Facebook Pixel

Sekretne życie Samotnej lalki

Sekretne życie Samotnej lalki
Autor: Nathan Jean

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 31,99 zł

Opis

Fascynująca biografia pisarki, fotografki i modelki Dare Wright przekonuje, że najmroczniejsze są tajemnice dzieciństwa.

Jean Nathan, niczym wprawny śledczy, w Sekretnym życiu samotnej lalki, odkrywa tajemnice Dare Wright – fotografki, modelki i co najistotniejsze autorki opowiadań dla dzieci. Poznając biografię autorki Samotnej lalki dowiadujemy się, jak wielki wpływ na dorosłe życie ma wychowanie, które wikła główną bohaterkę
w niezrozumiałe, erotycznie niepokojące relacje rodzinne.
W połączeniu z licznymi nawiązaniami do klasyki literatury, Sekretne życie pobudza wyobraźnię wymuszając na czytelniku dziecięce wspomnienia i refleksje.

Dodatkowe informacje

Data premiery 31-10-2017
Liczba stron 400
Tłumacz Jacek Żuławnik
Wydawca W.A.B.
Autor Nathan Jean
Format 13.5 x 20.2 cm
ISBN 978-83-280-4753-2
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

"Sekretne życie samotnej lalki", to książka, która skusiła mnie tytułem. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest to biografia kobiety praktycznie nie znanej w Polsce - Dary Wright .
Autorka Jean Nathan, która jako dziecko zaczytywała się w w książeczce "Samotna lalka" jako osoba dorosła postanowiła, wrócić do tej historii. Jak się okazało drukowanie bajki zostało wstrzymane. Chcąc nie chcą dziennikarka zainteresowała się życiem osoby, która stworzyła jej powiedzmy "ulubioną" historyjkę.

"Sekretne życie samotnej lalki" to szokująca historia o kobiecie, która miała wiele talentów. Była aktorką, modelką, sama dekorowała sobie mieszkanie, szyła ubrania. Była uzdolniona pod wieloma względami. Do tego była niesamowicie piękna. Mężczyźni lgnęli do niej jak muchy do miodu, choć ona tego nie widziała. Była skromna, zamknięta w swoim świecie.
Największą jej pasją było fotografowanie, lubiła też bawić się w przebieranki i robić sobie zdjęcia( w dzisiejszych czasach zwiemy je selfie, a kiedyś były to autoportrety). Fotografie były cudne, artystyczne.
Niestety Dara Wright była dzieckiem w wyglądzie dorosłej kobiety, żyła w fikcyjnym świecie. Nie radziła sobie z rzeczywistością...Pomimo sukcesu jaki odniosła była samotna...
Kto przyczynił się do upośledzenia emocjonalnego Dary Wright?

Biografia Dary Wright jest szokująca. Kobieta dożyła podeszłego wielu, ale została na świecie sama...towarzyszyły jej tylko lalki i misie. Dara tworząc książeczki dla dzieci wyrzucała swoją samotność, swoje wydźwięki duszy. Tworząc historie dla dzieci spełniała swoje młodociane pragnienia.
Dara była wychowywana przez matkę egoistkę i manipulantkę. Poznając historię byłam zbulwersowana postępowaniem Edie (matki Dary) względem dzieci, a szczególnie tłamszeniem córki. Edie do ostatniego dechu była okropną kobietą.

Jean Nathan bardzo obszernie rozbudowała fabułę. Nie skupiła się tylko na samym życiu Dary, ale początkowo przedstawiła losy jej przodków oraz fragmentami znajomych, którzy ją otaczali. Im bardziej zagłębiała się w egzystencję Dary, tym więcej tajemnic wychodziło na światło dzienne. Tajemnice umysłu Dary, były mroczne...
Publikacja jest też zaopatrzona w zdjęcia Dary Wright, które ona sama sobie robiła. Dzięki temu poznając życie tak pięknej, utalentowanej i zagubionej kobiety mogłam zauważyć jej rozwijającą się fantazję, a także zagubienie.

Dodatkowo Nathan w treści w skróconej wersji przedstawia historyjki dla dzieci, które napisała Dara Wright, i którym sama zapewniła im grafikę. Jak na tamte lata Dara wykazała się ogromną kreatywnością. Była pomysłowa, a jej głowa była zapełniona fantastycznymi pomysłami.

Po zapoznaniu się z biografią, mogę rzec, że Dara Wright była niesamowitą kobietą. Piękną, utalentowaną, ale nie przygotowaną do życia. Historia jej egzystencji jest przerażająca. Jeśli Dara i jej matka miałyby żyć w obecnych czasach...nie przetrwały by tak długo na tym świecie. Dodatkowo utwierdziłam się w przekonaniu, że problem alkoholowy był i będzie "niszczycielem" ludzi, rodzin i karier.

Nie sięgam zbyt często po biografie i nie jestem w stanie powiedzieć, czy jest to dobra czy zła publikacja. Mogę jednak oznajmić, że jest to wciągająca historia o kobiecie, która żyła w swoim baśniowym świecie, która miała niesamowity talent, która pomimo sukcesu była samotna i zagubiona.
Jest to opowieść o dziewczynce ukrytej w ciele dorosłej kobiety, która żyła fikcją.
Ocena
Recenzja wg Upadły czy Anioł / (Dodano 07.11.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Sekretne życie Samotnej lalki

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames