nam ufać nawet wtedy, kiedy będziemy prawdomówni.

Ta część serii idealnie nada się nie tylko małym i większym kłamczuszkom, gdyż wszyscy powinniśmy pamiętać, że każdy popełnia błędy, ale najważniejsza i zarazem najtrudniejsza jest umiejętność przyznania się do nich. Niestety kiedy ktoś notorycznie oszukuje, to wszyscy dookoła przestają mu wierzyć - nawet wtedy, gdy mówi prawdę, dlatego lepiej żyć w zgodzie z samym sobą oraz innymi.

Seria o Tupciu Chrupciu jest jedną z moich ulubionych. Porusza bardzo trudne i życiowe tematy w niezwykle lekki oraz zrozumiały sposób, dzięki czemu można je czytać już najmłodszym. Ogromnym atutem tych książek jest spis pytań dotyczących danej historii, zawarty na pierwszej stronie, stanowiący idealny pretekst do rozmowy z dzieckiem. Każdą lekturę warto omówić, szczególnie ze względu na to, iż mali czytelnicy mają okazję utożsamić się z głównym bohaterem oraz zastanowić się, jak postąpiliby na jego miejscu, a także czy zachowanie Tupcia Chrupcia było adekwatne do sytuacji.

Za każdym razem zachwycam się również samym wydaniem każdej książki. Twarda i gąbkowa okładka, wyraźna czcionka, solidne strony oraz duży format, a do tego ilustracje niezwykle przyjemne dla oka w delikatnych barwach. Kiedy do tego wszystkiego dodamy wartościową historię, to już niczego więcej nie potrzeba...

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2017/11/o-waznych-sprawach-tupcio-chrupcio.html
Ocena
Recenzja wg nieperfekcyjnie.pl / (Dodano 30.11.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Tupcio Chrupcio. Mówię prawdę!

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Wydawnictwo Foksal - Wydawnictwo WAB - Wydawnictwo Wilga - Wydawnictwo Buchmann - Wydawnictwo Uroboros - Foxgames