Facebook Pixel

Psy pożrą ciało Jezebel

Psy pożrą ciało Jezebel

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
42,99 zł
Special Price 32,24 zł

Opis

Powieść autora książki Tylko Lola – uznanej przez tygodnik „Polityka” za najlepszą polską powieść roku 2017 – oraz świetnie przyjętej Rozwiązłej.

Sylwia Aran pracuje za granicą. Nieobecna w ostatnich miesiącach życia córki ma ogromne poczucie winy po samobójstwie piętnastoletniej Mili. W półlegalnym portalu internetowym prowadzi profil, gdzie umieszcza filmy opowiadające o swojej traumie. Jej zapiski z niekończącej się żałoby przyciągają sporą publiczność. Wśród obserwujących niegdyś profil Mili jest tajemnicza YZBL2. Sylwia pozwala jej prowadzić się na drugą stronę ekranu smartfona, do piekła świata wirtualnego. Dla najbliższych to objaw szaleństwa, dla matki ofiary – jedyna szansa, żeby zrozumieć, dlaczego jej córka odebrała sobie życie.

Jarosław Kamiński – scenarzysta, publicysta, dramaturg, poeta i pisarz. Współpracował z wieloma pismami literackimi i publicystycznymi, m.in. „Dużym Formatem”, „Polityką” i „Studium”. Współscenarzysta serialu HBO Pakt 2 i trzeciego sezonu serialu HBO Bez tajemnic (reż. A. Holland i K. Adamik). Film krótkometrażowy 3xLove (reż. O. Chajdas) z jego scenariuszem zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in. na Los Angeles Independent Film Festival Award 2016 i na Festiwalu „Oddalenia” 2016 w Dublinie.

Dodatkowe informacje

Data premiery 16-10-2019
Liczba stron 416
Seria Archipelagi
Wydawca W.A.B.
Autor Jarosław Kamiński
Format 123 x 210
ISBN 978-83-280-7135-3
Kategoria Wydawcy Literatura piękna/_/Literatura piękna
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

"Po prostu bierz to, co widzisz, za to, czym się wydaje. A nie odwrotnie. Nie ma potrzeby. Tu się nic nie ukrywa, wszystko jest na wierzchu."
.
Relacje matki i córki. Choć ojciec i mąż, ma tu też swoje miejsce. Córka popełnia samobójstwo prawdopodobnie po hejcie w wirtualnym świecie. Matka odbywa podróż w głąb siebie, chce się zmierzyć z koszmarami własnymi i nieżyjącego dziecka. Z własnymi nałogami (alkohol, psychotropy) ale równocześnie z cyberprzestrzenią, która wdarła się do jej życia. Rozmawia ze sobą, wspomina córkę, szuka winnych. Co zrobiła/zrobiły źle? Gdzie popełniła/popełniły błędy?
Wszystko utrzymane w tajemniczym klimacie.
Sporo rzeczy jest tu nieoczywistych. To jawa czy sen?  Bełkot człowieka uzależnionego? A może to świat wirtualny, otaczające z każdej strony piksele?
Historia z rodzaju tych niedopowiedzianych, dających miejsce dla własnej interpretacji.
To taka literatura, że ją czytasz, nie wiesz czy  właściwie rozumiesz ale i tak czytasz. Mało tego, czerpiesz z tego zamieszania sporo przyjemności. Zrozumiałam po swojemu, jako matka i jako osoba zawodowo znająca temat, każdy bagaż doświadczeń pozwala nam inaczej spojrzeć na problem. To była emocjonująca podróż. A problem hejtu, czy w ogóle młodzieży w cyberprzestrzeni będzie coraz większym problemem społecznym. Mam nadziej, że ta lektura znajdzie swoich zwolenników. To niekomercyjne ale zachwycające pisanie.
Ocena
Recenzja wg @nataliicodziennosc / (Dodano 05.11.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Psy pożrą ciało Jezebel

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames