Facebook Pixel

Tatulo

Tatulo

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 29,93 zł

Opis

Tatulo to szokujące i mroczne studium psychologiczne pedofilii – zjawiska, które wciąż pozostaje w kręgu tematów tabu. Oates daje czytelnikowi okazję do wejrzenia w świat oprawcy i ofiary, odczytania ich myśli i zachowań. Niezwykle sugestywna, dziennikarska narracja oraz drastyczne, brutalne opisy wzbudzają emocje i nie pozwalają oderwać się od lektury.

            Wycieczka do centrum handlowego miała być świetną zabawą dla kilkuletniego Robbiego i jego matki. Jednak ani Dinah, ani jej mąż Whit nie spodziewali się, że ich świat skończy się w ciągu jednego przedpołudnia. Tego dnia ich syn został porwany, a Dinah niemalże zginęła, próbując gonić porywacza. Trwale okaleczona, przykuta do szpitalnego łóżka, musiała stawić czoło najbliższym i światu, w którym nie było już Robbiego.

            Rodzice chłopca nie wiedzieli, że to Bóg wybrał Robbiego na kolejnego syna Chestera Casha. I że zadaniem Chestera Casha, Tatula, było odebrać chłopca matce, która nie kochała go i nie potrafiła ochronić. Dinah i Whit nie zdawali sobie sprawy, że ich Robbie zginął, a narodził się Gedeon – pokorny i posłuszny Syn, dla którego życie i miłość stały się największymi przekleństwami.

Joyce Carol Oates (ur. 1938) – amerykańska pisarka, eseistka i poetka. Pisarstwem zajmowała się już w młodości. W wieku 19 lat wygrała konkurs na opowiadanie organizowany przez magazyn „Mademoiselle”. Książkowy debiut, powieść With Shuddering Fall, ukazał się w 1964 roku. Obecnie Oates redaguje wraz z mężem czasopismo literackie „Ontario Reviews” i pracuje na Uniwersytecie Princeton. Wielokrotnie nominowana i nagradzana w konkursach literackich – ma na koncie m.in. trzy nominacje do Nagrody Pulitzera (powieści: Czarna Topiel, Po to żyłem, Blondynka), National Book Award za powieść Oni.

Dodatkowe informacje

Data premiery 07-05-2014
Liczba stron 284
Seria Don Kichot i Sancho Pansa
Wydawca W.A.B.
Autor Oates Carol Joyce
Format 123 x 194
ISBN 978-83-280-0917-2
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Tatulo

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Wydawnictwo Foksal - Wydawnictwo WAB - Wydawnictwo Wilga - Wydawnictwo Buchmann - Wydawnictwo Uroboros - Foxgames