Facebook Pixel

Świat Marysieńki

Świat Marysieńki

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 29,93 zł

Opis

Wielka, namiętna miłość króla Jana III Sobieskiego

Lato 1967 roku. Młoda Maria Kazimiera d’Arquien - ciekawa życia, ludzi i świata - marzy o wielkiej miłości. Kornelia Stepan po raz kolejny sięga do historii, by ukazać to, co kobiece, ulotne i nieprzemijające. Oddaje głos Marysieńce – przyszłej królowej Polski. Jej pamiętnik ukazuje dworskie intrygi i romanse, świat pełen zawiści, żądzy władzy, ale także lojalności i zaufania. Postaci w książce są wyraziste i pełne emocji.  

Gdy Maria wychodzi za mąż za najlepszego, jak by się wydawało kandydata – Jana Zamoyskiego, to jej serce milczy. Rozsądek i rodzinne koligacje zmuszają ją do tego ślubu. Zamoyski umiera po kilku latach niezbyt udanego małżeństwa. Wówczas miłość do Jana Sobieskiego wybucha z niegasnącą siłą, 14 maja 1665 r.  Marysieńka i Jan biorą potajemny ślub by po kilku miesiącach oficjalną ceremonią zachwyciła się cała Europa… Ale o tym opowiada już Kornelia Stepan w drugiej części, która ukaże się w przyszłym roku.

Kornelia Stepan – pisarka polsko-niemieckiego pochodzenia. Ukończyła nauki polityczne na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium oraz dziennikarstwo w Deutsche Journalistenschule. Pisała do „Sueddeutsche Zeitung” pod pseudonimem Angelika Blume. Jest autorką powieści Miłosne zawirowania (2004), Druga dusza Joanny (2005) oraz Dom na zakręcie (2010). Rozgłos przyniosła jej powieść Żona astronoma. Historia Elżbiety Katarzyny Heweliusz wydana w 2010 roku.

Dodatkowe informacje

Data premiery 13-11-2013
Liczba stron 472
Wydawca W.A.B.
Autor Stepan Kornelia
Format 135 x 202
ISBN 978-83-7747-996-4
Kategoria Wydawcy Literatura piękna
Typ okładki miękka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Rewelacyjna książka, lekko napisana.intrygująca i bardzo ciekawa.
Ocena
Recenzja wg Alexandra / (Dodano 09.01.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Świat Marysieńki

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames