Facebook Pixel

Royce Rolls

Royce Rolls

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 29,99 zł

Opis

Z humorem o świecie współczesnych reality shows.

Amerykańska story w stylu glamour, zaprawiona błyskotliwym humorem. A gdyby tak ktoś napisał książkę o reality show rodziny inteligentniejszej od Kardashianów?

Rodzina Royce Rolls ma wszystko – luksusowe wille, ogromną fortunę, świetne nazwisko. Ma także, jak każda rodzina - problemy, z których największym, acz nie jedynym, wydaje się spadek popularności ich dotąd oglądanego przez miliony reality-show: „Rolling with the Royces.” Szesnastoletnia Bentley i jej rodzeństwo: Porshe i Maybach cieszą się, że wreszcie odzyskają swobodę, uwolnią się od wszechobecnych kamer. Ale matka – Mercedes, która jest uzależniona od show zaczyna się załamywać... załamują się też więzi rodzinne, co i jak je uratuje?

Dodatkowe informacje

Data premiery 23-02-2018
Liczba stron 460
Wydawca YA!
Autor Stohl Margaret
Format 13.5 x 20.2 cm
ISBN 978-83-280-5109-6
Typ okładki miękka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Szczerze powiem, że ta książka zaintrygowała mnie od samego początku. Czasami dla rozluźnienia bardzo lubię czytać takie książki, które nie są za szczególnie wybitne i nie mają jakiegoś dużego przesłania. Najbardziej jednak przyciągnął mnie wątek reality show, ostatnio tak bardzo popularny w naszych czasach. W momencie gdy gasną światła reflektorów, jak taka rodzina się zachowuje? Jak wygląda ich prawdziwe życie, nawyki, przyzwyczajenia, wzajemne stosunki? Byłam bardzo ciekawa odmiennego spojrzenia na takiego rodzaju życie celebrytów. Problem jest jednak taki, że w książce czegoś mi zabrakło, może takiego powiewu, świeżości? Nie czytałam jej raczej z ogromnym zapałem, ale nie znaczy to, że jej treść była najgorsza. Momentami bardzo dobrze się bawiłam, momentami trochę nudziłam, wszystko zależało od fabuły, bohaterów oraz akcji. Szczególnie właśnie brakowało mi tej bliskości z bohaterami... Bardzo lubię, kiedy mogę zżyć się z głównymi postaciami, rozumieć ich i bawić się razem z nimi... Tutaj niestety jednak pojawił się dystans, którego nie potrafię nawet wyjaśnić.
Cała fabuła kręci się wokół historii rodziny Royce'ów. Jest to bardzo popularna rodzina, która ma swoje reality show, w którym to cała rodzina bierze udział. Do tej elitarnej rodziny należą : Mercedes (głowa rodziny) oraz trójka dzieci: Bentley, Porsche oraz Maybach. Najzabawniejsze jest jednak to, że wszystkie te imiona są związane z najlepszymi markami aut. Czy to nie obłęd i szaleństwo?
Problem jednak pojawia się w momencie, kiedy żadne z nich nie wie czy powstanie szósty sezon ich reality show. Ludziom to się już zdecydowanie przejadło, bo ile można oglądać non stop o życiu tych samych osób? Ta sytuacja rodzi konflikt w ich rodzinie, przez co nie wiadomo czy nie tylko i reality rozpadnie się, ponieważ być może i rodzina również.
Straszne jest jednak to, że ta rodzina nie potrafi sobie poradzić i żyć normalnie bez swojego programu, bez kamer, blasku fleszy i sławy. W momencie, kiedy mają to wszystko stracić, wychodzi na jaw jacy są naprawdę.
Bentley jako jedna z niewielu ma po prostu dość, to życie przestaje ją bawić, chce odejść od tego całego zgiełku i od kamer, marzy jej się normalne życie, pragnie iść na studia, ale czy to będzie możliwe? Przecież należy do najsławniejszych rodzin na świecie, więc czy może sobie pozwolić na takie wybryki i na pokazanie prawdziwej twarzy? Dodatkowo nikt w rodzinie jej nie wspiera w osiągnięciu marzeń, ponieważ reszta sióstr jak i matka pragną dalej rozwijać i nagrywać program, dla nich liczą się tylko pieniądze i zysk. Najgorsze jest jednak to, że ten serial, całe to reality show jest tylko jednym wielkim picem na wodę. Wszyscy w nim udają, pokazują się od zupełnie innej strony, pokazują maski, żadne z nich nie chce przedstawić swojej prawdziwej natury. Czemu? A może w świecie realnym są tylko zwykłymi, przeciętnymi i nudnymi ludźmi, dlatego muszą udawać przed kamerami?
Na podsumowanie opisu fabuły dodam, że akcja powieści nie jest chronologiczna, tylko bardziej wielowątkowa. Im bardziej zagłębiami się w losy bohaterów, tym więcej osób z ich życia poznajemy, dowiadujemy się o przekrętach, fałszu i obłudzie, jaką wokół siebie tworzy ta rodzina...
Książka pomimo tego, że czyta się ją średnio, jest według mnie dobra, ponieważ pokazuje realia życia sławnych gwiazd w XXI wieku. Co prawda Autorka pokazuje nam to na fikcyjnej rodzinie, ale nie zmienia to jednak faktu, że przekaz jest jasny.
Ogromną zagadką dla całej akcji w tej książce jest postać Bentley, która zaskakuje wszystkich zaskoczeniem. To ona jako jedyna pragnie zmienić coś w swoim życiu i wraz z tą zmianą pociąga ze sobą całą rodzinę.
Wydaję mi się, że raczej całość jest przeznaczona dla młodszych czytelników, tych w wieku gimnazjum/liceum. Nie twierdzę, że ktoś starszy nie powinien jej czytać, jak najbardziej niech po nią sięgnie, tylko nie mam pewności czy ta książka aby na pewno trafi do każdego.
Muszę również przyznać, że miałam miejscami momenty załamania, gdzie odkładałam książkę na dłuższą chwilę po to aby się zrelaksować i odpocząć trochę od tej fabuły, ponieważ miejscami trochę mnie nudziła. Jednak jak mówię, były to tylko fragmenty, które ostatecznie przebolałam. Poza tym całość ogólnie czytało się całkiem dobrze, jest to w dużej mierze związane z tym, że Autorka ma bardzo przyjemny styl pisania, który naprawdę stale przemawiał do mnie i przyciągał mnie w momentach kiedy wątpiłam.
Ważne jest również to, że w książce jest wszystko po równo. Jest całkiem sporo opisów ale i dialogów. Jest to bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, ponieważ jeżeli w historii jest za dużo opisów, to po chwili czytania, wyłączam się, nie potrafię skupić się na fabule i książka mnie nudzi. A tutaj te dialogi zdecydowanie urozmaicają treść.
Co do bohaterów, to tak jak wspomniałam wcześniej... Nie byli oni najgorsi, ale nie byli też najlepsi. Chyba jednak i tak najbardziej przypadła mi do gustu Bentley, ponieważ jako jedyna chciała coś w swoim życiu zmienić i to dzięki niej ta książka nabiera jakiegoś urozmaicenia. Natomiast reszta jest dla mnie obojętna, mogłabym powiedzieć, że nawet trochę nudna.
Myślę, że ta książka nie jest dla każdego. Jeżeli jednak lubisz takiego typu historię, to polecam.
Ocena
Recenzja wg Recenzentka-doskonala / (Dodano 14.05.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Royce Rolls

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames