Facebook Pixel

Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy

Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
24,99 zł
Special Price 18,74 zł

Opis

Kolejne przygody ulubionego bohatera wszystkich dzieci.
Tym razem mała myszka musi poradzić sobie z powrotem mamy do pracy!

Zobacz film

Dodatkowe informacje

Data premiery 06-10-2017
Liczba stron 24
Wydawca Wilga
Autor Eliza Piotrowska
Format 23.5 x 26.0 cm
ISBN 978-83-280-4787-7
Typ okładki gąbka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Tupcio przyzwyczaił się do ciągłej obecności mamy w swoim życiu, więc kiedy okazuje się, że jego mamusia idzie do pracy, myszkę przepełnia masa wątpliwości: "Czy mama będzie jeszcze chciała bawić się z nim? Czy mama nie chce siedzieć już z nim w domu? Czy mama przestała go kochać?". Na szczęście Tupcio Chrupcio zaczyna rozumieć, iż pracująca rodzicielka nadal będzie tą samą kochaną mamusią.

Domniemam, że sytuacja Chrupciów jest i tak dużo lepsza niż w wielu polskich rodzinach, wszak mama może na spokojnie rozejrzeć się za pracą, bo jej synek uczęszcza do przedszkola. W rzeczywistości nie jest to tak piękne - najczęściej dla dziecka nie ma miejsca w placówce, ponieważ rodzicielka nie pracuje, a taki stan wynika z faktu, iż mama nie ma możliwości znalezienia odpowiedniego stanowiska, gdyż zajmuje się dzieckiem w domu, co niezwykle utrudnia poszukiwania. Tym samym koło się zamyka... To taka delikatna dygresja z mojego punktu widzenia, wszak nie o to w tej historii chodzi. Jej puentą jest uświadomienie maluchom, że nowe zajęcie mamy nie oznacza, że wszystko się zmieni. Owszem, na pewno życie będzie nieco inaczej wyglądało, jednak niekoniecznie gorzej. Kiedy mama zacznie przebywać z dorosłymi, może odżyć i mieć jeszcze więcej energii do zabaw ze swoim maluchem.

Seria o Tupciu Chrupciu jest jedną z moich ulubionych. Porusza bardzo trudne i życiowe tematy w niezwykle lekki oraz zrozumiały sposób, dzięki czemu można je czytać już najmłodszym. Ogromnym atutem tych książek jest spis pytań dotyczących danej historii, zawarty na pierwszej stronie, stanowiący idealny pretekst do rozmowy z dzieckiem. Każdą lekturę warto omówić, szczególnie ze względu na to, iż mali czytelnicy mają okazję utożsamić się z głównym bohaterem oraz zastanowić się, jak postąpiliby na jego miejscu, a także czy zachowanie Tupcia Chrupcia było adekwatne do sytuacji.

Za każdym razem zachwycam się również samym wydaniem każdej książki. Twarda i gąbkowa okładka, wyraźna czcionka, solidne strony oraz duży format, a do tego ilustracje niezwykle przyjemne dla oka w delikatnych barwach. Kiedy do tego wszystkiego dodamy wartościową historię, to już niczego więcej nie potrzeba...

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2017/11/o-waznych-sprawach-tupcio-chrupcio.html
Ocena
Recenzja wg nieperfekcyjnie.pl / (Dodano 30.11.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames